Strona 1 z 1

Bhagawadgita

Post: 09 kwie 2014, 18:31
autor: SeedCake
Ellie pisze:Zatem witamy oficjalnie :wink: Interesujesz się bibliomancję i religiami zaloty U nas te tematy nikogo nie interesują, nad czym ubolewam. Przecież wiedza jest podstawą w życiu.
Odnośnie bilomancji - kiedyś też miałam okres losowego czytania wersetów z Biblii jako rady czy wskazówki i zawsze była to podpowiedź co w sobie zmienić. Po prostu "wytykała" moje wady, co mnie wkurzyło i zaprzestałam pytać .Było to błędem z mojej strony.
Jak to wygląda u Ciebie ?


Na tą chwilę korzystam przede wszystkim z I-Cing i jestem bardzo zadowolona. Robię tradycyjnie z monetami. Sam proces sprawia mi wielką przyjemność, a potem rozgryzanie, a co mi chce powiedzieć. Osobiście uwielbiam, bo nie ma odpowiedzi wprost tak/nie, ale pewna droga i możliwość spojrzenia na problem z innej strony. Dobrze się razem dogadujemy ;) Z Biblii nie korzystam, planuję z Bahagavad Gity :)

Dziękuję za przywitanie :)

Bhagawadgita

Post: 09 kwie 2014, 18:45
autor: Elie
Bhagawadgita czyli jedna z świętych ksiąg Hinduizmu. Trzeba przyznać, masz oryginalne zainteresowania. Liczę, że podzielisz się z nami swoją wiedzą.
O takie tablice chodzi ?

Obrazek

Re: Bhagawadgita

Post: 10 kwie 2014, 00:46
autor: SeedCake
Ellie pisze:Bhagawadgita czyli jedna z świętych ksiąg Hinduizmu. Trzeba przyznać, masz oryginalne zainteresowania. Liczę, że podzielisz się z nami swoją wiedzą.
O takie tablice chodzi ?

Obrazek


Bahagavad Gita nie jest święta. Ważna, ale nie święta. Święte są Wedy :)

I korzystam z tłumaczeń. Niestety, nie czytam w sanskrycie, ani chińskie ideogramy (no te akurat już łapię, ale w wersji współczesnej i japońskiej ;)). Mamy bardzo dobre tłumaczenia z których można jak najbardziej korzystać.