W - Woda

W - Woda

Postautor: Elzbieta » 15 lis 2012, 00:24

Uniwersalny symbol uczuć, emocji oraz energii, sił witalnych i duchowych.
Jak woda zachowuje się we śnie? Jak wygląda? Czy z nią coś robisz?
Niespokojne, wzburzone wody - przygnębienie, dołek emocjonalny, niesprzyjająca sytuacja.
Duże fale - groźby lub szanse w zależności od akcji snu.
Bycie porwanym przez nurt - brak własnej woli, bycie pod kontrolą.
Spokojne pływanie w czystej wodzie - radość, osiąganie komfortowej sytuacji, emocjonalnej czystości a także może oznaczać doenergetyzowanie, napływ sił.
Zdolność oddychania pod wodą - dostępność nowych pokładów świadomości, wzrost duchowej głębi.
Jaka woda, w jakim zbiorniku - morze, basen, kałuża?
Pływasz, obserwujesz, wylewasz, jesteś oblewany, przechodzisz przez strumień?

OBLANIE WODĄ Oblanie wodą - przez człowieka lub człekopodobną postać, która pojawia się we śnie, ma sens podobny jak uderzenie (zobacz), a więc jest symboliczną inicjacją, sygnałem przechodzenia z jednego etapu w życiu i poziomu rozwoju, do następnego. Ale, ponieważ woda w snach ma sens erotyczny, oblanie wodą przypomina też kąpiel (zobacz). Poprzez sceny oblewania wodą śniąca podświadomość powiadamia cię, że "dojrzałeś erotycznie", a więc, jesteś gotów podjąć życie seksualne, albo gotów jesteś na seks z pewną wybraną osobą. Oblanie wodą ma też sens magii płodności, może więc być zapowiedzią zajścia w ciążę, urodzenia dziecka; oznacza także, że się emocjonalnie dojrzało do takiego kroku w życiu. W sensie bardziej ogólnym oblanie wodą jest jednym z symboli życiowego powodzenia: zapowiada więc taki okres w życiu, kiedy satysfakcja emocjonalna łączy się z sukcesem materialnym. Jeżeli oblanie wodą we śnie odbierasz jako coś przykrego, oznacza to, że w jednym z wymienionych obszarów życia masz kłopoty: z seksem, z nawiązaniem satysfakcjonującego związku, z materialnym powodzeniem. Często specjalnie po to, aby oblać cię wodą, we śnie pojawia się szczególna postać: człowiek z wiadrem. Jeżeli jego wiadro (wiadra) są puste, oznacza to, że dopiero powoli dojrzewasz do przekroczenia kolejnego progu w życiu. Na ogół lepiej jest jednak spotkać tę postać z pełnymi wiadrami!


Wg Słownika Symboli Władysława Kopalińskiego woda jest m.in. symbolem przeobrażenia (...), bezmiaru możliwości, uzdrowienia, źródła życia, odrodzenia ducha i ciała, zmartwychwstania, potęgi (...), śmierci (...), zwierciadła, prawdy, mądrości, dobra i zła itd. Jung przedstawia wodę jako symbol źródła, żywiołu i zdolności do życia - odzwierciedlający dynamikę i obrazujący stan emocjonalny człowieka. Marie Louise von Franz pisze o wodzie jako obrazie nieświadomości z całą jej twórczą siłą. Prastare metody leczenia i kulty lecznicze związane były ze strumieniami, źródłami, studniami. Woda pojmowana jako źródło życia, w wielu kultach i mitach stanowiła lek i jest nim nadal przy sanktuariach, gorących źródłach, miejscach mocy (jak np. Lourdes), uzdrowiskach. Odniesienia do Sadzawki Siloe w Jerozolimie lub Wody Owczej, sadzawki zwanej Betesda, która nabierała mocy uzdrawiającej, gdy anioł poruszył jej powierzchnię, znajdujemy w Ewangelii św. Jana.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31562
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: W - Woda

Postautor: Elzbieta » 17 cze 2018, 10:55

Symboliczne znaczenie wody w snach zostało niepotrzebnie w psychologii zagmatwane, tymczasem może ona, w różnorodnych postaciach, symbolizować bardzo rozmaite rzeczy i sprawy. Przede wszystkim jednak woda uważana za symbol duszy i uczuć.. Przejrzysta i spokojna toń wodna pojawiająca się w marzeniach sennych, podobnie jak jak tryskający gejzer lub bystry potok, mają zawsze pozytywną wymowę.

W przeciwieństwie do tego brudna i mętna woda stanowi złą wróżbę, zapowiada konflikt wewnętrzny lub innego rodzaju problemy. Woda występująca z brzegów symbolizuje gwałtowne i niebezpieczne napieranie namiętności, przed którymi śniący odczuwa ogromny lęk.

Natomiast sny o przepływaniu przez wąski kanał traktuje się jako sny o "traumie narodzin".


źródło; Wielka Księga Snów - Georg Fink
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31562
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: W - Woda

Postautor: Izka » 18 cze 2018, 16:58

Kiedy śni mi się brudna woda w rzece, cały dzień wypatruje co złego mnie spotka. Jeszcze tak nie było żebym nie płakała nawet po kilku dniach. Brudna, mętna woda to zły omen.
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Izka
Pismak
 
Posty: 1953
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 139 razy
Otrzymał podziękowań: 153 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8


Wróć do Sennik forumezo.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości