Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Adam » 05 mar 2009, 12:19

Jak posługiwać się wahadełkiem

"Wahadełko- Praktyczne zastosowanie z instrukcją użycia" D. Jurriaanse, oraz doświadczenia własne

Rozróżniamy wiele typów wahadeł, dzielimy je często ze względu na przeznaczenie, kolor, materiał, rodzaj sznurka i kształt. Aby nie zaprzątać sobie niepotrzebnie głowy na początek polecam zakup "zwykłego" kwarcowego wahadła, najczęściej na metalowym łańcuszku.

Wahadło, podobnie jak karty powinniśmy przechowywać w specjalnych woreczkach, co ważne- najlepiej, abyśmy mieli je zawsze blisko siebie. W kieszeni, torbie, w portfelu- byle było jak najbliżej nas i przeszło naszą energią.

Podobnie jak z kartami (według niektórych publikacji) nie powinniśmy nikomu pozwalać na dotykanie naszego wahadła, które od momentu kupienia staje się nie tylko naszą własnością, ale także i częścią jaźni, duszy, przechowuje naszą energię.

Wahadła trzyma się zawsze w prawej ręce (także u osób leworęcznych), początkujący powinni też oprzeć łokieć prawej ręki, aby zniwelować drgania. Starajcie się nie napinać przy tym mięśni, odprężcie się, odizolujcie od otaczającego Was świata. Starajcie się poczuć krążącą energię pomiędzy wahadłem, a Wami. Lewa ręka powinna być rozluźniona, co ważne- kciuk nie powinien stykać się z pozostałymi palcami, bo polaryzacja może spowodować zakłócenia.

W
ahadło wykonuje trzy rodzaje ruchów: kreśli koła, elipsy i linie proste.

Zanim zaczniemy konkretne prace z wahadłem musimy je najpierw "naładować"- weźcie je w tym celu do prawej dłoni i zróbcie w jego stronę kilka wydechów. Starajcie się przy tym myśleć intensywnie, że przenikają je Wasze własne siły życiowe.

Według części publikacji przed rozpoczęciem prac warto z wahadłem się porozumieć. Trzymajcie je prawą dłonią (tak jak opisane powyżej) i myślcie nad pytaniem na które znacie odpowiedź i jest ona twierdząca- wahadło wykona wtedy charakterystyczny ruch- najczęściej zakreśli koło zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Teraz pomyślcie o pytaniu na które znacie odpowiedź i jest ona przecząca- zapamiętajcie ruch wahadła, to bardzo ważne. W moim przypadku był to obrót w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara.

Jesteśmy gotowi- na początek możemy poćwiczyć nad różnymi minerałami zadając pytanie czy są one dla mnie odpowiednie, czy też nie. Przed testami minerał warto oczyścić np. trzymając go w ciepłej, słonej wodzie przez 1 godzinę.

Jak zapewne zauważyliście (np. podglądając pracę z wahadłem u Pani Edyty Ostrowskiej) wahadłami najczęściej "macha" się nad odpowiednimi planszami. Wątek z planszami założę wkrótce i podam tutaj link do niego.

Najpopularniejszym "planszowym" wahadłem jest wahadło Izis (Izys), który może służyć także do odszukiwania konkretnych miejsc na mapach. Nie wiecie gdzie pojechać na wakacje? Rozłóżcie na stole mapę, weźcie długą linijkę i za jej pomocą wyczuwając najmocniejsze wibracje wahadła odszukajcie najciekawsze miejsce.

Wahadła są wspaniałym narzędziem za pomocą którego możemy dokonać np. niezwykle interesującej analizy duszy, zbadać daną osobę pod względem psychologicznym (za pomocą specjalnych plansz), odnaleźć zaginione przedmioty, sprawdzać kosmetyki, minerały i lekarstwa, itp. itd. Za ich pomocą można także wyśmienicie określać dokładny czas np. danego zdarzenia.

Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z wahadłami i macie jakieś pytania zadajcie je tutaj, w tym wątku.
Bo w oczach tkwi siła duszy. Paulo Coelho
GG: 2593229
Awatar użytkownika
Adam
Gawędziarz
 
Posty: 500
Rejestracja: 03 mar 2009, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Płeć: Mężczyzna
Droga życia: 8

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Avalo » 30 wrz 2013, 20:00

Czy ktoś wie gdzie są źródła wróżenia przy użyciu wahadełka? I kto zaprojektował najpopularniejsze wahadła, jak choćby Izys, Doppelmermet, itp.?
ཨོཾ་མ་ཎི་པ་དྨེ་ཧཱུྃ་

Awatar użytkownika
Avalo
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2013, 16:34
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 15 razy
Płeć: Mężczyzna
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Elie » 01 paź 2013, 05:51

Prawdopodobnie sięgają czasów Greckich i Rzymskich, kiedy to pojawił się mit o Sybilli - wieszcze i jej "księgach sybillinskich"
Sybilla, Sibylla (mitologia grecka) – wieszczka przepowiadająca przyszłość pod wpływem narkotyków. Początkowo istniała jedna Sybilla, później jednak ich liczba się zwiększa do około 10. Najbardziej czczoną Sybillą była wieszczka z Erytrei utożsamiana z sybillą z Cumae – Sybillą Kumańską (od niej miały pochodzić księgi sybillińskie).
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Tefnut » 18 paź 2013, 16:20

W 1930 r.w Karnaku - czterdziestohektarowych wykopaliskach w Egipcie – znaleziono dziwny ciężarek. Potem znaleziono jeszcze dwa ciężarki, które nazwano imionami egipskich bóstw – izis i ozyrys.
W egipskich wykopaliskach archeolodzy dość często znajdowali drewniane równoramienne trójkąty, przypominające dobrze nam znane ekierki. Wiedziano, że mają one coś wspólnego z budową, ale dotychczas sądzono, że były to kątowniki służące do wyznaczania kąta prostego, niezwykle ważnego na każdej budowie. Niedawne odkrycia ujawniły, że owe drewniane trójkąty pełniły także drugą, niezwykle ważną funkcję. Wyszło bowiem na jaw, że owe rzekome wahadełka to ciężarki, które zawieszone na sznurku przytwierdzonym w kącie prostym drewnianego trójkąta, wskutek grawitacji, trafiają w środek przeciwprostokątnej tylko wówczas, gdy leży ona poziomo. Tak więc starożytni Egipcjanie nie musieli zalewać budowy wodą, by uzyskać poziom. Dysponowali prostym, wielofunkcyjnym przyrządem, który – na dobrą sprawę – sprawdziłby się z powodzeniem także na współczesnych budowach.

Tym sposobem większość współczesnych radiestetów ma na wyposażeniu kilka „staroegipskich” wahadełek, posiadających jakoby niezwykłe właściwości.

Obecnie większość radiestetów posługuje się wahadełkiem typu karnak, co praktycznie żadnego znaczenia nie ma, bowiem, jak wiadomo, wahadełko jest tylko instrumentem odzwierciedlającym predyspozycje radiestety.

.


żródło/portalbiosłonie
Tefnut
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: nina90 » 20 lis 2013, 15:25

Mam pytanie do Was i prosiłabym o rady :)

Czy na początek mogę zakupić takie wahadło??

Obrazek

Czytałam, że wahadełka z mosiądzu sa lepsze dla początkujących bo oczyszczają sie same.
Ale zależałoby mi, aby było ono jednak z kwarcu różowego, ze względu na jego właściwości ;)
Awatar użytkownika
nina90
 
Posty: 20
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 6

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Tefnut » 20 lis 2013, 16:12

Czytałam, że wahadełka z mosiądzu sa lepsze dla początkujących bo oczyszczają sie same.
Ale zależałoby mi, aby było ono jednak z kwarcu różowego, ze względu na jego właściwości ;)


http://www.orgonit.forumgospodarcze.com ... &Itemid=91
Kwarc Różowy nazywany jest „kamieniem miłości”. W tym przypadku „miłość” nie oznacza wyłącznie uczucia łączącego dwojga kochających się ludzi, lecz odnosi się także do dobrych relacji z samym sobą, innymi ludźmi oraz ogólnie pojętej natury (wszechświata). Różowa barwa kwarcu wytwarza bardzo ekspansywne pole energetyczne oddziałujące na współodczuwanie, bezinteresowność, altruizm, gotowość do dawania bezwarunkowej miłości oraz jej przyjmowania. Pomaga osobom, które mają trudności z zaufaniem innym lub noszą w sobie urazę, winę lub strach w wyniku dotychczasowych doświadczeń.
Kwarc Różowy pomaga budować harmonijne i pełne relacje z innymi ludźmi i naturą. Dzięki jego energii dostrzegamy prawdziwe intencje innych osób, stajemy się empatyczni i doceniamy piękno w najmniejszych rzeczach lub zdarzeniach. Ponadto, co najważniejsze - potrafimy bezbłędnie odczytać własne uczucia rozpoznając swój stan emocjonalny, który niestety czasami trudno jest nam samym zidentyfikować (czy to miłość czy zauroczenie; czy zmienić pracę czy też postawę w stosunku do obecnego szefa; czy jestem gotów zaryzykować czy potrzebuję więcej czasu na zmiany… itp.). Mówiąc prosto - łatwiej podejmujemy decyzje, gdyż wiemy i czujemy, co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem w danej sytuacji. Nasza pozytywna postawa wobec otoczenia zostaje odwzajemniona - dobra energia wraca do nas zwielokrotniona przyciągając pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia.

Kwarc Różowy wg medycyny niekonwencjonalnej:Łagodzi wszelkie dolegliwości związane z sercem, układem krążenia i cyrkulacją krwi.Wspiera system immunologiczny (odporność na choroby).Poprawia pamięć i likwiduje ospałość.Łagodzi niepokój wewnętrzny, stres, nerwowość.Sprzyja płodności.
Tefnut
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:54
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Skfarek » 25 mar 2016, 12:08

W Polsce jest podobno tylko jedna firma sprzedająca pierścienie atlantów, wahadełka itp które nie wiem jak to określić "są dopracowane". Na stronie mają opisy jakie wahadełka i na co i do czego. O pierścieniu atlantów czytałem kiedyś, że niewłaściwie wykonany więcej szkody niż pożytku przynosi. Wahadełko atlantów też gdzie widziałem chyba na jednym z portali aukcyjnych.
Skfarek
 
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2016, 11:29
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Re: Wahadła- jak zacząć, pytania i odpowiedzi

Postautor: Elie » 25 mar 2016, 19:34

W Polsce jest podobno tylko jedna firma sprzedająca pierścienie atlantów, wahadełka itp które nie wiem jak to określić "są dopracowane". Na stronie mają opisy jakie wahadełka i na co i do czegoW większości są to opisy naciągane.


O pierścieniu atlantów czytałem kiedyś, że niewłaściwie wykonany więcej szkody niż pożytku przynosi. Wahadełko atlantów też gdzie widziałem chyba na jednym z portali aukcyjnych.


Poczytaj w tym temacie. - pierscien-atlantydow-t36856.html#p953332
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31392
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2182 razy
Otrzymał podziękowań: 2114 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Radiestezja i różdżkarstwo

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości