Wahadło i jego możliwości

Wahadło i jego możliwości

Postautor: Soszkin » 01 gru 2011, 11:02

Witam wszystkich:)
Dopiero zaczynam swoją przygodę z wahadłami, jako że znajoma wkręciła mnie w temat, postanowiłem sam spróbować. Posiadam wahadło uniwersalne (neutralne) z 7 kolorami widzialnymi oraz 5 niewidzialnymi które też znajdują się na wahadle co jest dla mnie nowością. Zakończone jest drewnianą, czarną kulą.

Nie mogę znaleźć żadnych informacji na jego temat, może dlatego że nie potrafię ich szukać... Chciałbym zapytać jakie są jego możliwości, albo po jaką literaturę sięgnąć. Jak się z nim obchodzić? Na co uważać i czy może mi zaszkodzić

Dziękuję za odpowiedź :) i pozdrawiam
Soszkin

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Wahadło i jego możliwości

Postautor: Elie » 01 gru 2011, 11:16

Szkoda ze nie mozesz wkleic jaki rodzaj wahadelka posiadasz.
Mysle ze nie moze w niczym zaszkodzic.Jedynie nieumiejetne odczytywanie moze byc problemem.
Na Astromagii wyczytalam -
Mimo że metod wróżenia jest całe mnóstwo, wahadełko należy do tych najbardziej popularnych i lubianych.

Najprostsze wahadełko można kupić w sklepach ezoterycznych. Najlepszą renomą cieszą się te firmy Baj (około 30 zł), o których mówi się, że mają duszę. Jednak do pierwszych ćwiczeń wystarczy wahadełko wykonane domowym sposobem. Tworzymy je zawiązując na końcu cienkiego, jedwabnego sznurka (może być też łańcuszek) jakikolwiek ciężarek: obrączkę, szklaną lub drewnianą kulkę, ciężki guzik, żelazną nakrętkę.

Krok pierwszy: długość sznurka

Istotna dla każdego jest długość sznurka, na którym zawieszone jest wahadełko. Aby ją wymierzyć, wystarczy proste ćwiczenie:

Kciukiem i wskazującym palcem prawej ręki chwytamy sznurek z wahadełkiem tuż nad ciężarkiem.

Teraz powoli opuszczamy sznurek z wahadełkiem. Gdy zacznie drgać lub krążyć, to znak, że długość sznurka jest odpowiednia.

Aby zapamiętać, w którym miejscu wahadełko zaczęło drgać, robimy supełek lub mocujemy koralik.

Zawiązanie supełka jest sprawą ważną. Początkujący wróżbici od razu będą wiedzieli, gdzie należy chwycić sznurek, aby wahadełko zaczęło działać.

Skoro mamy już określoną długość sznurka od wahadełka, próbujemy teraz zmobilizować je do ruchu.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Soszkin » 01 gru 2011, 12:01

wkleję później zdjęcie :) Jest to jakieś specjalistyczne wahadełko, bo ma już odpowiednie guzełki porobione w różnych kolorach i gdy za nie chwytam wahadełko odpowiada. Jednak używam go do odblokowywania czakr, głównie splotu słonecznego bo mam wiecznie zablokowaną. Interesuje mnie jednak jakie jeszcze może mieć zastosowania
Soszkin

Postautor: Elie » 01 gru 2011, 12:27

Do czego służyć może wahadło radiestezyjne? ano zobaczmy, opiszę do czego używają je środowiska ezoteryczne oraz ja sam.Panuje powszechna opinia że wahadło używa się do radiestezji ,do badania żył wodnych , ale to tylko wybrane zastosowanie wahadła z szerokiego spektrum jego możliwości. Ogólnie wahadłem można zmierzyć wszystko co da się ująć bądź procentowo bądż w jakichś jednostkach , możliwe jest też zmierzenie wszelkich promieniowań co wykorzystywane jest właśnie w radiestezji. Możliwości te wynikają ze zdolności
ludzkiej podświadomości, która właśnie wszystko potrafi zmierzyć , zbadać i określić , a komunikuje nam to za pomocą wahadła. A jak to robi ? chyba każdy wie jak wygląda praca z wahadłem : ono wahaniem coś nam pokazuje. Nie każdy
jednak wie , że istnieją dwie podstawowe metody pracy z wahadłem : metoda z użyciem skal i metoda mentalna.

W metodzie ze skalami badamy jakichś parametr poprzez przesuwanie wahadła nad skalą i odczyt następuje w ten sposób , że wahadło zaczyna się poruszać w górę i w dół w punkcie wskazującym wartość danego odczytu.W metodzie mentalnej nie
używamy skal , a jedynie umysłu , poprostu w myślach zadajemy pytania czy wartość odczytu wynosi tyle, a tyle i po odpowiedzi podświadomości ponownie zadajemy pytanie uściślająć wartość odczytu. Przy dobrej wprawie można znaleźć
odczyt za drugim , trzecim razem. A jak odpowiada podświadomość wahadłem? Istnieje uniwersalny kod, ale każdy może go sprawdzić na sobie poprzez zadanie pytań: pokaż odpowiedź na tak, nie , nie wiem i nie chcę powiedzieć bo na te
cztery sposoby komunikuje się z nami podświadomość.

Istnieje też trzeci sposób pracy z wahadłem , jest to rozmowa z podświadomośćią . Poprostu z podświadomością można i warto się zaprzyjaźnić, zwłaszcza przydatne jest to na duchowej ścieżce jak i w życiu codziennym.Rozmowe z podświadomością oczywiście tak prowadzimy aby mogła nam ona odpowiadać tak lub nie, można w tym szybko dojść do wprawy i świetnie porozumiewać się z
podświadomością w dosłownie wszystkim . Nauka wskazana jest od zaczęcia badania jakie pożywienie jest dla naszego zdrowia korzystne , a jakie nie, od zbadania czy dane książki są dobre dla naszego rozwoju itp . Docelowo rozmawiamy z podświadomością na nawet najbardziej intymne tematy, dosłownie rozmawiamy o wszystkim.

Przedstawianie zastosowania wahadła zacznijmy więc od pokazania do czego używane jest ono przez największe rodzime środowisko ezoteryczne.Zacznijmy ostro : głównym zastosowaniem wahadła jest tam badanie ERD. Czym jest ERD ? to skrót od Etap Rozwoju Duchowego. ERD mieści się w zakresie od 0 do 36, gdzie 0 to etap początkowy , a 36 to poziom człowieka oświeconego. I poprostu by
wiedzieć z kim mamy doczynienia badamy delikwentowi poziom ERD. Inna sprawa , że
w środowisku tym badają sobie wielkość ERDa notorycznie zwłaszcza męska część
członków.Poziom ERD wykorzystuje się zwłaszcza by zweryfikować ludzi ze środowiska duchowo-ezoterycznego różnych nauczycieli i autorów książek , powinni oni mieć poziom ok. 28 najmniej 25.

Kolejnym parametrem badanym przez tychże ezoteryków jest świadomość , a raczej
5 jej rodzajów : świadomość rozróżniająca czyli zdolność rozróżniania dobra i zła , świadomość lustra czyli znajomość działania lustra w życiu między ludźmi, świadomość wszechspełniająca czyli znajomość prawa kreacji w życiu, świadomość
boska czyli jedności z Bogiem jak też swojej własnej boskości oraz samoświadomość czyli świadomość siebie , swego ciała , umysłu i emocji. Dana
świadomość kiedy dochodzi do 30% jest w fazie rozbudzania , gdy przekracza 60%
jest już całkiem dobra , a ponad 80% to wybitna świadomość.

Całkiem ciekawą i przydatną sferą pomiarów są badania polaryzacji czyli zgodności biegunowości między ludźmi , mające zastosowanie zwłaszcza w
związkach. I tak można zbadać harmonię serc , umysłów, biopola , popędu psychoseksualnego, harmonie wyższych jaźni czy zgodność duchową , psychiczną i emocjonalną. Co ciekawe ezoterycy ci propagują istnienie tzw. idealnych połówek
czyli osób zgodnych ze sobą w 100% we wszystkich dziedzinach co daje gwarancje absolutnej pełni szczęścia, harmonii i spełnienia. Inną ciekawostką jest , że gdy mężczyzna ma kobiecą polaryzacje to dzieci z takiego zwiążku to same dziewczynki.

Co jeszcze badają ? ano w porównaniu z drugą grupą bardzo niewiele, badają opętanie, ale nie rozróżniają rodzajów duchów , badają stopień przepracowania
karmy w poszczególnych dziedzinach życia, stopień rozwoju czakramów jak rozwój poszczególnych cech tychże czakramów, badają też rodzaj duszy człowieka , jego pochodzenie i tak rozróżniają dusze ludzkie i anielskie, a tychże kilka rodzajów
określanych kolorami.Ponadto badają stopień przepracowania karmy w rolach społecznych np karmy mnicha, wojownika , wpływ poprzednich wcieleń na życie oraz czy spotykani ludzie mają na nas korzystne czy nie oddziaływanie.

Druga rzesza posługująca się wahadłem to właściwie ruch duchowy będący w opozycji do ezoteryki mający zamiar przejąć władze w kraju za ok. 30 lat.
Przywódcą ruchu jest mistyk i medium , który opracował sterte autorskich skal astralnych opisujących tak świat światłości jak i ciemności. W ruchu tym dosłownie nie wypuszczają wahadełka z rąk na czele z przywódcą panem wahadełkiem
i badają dosłownie wszystko: po pierwsze czy ktoś stoi po jasnej czy po ciemnej stronie mocy i jaką tą moc posiada, dalej jaką ma dusze , poziom duchowy i czy nie jest pod wpływem tzw. ciemnej przemiany.

Ciemna przemiana to zespół ok 20 oddziaływań mających na celu przemienienie człowieka z naszej rzeczywistości wolnego wyboru na rzeczywistość totalnego podporządkowania, w której żyją cywilizacje obozu sił ciemności. Ciemną
przemianą zarażąją nas obce cywilizacje działajace w naszej rzeczywistości w sposób niewidzialny wykorzystując ludzkie słabości i łamanie praw duchowych. Ciemna przemiana rozbija zapisy w archiwum stworzenia danego człowieka tym
samym daje możliwość przejęcia duszy przez siły ciemności.

Oprócz skal autorskich , które najlepiej trzeba zobaczyć i trudno je omawiać istnieje szereg skal ściągniętych z biblioteki astralnej, są to np. skala
emocji , uczuć, dobra , inteligencji duchowej,harmonii,zgodności,iq,wzajemnych
relacji,przychylność zaświatów,diagram aprobaty,zdolności paranormalnych, skala
szczęśliwości,chęci bycia z kimś itp , króluje wśród nich skala rozwoju człowieka czyli poziom rozwoju człowieka im wyższy tym mniejszy procent w
populacji.

Skala rozwoju człowieka ma 900 odcinków , i tak od 0-150 to życie nieświadome, czlowiek ponad 150 już wie , że żyje i że musi walczyć o przetrwanie,powyżej 250 stopni człowiek już kipi chęcią do życia , cała uwaga skupiana jest na
zapewnienie obfitości,350 stopni to poziom przeciętnego obywatela świata zachodniego,400 stopni to pojawienie się prawdziwego intelektu,500-550 to kadra przywódcza narodu,powyżej 550 to wolność , sfera artystów,poziom 700-900 to poziom abstrakcji i intuicji , najwyższy poziom człowieka żyjącego w tej
chwili to 755.

Oprócz tego istnieje szereg parametrów człowieka , które można określić np procent emocji z związkach , w relacjach z płcią przeciwną, panowanie nad
emocjami , nad myślami , nad seksem , nad ego , wyzwolenie z pragnień , z myślenia , z emocji, procent zakochania się , pokochania siebie,procent bycia mężczyzną czy kobietą, dorosłym czy nie, procent miłości bezwarunkowej do partnera czy do siebie lub stopień mądrości czy głupoty , ogólnie wahadłem wszystko można zmierzyć bądź w procentach bądź na skali bądź w porównaniu z
innymi.

Tak więc dla lubiących się porównywać z bliźnimi można określić swoje bądź czyjeś miejsce w szeregu ludzi naszego kraju lub świata ,i tak można
określić miejsce w szeregu bądź w porównaniu z kimś innym np z autorytetami w poziomie świadomości duchowej , wielkości serca duchowego, bystrości, sprycie, klasie, elokwencji itp Poza tym można badać ograniczający wpływ rodziców
blokujący przejawianie jakichś zdolności czy cech.

Istnieje jeszcze szereg zastosowań wahadła , ale ponieważ raz , że nie wynikają one z typowych zastosowań , a dwa , że można się od nich uzależnić tak więc o nich nie wspomnę :)
art,eioba.pl

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Soszkin » 01 gru 2011, 18:20

Obrazek

Mam podobne :) Jednak oznaczone są również te kolory niewidzialne :)

Elza1 - to co napisałeś jest niesamowicie interesujące. Ale czy wahadełko które posiadam jest zdolne do takich rzeczy? Jeśli tak to jak poznać za który kolor trzymać?

Prosiłbym też o jakąś literaturę dla początkujących, jak będę w Krakowie to podejdę do takiej księgarni i zapytam :) może akurat będą mieć
Soszkin

Postautor: Skolai O'Shea » 06 gru 2011, 21:57

Nie jest to najlepsze wahadło dla początkującego
Bardziej polecam Izys albo jakieś z klasycznych (klasa podst)
Skolai O'Shea

Postautor: Paweł. » 07 gru 2011, 21:30

Mnie wahadła w ostatnim czasie zainteresowały... :o
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Postautor: Paweł. » 02 lut 2012, 21:31

No i sobie w końcu kupiłem :D Mam od wtorku 8-)
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Henry F
Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność.
Platon
Awatar użytkownika
Paweł.
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 02 lut 2012, 21:53

Pochwal się jakie i czy będziesz robił nam analizę np.duszy.
Kiedyś Ilo gimała nam różne rzeczy.Np.stopień przydatności do ezoteryki,stopień wredności,jaką duszą jesteśmy.itp.
Plansze trzeba zebrać w jednym temacie.
http://www.baj.waw.pl/?p=productsList&iCategory=12

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 02 lut 2012, 21:58

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Następna

Wróć do Wahadełka