Wenus a Juno

Wenus a Juno

Postautor: Pachet » 25 paź 2015, 22:37

Juno lub Junona – trzecia w kolejności odkrycia planetoida z pasa planetoid krążących pomiędzy Marsem a Jowiszem. Planetoida Juno została odkryta przez niemieckiego astronoma Karla Hardinga w dniu 1 września 1804 roku w Lilienthal. Jej nazwa pochodzi od najwyższej bogini z mitologii rzymskiej – Junony , bardziej znana wszystkim jako Hera córka Kronosa i Rei, żona Zeusa. Nazywana boginią niebios i płodności, patronką macierzyństwa, opiekunką małżeństwa, piękna i rodziny. Uosabiała cnoty małżeńskie, w związku z czym walczyła z wszelkimi przejawami zdrady; sama cierpiała z powodu niewierności małżonka. Mity związane z Herą opisują przede wszystkim jej spory i pojednania z Zeusem oraz mściwe knowania wymierzone przeciwko kochankom i nieślubnym dzieciom małżonka. Z tego powodu stała się symbolem zazdrości. Junona (Juno) w horoskopie mówi przede wszystkim o tym czy potrafisz tworzyć trwałe związki, solidne i zażyłe. Wenus w horoskopie mężczyzny ukazuje jaki typ kobiet go pociąga seksualnie, jego ideał. To kobieta, z którą mężczyzna umawia się na randki, ale nie kobieta, z którą pójdzie do ołtarza której złoży przysiegę wierności i z którą będzie chciał być na dobre i na złe. Rolę żony / męża uosabia Juno . Junona (Juno) reprezentuje silną więź między partnerami. Natomiast Mars w horoskopie kobiety przedstawia typ mężczyzny jaki jest jej ideałem. Jeśli skupiamy się na domach w horoskopie to dom 7 mówi o naszym pierwszym małżeństwie, dom 9 o drugim, a 11 o trzecim małżeństwie. Rola Wenus kończy się na flirtowaniu . Juno natomiast jest opiekunką małżeństwa. Juno oznacza więc miłość , lojalność i przywiązanie, reprezentuje to, czego oczekujemy od partnera.
Chcąc sprawdzić co Juno oznacza w Twoim horoskopie , trzeba sprawdzić jej pozycję w znaku, domu i jej aspekty.
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi"
Winston Groom (z książki Forrest Gump)

Pachet
Niewymowny
 
Posty: 127
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:29
Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 0

Re: Wenus a Juno

Postautor: Pachet » 28 paź 2015, 18:05

Jeśli Twoja Junona jest w Baranie, potrzebujesz niezależności w związku. Masz tendencję do dominacji. Przyciągają Cię też dominujący i silni partnerzy. W związku potrzebujesz rywalizacji i nie znosisz nudy.

Jeśli Twoja Junona jest w Byku, potrzebujesz stałego i bezpiecznego związku. Duże znaczenie ma dla Ciebie materialne bezpieczeństwo. Jeśli partner nie potrafi zaspokoić Twoich potrzeb, potrafisz okropnie gderać i żałować mu seksu! Pociągają tacy Cię zmysłowi partnerzy, na których możesz polegać.

Jeśli Twoja Junona jest w Bliźniętach, szukaj inteligentnego gaduły na swojego partnera. Wymiana poglądów ma dla Ciebie istotne znaczenie. Twój partner powinien być dla Ciebie wyzwaniem intelektualnym. Lubisz spędzać aktywnie czas ze swoim partnerem. Jednak, wolisz przyjaźń od pełnych poświęcenia związków.

Jeśli Twoja Junona jest w Raku, szukasz wrażliwego i troskliwego partnera. Lubisz "matkować" partnerowi i czuć, że on również dba o Ciebie. Potrafisz oddać całe serce i duszę partnerowi. Źle się dzieje jeśli Twoje potrzeby emocjonalne nie są zaspokojone.

Jeśli Twoja Junona jest w Lwie, potrzebujesz aktywnego i zabawnego partnera. Osobnik nieśmiały nie ma u Ciebie szans! Uwielbiasz czuć się kochaną / kochanym, a swojego partnera traktujesz jak księcia z bajki / księżniczkę. Chcesz być dumny ze swojego partnera a Twój związek musi Ci dawać dużo radości.

Jeśli Twoja Junona jest w Pannie, szukasz pracowitego i rozsądnego partnera. Masz duże oczekiwania w związku i liczysz na to, że Wasze życie będzie uporządkowane.

Jeśli Twoja Junona jest w Wadze, szukasz uroczego partnera, towarzyskiej, poetyckiej i romantycznej duszy. Zwracasz uwagę na maniery swojego towarzysza i oczekujesz, że wszelkie decyzje będziecie podejmować razem. Twój związek musi być oparty na zasadzie równości i harmonii.

Jeśli Twoja Junona jest w Skorpionie, w związku potrzebujesz napięcia emocjonalnego, intensywności doznań, zwierzęcego seksu i magnetyzmu. Nie chcesz powierzchownego związku, ale związku zażyłego i głębokiego. Twój partner powinien być silny i tajemniczy.

Jeśli Twoja Junona jest w Strzelcu, potrzebujesz partnera, który jest Twoim przeciwieństwem. To ktoś zupełnie inny. Może to być obcokrajowiec. Twój partner powinien być dla Ciebie wyzwaniem intelektualnym, człowiekiem wykształconym o szerokich horyzontach. Razem będziecie wiele podróżować i dyskutować.

Jeśli Twoja Junona jest w Koziorożcu, szukasz rozsądnego i dobrze zorganizowanego partnera, człowieka oddanego i z tradycyjnymi poglądami. Chętnie zalegalizujesz swój związek. Nie szukasz przelotnych romansów i jesteś długodystansowcem.

Jeśli Twoja Junona jest w Wodniku, szukasz kogoś zupełnie innego, może ekscentryka, może wariata. Pociągają Cię niekonwencjonalne typy i relacje. Chcesz, aby Twój partner szanował Twoją indywidualność i prywatność.

Jeśli Twoja Junona jest w Rybach, szukasz ciepła, romantyzmu i wrażliwości w partnerze. Twój związek musi być głęboki. Wybaczysz mu wszystko za wspólnie spędzone romantyczne chwile, wieczorek przy kominku czy kolację przy świecach. Potrafisz się poświęcać dla swojego partnera.

Źródło: Strona internetowa-Astrosfera
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi"
Winston Groom (z książki Forrest Gump)
Pachet
Niewymowny
 
Posty: 127
Rejestracja: 27 paź 2013, 19:29
Podziękował : 31 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 0

Re: Wenus a Juno

Postautor: Nut » 05 lis 2015, 14:14

HERA (Junona) była najpotężniejszą boginią na Olimpie, córka Kronosa i Rei, siostra i żona Zeusa. Jest opiekunką małżeństwa i wierności małżeńskiej. Atrybutami Hery był: paw, owoc granatu, lilia (mój ulubiony kwiat), i nieśmiertelnik. W Mitologii Rzymskiej jest utożsamiana z Junoną.Jaka jest zatem różnica między Wenus a Junoną w horoskopie? Wenus w horoskopie mężczyzny ukazuje jaki typ kobiety go pociąga, jego ideał. To kobieta, z którą mężczyzna flirtuje, ale nie kobieta, z którą pobiegnie do ołtarza i przysięgnie jej wierność. Rolę żony / męża uosabia Juno w horoskopie obu partnerów. Juno reprezentuje głębszą więź między partnerami. Zaś Mars w horoskopie kobiety pokazuje jaki typ mężczyzny jest jej ideałem, jaki ją pociąga. Jeśli zaś chodzi o domy, dom 5 pokazuje z jakimi osobami nawiązujemy romantyczne więzi i flirtujemy, dom 7 mówi o naszym pierwszym małżeństwie, dom 9 o drugim, a 11 o trzecim małżeństwie. Rola Wenus kończy się na zalotach i randkach. Rola Juno zaczyna się przy ołtarzu, aczkolwiek niekoniecznie, bowiem Juno sprawuje pieczę również nad partnerstwem niezalegalizowanym. Współcześnie jest przecież bardzo wiele jest par, które idą przez życie nie potrzebując "papierków" i przysięgi przed Bogiem. Juno jest zatem również opiekunką par długodystansowych.
Dobrym przykładem na znaczenie Juno w horoskopie jest Jennifer Lopez.
Jennifer ma Wenus w Pannie, w dodatku w trygonie do Saturna. Ta pozycja Wenus daje jej dużo krytycyzmu, poszukiwanie ideału i stawianie wysokich wymagań partnerom. Aż 3 się udało zaprowadzić ją do ołtarza! Piękny aspekt Wenus do Saturna sugerowałby powagę zawartego związku, stabilizację, oddanie i trwałość partnerstwa. Nic z tego! Juno, natomiast, znajduje się w Byku, i mimo potrzeby bezpieczeństwa w związku, jest w nieharmonijnym aspekcie do Marsa, co sprzyja agresji i chęć dominacji nad partnerem. Tak, Jennifer jest silną osobowością :) W dodatku Księżyc w Baranie, Słońce w Lwie... ognista i ambitna kobieta :)
Juno, w horoskopie owej damy, jest zatem pełniejszym obrazem relacji partnerskich.

źródło - astrocafe
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2575
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0


Wróć do Różne systemy astrologiczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości