Węzły księżycowe

Węzły księżycowe

Postautor: Elie » 28 mar 2013, 11:27

Obrazek


Węzły księżycowe to dwa punkty przecięcia orbity Księżyca, oraz ekliptyki, czyli orbity Słońca. Leżą dokładnie naprzeciwko siebie i są określane jako wstępujący - północny węzeł księżycowy i zstępujący - południowy węzeł księżycowy. Tradycyjnie są też nazywane Głową i Ogonem Smoka. Gdy Słońce i Księżyc tworzą ze sobą koniunkcję (Księżyc w nowiu), oraz koniunkcję z jednym z węzłów - występuje zjawisko zaćmienia Słońca, kiedy zaś Słońce i Księżyc są w opozycji (Księżyc w pełni) i w koniunkcji do obu węzłów, to mamy wtedy zaćmienie Księżyca.
W symbolicznej drodze po zodiaku węzły księżycowe poruszają się ruchem wstecznym z prędkością 19 stopni kątowych na rok, czyli cały zodiak okrążają w ciągu 18 lat, co w astrologicznym korowodzie lokuje je gdzieś pomiędzy Jowiszem (12 lat) i Saturnem (30 lat).

W symbolice karmicznej węzłowi południowemu przypisuje się poprzednie wcielenie, a węzłowi północnemu następne wcielenie. W obecnym wcieleniu jesteśmy niejako w drodze pomiędzy tymi dwoma węzłami. Wykorzystujemy cechy wcześniej nabyte, a symbolizowane przez znak zodiaku w którym leży południowy węzeł, w celu jak najlepszego przyswojenia cech symbolizowanych przez znak zodiaku węzła północnego.

W interpretacji horoskopu urodzeniowego i prognostycznego, węzły księżycowe stanowią układ dopełniający obraz naszych relacji z otoczeniem, wynikający z układów planetarnych i mają charakter uniwersalnego punktu kontaktowego, którego energia pobudzana jest przez bieżące tranzyty planet. W tym ujęciu węzeł południowy ujawnia braki i słabe strony naszej osobowości, natomiast węzeł północny podpowiada nam, gdzie w sferze kontaktów międzyludzkich możemy odnaleźć nasze zalety, jak zostać dobrze zrozumianym i przyjętym, oraz w jaki sposób zdobyć powodzenie i popularność. Symbolika północnego węzła ma w tym przypadku charakter jowiszowy, czyli doskonalący i rozwojowy, zaś węzłowi południowemu nadaje się znaczenie pokrewne symbolice Saturna, zapisując tutaj prawdopodobieństwo zmagań z ograniczeniami i przeszkodami.

Aspektami, których znaczenie w interpretacji horoskopu urodzeniowego trudno przecenić są z pewnością koniunkcje planet do węzłów księżycowych, które interpretować można w poniżej przedstawiony sposób.

http://astromix.pl/content/view/113/195/
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Węzły księżycowe

Postautor: Elie » 28 mar 2013, 12:05

Obrazek

Słońce w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Duża szansa na udaną realizację wytyczonych celów życiowych i urzeczywistnienie ambitnych osobistych dążeń, powodzenie i przychylność losu, oraz wsparcie otrzymywane w ważnych momentach życiowych.

Obrazek

Słońce w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Zmaganie się z twórczymi ograniczeniami i swobodą wyrażania własnych pragnień i poglądów, brak przychylności otoczenia, trudności w uzyskiwaniu poparcia dla własnych projektów i pomysłów.

Obrazek
Księżyc w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Łatwo zdobywana popularność i powodzenie, umiejętność przystosowania się do każdej sytuacji i wyciągnięcia z niej osobistych korzyści, ponadprzeciętnie rozwinięta empatia i intuicja.

Obrazek

Księżyc w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Trudności w integracji i właściwym funkcjonowaniu w większych grupach ludzi, brak poczucia życiowego spełnienia, kłopoty w artykułowaniu własnych potrzeb i uzyskiwaniu zrozumienia wśród innych osób.

Obrazek

Merkury w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Doskonale rozwinięta zdolność odgadywania aktualnych trendów i wyczuwania sprzyjających okoliczności, talent do przekonywania ludzi do swoich idei i pomysłów, efektywnie wykorzystywany potencjał intelektualny.


Obrazek

Merkury w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Intelektualne wyobcowanie, kłopoty w uzyskaniu zrozumienia, oraz poparcia dla swoich poglądów i przedsięwzięć, zbyt częste trafianie ze swoimi pomysłami na drogę pod prąd, lub w ślepy zaułek.

Obrazek

Wenus w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Dobre układy towarzyskie i biznesowe, sprzyjające powodzeniu w sprawach materialnych i uczuciowych, szybko zdobywana popularność i uznanie dla prowadzonej działalności, umiejętność przekonywania i zjednywania sobie przyjaciół.

Obrazek

Wenus w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Negatywne emocje przeszkadzające w dobrych układach z najbliższym otoczeniem, kłopoty z kontrolą nad życiem partnerskim i uczuciowym, pokusa zdobywania popularności i poparcia z użyciem nieetycznych środków, chęć działania po linii najmniejszego oporu.

Obrazek

Mars w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Dobrze ukierunkowana aktywność życiowa, chęć przewodzenia i wyznaczania nowych zadań, dawanie przykładu swoją odwaga i poświęceniem, działalność dla dobra wspólnej sprawy, szybkie przechodzenie od myśli do czynów.

Obrazek

Mars w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Przejawianie inicjatywy w niewłaściwy sposób, szkodzenie sobie i innym źle pojmowanym poczuciem misji i obowiązku, natrafianie na opór i niechęć środowiska, brak dobrego wyczucia sytuacji, mimowolne szukanie sobie wrogów.


Obrazek

Jowisz w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Postępowanie w zgodzie z nakazami i normami społecznymi, szanowanie tradycyjnych wartości moralnych, kulturowych i religijnych, wzbogacanie własnej wiedzy poprzez szerokie kontakty towarzyskie.

Obrazek

Jowisz w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Brak szacunku dla uznanych autorytetów, podważanie tradycyjnych systemów moralnych, stosowanie prowokacji intelektualnych na podłożu kulturowym i społecznym, skłonności do nihilizmu i ateizmu.


Obrazek

Saturn w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Życie w zgodzie z tradycyjnymi wzorcami zachowania, stałość przekonań, solidnie ukształtowany światopogląd, silny kręgosłup moralny, starannie dobierani współpracownicy i partnerzy.


Obrazek

Saturn w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Brak akceptacji dla współczesnych trendów społecznych i kulturowych, zamknięcie się w kręgu tradycyjnych wartości, niechęć do współpracy w szerszym gronie, zniechęcanie do siebie innych swoją bezkompromisową postawą.


Obrazek

Uran w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Szczęście do odpowiedniego wykorzystywania odpowiednich okazji i niespodziewanych możliwości rozwoju, łatwość przekonywania innych osób do swoich nowatorskich pomysłów i rewolucyjnych idei.


Obrazek

[b]Uran w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym[/b]

Szkodzenie sobie i swojemu otoczeniu poprzez stosowanie zbyt radykalnych rozwiązań problemów partnerskich i towarzyskich, brak obiektywizmu, fanatyczne przywiązanie do własnych idei.

Obrazek

Neptun w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Umiejętność intuicyjnego wyczuwania nastrojów panujących w danym środowisku, popularność zdobywana dzięki nietypowym i rzadko spotykanym zdolnościom, osobliwe zachowania i przyzwyczajenia.


Obrazek

Neptun w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Zachowanie powodujące brak zrozumienia i akceptacji w najbliższym środowisku, niestałość uczuć, uleganie emocjom i złudnym wizjom, zmaganie się z problemami decyzyjnymi i moralnymi, eskapizm.

Obrazek

Pluton w koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym

Zdolność narzucania własnych poglądów i przekształcania środowiska zgodnie z własną wizją i dla własnych korzyści, profity uzyskane w wyniku zmian społecznych na szeroką skalę, dominacja w układach partnerskich i towarzyskich.

Obrazek

Pluton w koniunkcji z Południowym Węzłem Księżycowym

Apodyktyczność i usilne dążenie do podporządkowania sobie jak największej grupy ludzi, chorobliwa ambicja i nieliczenie się ze zdaniem innych osób, niezdrowa chęć dominacji w układach społecznych i partnerskich.


http://astromix.pl/content/view/113/195/
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31411
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1


Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości