Wicca I Prawo Trójpowrotu

Re: Wicca I Prawo Trójpowrotu

Postautor: akkaria » 18 sie 2013, 12:06

Remik pisze:W dalszym ciągu jest to jak dla mnie przestroga, nie faktyczne prawo

I tu się z Tobą zgadzam - Prawo Trójpowrotu, to przestroga, która przez wiele czarownic oraz magów jest traktowana jako prawo /w tym również mnie/.

Remik pisze:Odniosłem się do wcześniejszych zdań, mówiących o zrozumieniu omawianej książki. Aby coś zrozumieć, trzeba praktyki. Szczególnie przejawia się to w magii. Są ludzie, którzy wolą "praktykować" magię poprzez czytanie książek, nie uprawiając jej faktycznie w żaden sposób. Zaznaczyłem, że według mnie, w byciu teoretykiem nie ma nic złego. Jak ktoś woli tylko czytać o magii, to jest to jego własna sprawa, nie mam nawet zamiaru dociekać dlaczego. Ale zachęcam do praktyki wszystkich, bo ludzi jest zbyt wiele, by szukać wśród nich osób zainteresowanych. Każdy człowiek i tak sam wybierze, a ja oszczędzam w ten sposób czas. Czemu zachęcam? W wielkim skrócie, chcę aby magia się rozwijała, a do tego potrzebni są jej praktycy.

Teraz rozumiem :usmiech:
Zgadzam się - są "teoretycy" i "praktycy" - każdemu według potrzeb.

Remik pisze:/.../niesłusznie wyrwałaś ten cytat z całego zdania, gdyż wypowiadałem się na temat konkretnej książki, konkretnego autora, więc również konkretnego spojrzenia.

Ustosunkowałam się do "barwienia" magii, stwierdzając, że jedyne z czym się nie zgadzam a co jest w "Magiji współczesnej", to nadawanie magii kolorów, nie pisałam o książce jako całości. Nie recenzujemy jej - wspomniana została w kontekście innego tematu.
NAJTRUDNIEJSZA Z WALK TO TA, KIEDY SERCE KRZYCZY "WALCZ", A ROZUM MÓWI "ODPUŚĆ, NIE WARTO". /temyśli.pl/
Awatar użytkownika
akkaria

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 34

Postautor: akkaria » 09 wrz 2013, 09:11

Verm pisze:
Samo Prawo Trójpowrotu jest znane od zarania wieków - jest to wspomniane: co zasiejesz, to zbierzesz.

Z tym zaraniem to raczej nie bardzo. Prawo w takim brzmieniu jak jest znane obecnie jest prawdopodobnie wymysłem Gardnera. Mówiła o tym m.in. Valiente w jednym z udzielonych wywiadów.

W brzmieniu jakie znamy dziś faktycznie istnieje od co najmniej czasów Gardnera, ale Prawo jako Prawo jest dużo starsze niż formułka.
NAJTRUDNIEJSZA Z WALK TO TA, KIEDY SERCE KRZYCZY "WALCZ", A ROZUM MÓWI "ODPUŚĆ, NIE WARTO". /temyśli.pl/
Awatar użytkownika
akkaria

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 34

Postautor: Vivien » 02 wrz 2014, 13:20

W brzmieniu jakie znamy dziś faktycznie istnieje od co najmniej czasów Gardnera, ale Prawo jako Prawo jest dużo starsze niż formułka.

"Prawo Trójpowrotu jest niezbywalne, nie daje się złamać ani nagiąć. Jest to naczelna zasada w magicznym rzemiośle.
Wiele osób zafascynowanych świeżo nabytą tajemną wiedzą spieszy się, by ją wykorzystać, nie bacząc na konsekwencje".

Jestem ciekawa kto potrafi przyznać się do tego, że doświadczył konsekwencji na własnej skórze.Czy prawo jest tylko pustym frazesem, już nie modnym.
Vivien

Poprzednia

Wróć do Wicca