Wielka Brytania out

Wielka Brytania out

Postautor: Alladyn » 25 cze 2016, 10:35

Co sądzicie o wyjściu UK z UE? Cieszy was to, czy raczej martwi?
Awatar użytkownika
Alladyn
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 280
Rejestracja: 16 lis 2015, 17:25
Podziękował : 55 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Droga życia: 0

Re: Wielka Brytania out

Postautor: Elie » 25 cze 2016, 10:50

Nie tak hop siup. Póki co było głosowanie. Ostateczne słowo będzie miała Izba Lordów.Zanim faktycznie dojdzie do wyjścia z UE potrwa kilka lat. Przez ten czas dużo może się zmienić. Myślę też, że za wyjściem z UE głosowali konserwatyści. Popatrz na wyniki.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31372
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2176 razy
Otrzymał podziękowań: 2113 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Wielka Brytania out

Postautor: Nut » 28 cze 2016, 13:22

Z punktu widzenia astrologicznego wygląda to tak;

Kosmogram na Brexit, czyli dzień referendum „Leave or Remain” w Wielkiej Brytanii, czwartek 23 czerwca 2016, wygląda tak:

Obrazek


Przyjęta godzina 21:00, miejsce Londyn – wieczór dlatego, że wtedy już większość glosujących dała wyraz swojej decyzji. Szczegółowa godzina jednak nie jest ważna, dlatego też nie należy zwracać uwagi ani na ascendent ani medium coeli i dlatego kosmogram jest wyrysowany w orientacji z zerem Barana po lewej; ani na szczegółowe położenie szybkiego Księżyca ani na aspekty, które ów tworzy. Ważne są przede wszystkim długotrwałe układy planet.

Z długotrwałych układów planet ważne są dwa: aspekt Jowisz-Pluton (trygon), mający sens „wygórowana ambicja”, a skoro tak, to także napór na indywidualizm, na indywidualną (tutaj: narodową) potęgę i niezależność i na własny sukces, w przeciwieństwie do dzielenia się z całą (euro-) gromadą.

Drugi aspekt to kwadratura Saturna do Neptuna. Jest to epokowa konfiguracja planet, której niestety, inaczej niż innych epokowych, nie badał Richard Tarnas w książce „Cosmos and Psyche”.* Koniunkcje, opozycje i kwadratury tych dwóch planet powtarzają się co około 9 lat. Ostatnia koniunkcja była w sławnym 1989 roku. Obecna kwadratura aktywna jest od listopada ubiegłego 2015 roku, uściśliła się teraz, w czerwcu 2016, trwać będzie do października b.r. Skoro brak zebranej długiej serii historycznych wydarzeń i przemian związanych z tymi planetarnymi połączeniami, musimy opierać się na ogólnym sensie planetarnej pary Saturn Neptun.

Najkrócej: Saturn odpowiada za budowanie, zacieśnianie, utrwalanie i utwardzanie struktur – Neptun za ich rozpuszczanie. Ale w drugą stronę patrząc: Neptun to zanikanie i rozpuszczanie granic, podziałów i różnic – Saturn to wyodrębnianie się „twardo” oddzielonych indywiduów. Kwadratura wyraża konflikt powyższych tendencji.

Jeśli patrzeć na Unię Europejska jak na saturnową strukturę, to ujawniło się jej rozpuszczanie, rozmywanie, wręcz podmywanie jej fundamentów – przez Brexit. (Ciekawa jest natychmiastowa reakcja w postaci akcji min. spr. zagr. Niemiec na rzecz zacieśnienia szeregów przez sześć państw-założycieli.)

Jeśli patrzeć na Unię jak na neptunowy staw lub zupę w której rozpuszczają się poszczególne narodowe prowincje, to Brexit ujawnił saturnową indywiduację, kurs na oddzielność, Wielkiej Brytanii. (Szkockie remain na razie pomińmy.)

Można prognozować, że w „długim teraz” czyli do jesieni bieżącego roku, problemy, czy Unia Europy ma się saturnowo zacieśniać, wiązać i okopywać, by dać odpór neptunowym tendencjom do jej poluzowania – oraz, czy jej państwa członkowskie mają się neptunowo zlewać i uwspólniać, by dać odpór narastającym w ich wnętrzach saturnowym tendencjom do wyodrębnienia się – będą na czasie, jeśli nie na topie. To, że między Saturnem a Neptunem jest kwadratura, wskazuje, że rozwiązania będą trudne jeśli nie niemożliwe.

Na koniec pocieszę, że prawdziwa próba dla UE przyjdzie w czasie koniunkcji Saturna z Plutonem, która zadziała od 2019 roku.

* Przypis: Richard Tarnas opisał działanie aspektów Saturn Neptun w artykule "The Ideal and the Real. Saturn-Neptune" w www.archai.org, jednak tam w ramach astrologii urodzeniowej, nie wydarzeń historycznych. Tomaszowi Stasiakowi dziękuję za wskazanie tamtego miejsca.


Wojciech Jóźwiak - http://www.taraka.pl/brexit

Interesujące wydają się komentarze;

1. skąd unijne nogi wyrastają • autor: Jerzy Pomianowski2016-06-27 23:31:23

Nareszcie. Wszyscy o brexicie, a Taraka milczy.
PS
Szemrany pomysł Unii stworzył w latach 20 niejaki Coudenhove- Kalergi, w dziele „Praktischer Idealismus”. Projekt oparł na trzech fundamentach: Imperium Romanum, organizacji żydowskiej diaspory, i organizacji loży masońskiej. Jak widać nie ma tu miejsca nie tylko dla chrześcijan.
Projekt został sfinansowany przez bank pana Maxa Warburga (jego brat Paul założył słynny FED).
Według pana Kalergi „Człowiek przyszłości będzie mieszańcem. Dzisiejsze rasy i kasty padną w przyszłości ofiara wzrastającego przezwyciężenia przestrzeni, czasu i uprzedzenia. Euroazjatycka-negroidalna rasa przyszłości, zewnętrznie podobna do staroegipskiej, zastąpi różnorodność narodów przez różnorodność osobowości“ (strona 22-23).
Później szło coraz szybciej.
Przemówienie Churchilla z roku 1947:
“Zjednoczone Stany Europy nie są ostatnim i pełnym rozwiązaniem problemów międzynarodowych. Stworzenie autorytarnego, wszechmogącego rządu światowego jest naszym głównym i końcowym celem. Zjednoczenie Europy jest pierwszym nieodzownym krokiem do spełnienia tego celu (Speechers of Winston Churchill, New York 1974).

[
2. Rasa? • autor: Wojciech Jóźwiak2016-06-28 10:35:58

Drogi Jerzy, mnie akurat na rasie nie zależy. Mam przyjaciół rasowo "całkiem innych", a także mieszanych i nie widzę, żeby to stanowiło jakiś defekt.
Po drugie, na chrześcijaństwie mi nie zależy, dla wyznawców tej "sztuki samo-negacji", jak ktoś powiedział, mam współczucie, żal mi patrzeć jak się męczą ze swoimi zbawicielami i siedzącymi im na karkach "duszpasterzami". Zależy mi o tyle, o ile wolałbym, żeby ich miejsca nie zajęli jeszcze bardziej agresywni jerozolimczycy, wiemy którzy.
Po trzecie, jakiś rodzaj rządu światowego, może raczej w postaci porozumienia poszczególnych rządów, wydaje mi się konieczny, żeby jakoś zacząć wspólnie dawać sobie radę z samobójczym niszczeniem Planety Ziemi.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator
 
Posty: 2621
Rejestracja: 20 lip 2014, 16:47
Podziękował : 523 razy
Otrzymał podziękowań: 408 razy
Droga życia: 0


Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości