Wielka Księga Tarota Crowley'a

Re: Wielka Księga Tarota Crowley'a

Postautor: Bender » 09 cze 2012, 10:16

oktawia pisze:Nieodzowna byłaby dobra książka specjalnie do tej talii a takiej Lo Scarabeo nie wydało.

To prawda - wielu symboli nie byłabym w stanie zrozumieć bez naprowadzenia w opisie. Dla przykładu ten człowiek z odciętą głową, który przeszedł pomiędzy jakąś symboliczną bramą z tyłu - przejście to zmiana, ale czy odcięta głowa oznacza tu nieodwracalność, czy przeniesienie punktu widzenia... :roll: Albo wysypujące się denary z sakiewki - czy chodzi o brak wpływu na sytuację, czy o "małą stratę w porównaniu z większym zyskiem"...? A jaskółka? Czy tutaj to wolność wyboru, czy zwiastun dobrych nowin... ? :roll:
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: xMoni7 » 10 cze 2012, 00:46

Oktawia ma rację. Do tej talii powinna być odrębna książka, ponieważ autor nadaje tej karcie nowe znaczenia.
Wspomniałaś, że znikają w Liber T pewne ważne symbole nadane przez Crowley'a np korona na głowie węża, w talii Crowley'a znajduje się ona na głowie węża, natomiast w talii Liber T, znika..

Według mnie wszystkie symbole jakie zostały usunięte w Liber T nie zniknęły tak do końca. Po prostu ich znaczenie jest przedstawione w nieco innej formie. Wracając do tej korony na głowie węża.. która jest symbolem zmian, jakie mają wzbogacić naszą świadomość. W Liber T jest to według mnie przedstawione w postaci tych oczu, które powstały z tej przewróconej ósemki Crowley'a (w tym przypadku już symbolu nieskończoności) stworzonej z węża. Symbole yin-yang zostały tak jakby zwężone do postaci źrenicy węża, dzięki czemu powstała właśnie para oczu węża, która obserwuje, otwiera się na to co nowe, dostrzega więcej dzięki czemu wzbogaca naszą świadomość.

Choć muszę przyznać, że w tych oczach dostrzegam również symbolikę oka Horusa, którego oczami było Słońce ( na karcie lewe oko otoczone słonecznym kolorem) i Księżyc ( na karcie prawe oko otoczone czarnym kolorem).

Nad tymi kartami trzeba naprawdę posiedzieć, pomedytować, aby zrozumieć ich sens, odnaleźć całą symbolikę. Poniekąd jest to dobre, że nie została stworzona książka o tej talii. Dzięki temu człowiek musi bardziej otworzyć się na nie, by je pojąć.

Pytanie czy opłaca się mieć kopię orginału.

Nie uważam tego za kopii oryginału. Karty się różnią w wielu aspektach. Fakt- oparte są na znaczeniach Crowley'a, grafiki są bardzo podobne, w końcu powstały w wyniku medytacji z jego kartami. :)

W Liber T zanikają pewne symbole Crowley'a, są zmieniane, pojawiają się nowe. :) Jednak bez znajomości Crowley'a nie da się do końca poznać tej talii, to jego znaczenia są kluczem do tej talii. :)

Liber T jest oparty na Crowley'u tak samo jak wiele kart jest opartych na kartach Rider White'a
"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzialne dla oczu"
"Ścieżek i dróg jest wiele, cel tylko jeden - Miłość"
Awatar użytkownika
xMoni7
Forumowicz do entej

Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 1

Postautor: Nut » 03 lip 2018, 11:01

xMoni7 pisze:Hmm niestety nie miałam nigdy przyjemności przeczytania tej książki, aczkolwiek jestem jej ciekawa, choć same karty Crowley'a do mnie nie przemawiają. Mam nawet w domu talię tarota Liber T i jest ona oparta właśnie na kartach Crowley'a, tylko raz zrobiłam nimi rozkład i na tym się skończyło. Nie odpowiadają mi, może dlatego, że nie są tak bardzo czytelne.
Choć.. np Visconti też nie ma bardzo czytelnych kart, a lubię je bardzo. Według mnie Crowley jest bardzo ciężki, oczywiście mówią o kartach, bo z książką styczności nie miałam.

Bez książki nie da się odczytać co przedstawia grafika karty.Po to została wydana książka aby zrozumieć symbolikę kart.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 482 razy
Otrzymał podziękowań: 382 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 03 lip 2018, 12:24

Bez książki nie da się odczytać co przedstawia grafika karty.Po to została wydana książka aby zrozumieć symbolikę kart.

Zgadza się. Na pierwszy rzut oka - czysta abstrakcja, byłam przerażona. Dopiero po wczytaniu się w opisy z książki widzę symbolikę karty.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2100 razy
Otrzymał podziękowań: 1913 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: smilero » 28 lis 2018, 10:10

Elie pisze:

Zgadza się. Na pierwszy rzut oka - czysta abstrakcja, byłam przerażona. Dopiero po wczytaniu się w opisy z książki widzę symbolikę karty.

ja na razie jestem na tym pierwszym etapie i naprawdę ciężko mi momentami zrozumieć sens

:n16: ---> w ogóle ta emotka mnie rozkłada na łopatki.
smilero

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia

Wróć do Tarot