Witam! O drogę nie pytam.

Re: Witam! O drogę nie pytam.

Postautor: Elie » 20 cze 2012, 18:50

Niby w jaki sposób?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Bender » 20 cze 2012, 19:37

Witam Agamus,
sprawiasz wrażenie niesamowitej i silnej osobowości... Fantastycznie mi się czyta Twoje słowa w poszczególnych tematach. Nie mam wiedzy, ani umiejętności w zakresie, który umożliwiałby mi konwersację na twoim poziomie wiedzy, ale z ogromną przyjemnością będę chłonąć to, co mówisz. Dziękuję :)
Bite my shiny, metal ass...
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Bliźnięta
Droga życia: 7

Postautor: Agamus » 20 cze 2012, 19:54

Niania!
Dzieki za uznanie, po kilku tylko moich wypowiedziach, wiem że szczerze sie wypowiadasz. Zawsze jest ten problem, polegający na tym, że mało jest takich, którzy chieliby bsystemowo sie czegos uczyć, wiekszośc zbiera tylko fragmenty i kleci z nich włąsna całość jak im sie wydaje, to tak jak z tymi co kopią tysiące płytkich dołków i stale na tej samej głebokości, a ja zachęcam do kopania jednej studni, bo to daje poznanie wszystkich warstw oraz wzbogaca apsekt jakościowy, a nie ilosciowy wiedzy. Infarmacje łątwo jest zbierać, trudniej ją przetwarzać. Dlatego staram się skłaniać moich rozmówców do głębszych refleksji wychodzacych poza powierzchnię tafli, która bywa złudna, Zaglądajmy pod pwierzchnię, aż do dna, ale to zależy od tego kogo na ile stać byc konsekwentnym, bo w procesie długim przychodza zwątpienia, załamania i porażki, a jak często sobie zmieniamy to jest niby ciekawie i fajnie, ale czy to prowadzi nas do celu?
Agamus
Zbanowany

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Elie » 20 cze 2012, 20:03

Raz jeszcze zapraszam na forum i proszę, zagłębiajmy tą tajną wiedzę :)
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Bender » 20 cze 2012, 20:06

Agamus pisze:Zaglądajmy pod pwierzchnię, aż do dna, ale to zależy od tego kogo na ile stać byc konsekwentnym, bo w procesie długim przychodza zwątpienia, załamania i porażki, a jak często sobie zmieniamy to jest niby ciekawie i fajnie, ale czy to prowadzi nas do celu?

Załamania i porażki to pikuś w porównaniu z bólem, jaki daje wiedza i poznanie... Może dlatego właśnie przeciętny zjadacz chleba rezygnuje z wgłębiania się w siebie i przestrzeń dookoła - cokolwiek by to nie było - bo dla jednych to obszar najbliższych zależności, dla innych (tych z kręgu teorii hermetycznych) to CAŁOŚĆ... No w każdym razie tak właśnie sobie myślę, że poznawanie to nie tylko harówka jak w kamieniołomach, ale też kwestia gotowości na przyjęcie i akceptację tego, co nie jest fajne i przyjemne... :roll:
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Elie » 20 cze 2012, 20:09

Nianu,dajmy już spokój tym przydługawym powitaniom,Zapraszamy Agamusa do dyskusji na forum.Właśnie jedna z użytkowniczek oczekuje odpowiedzi
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 20 cze 2012, 20:11

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Agamus » 20 cze 2012, 20:57

niania.ogg pisze:Załamania i porażki to pikuś w porównaniu z bólem, jaki daje wiedza i poznanie... Może dlatego właśnie przeciętny zjadacz chleba rezygnuje z wgłębiania się w siebie i przestrzeń dookoła - cokolwiek by to nie było - bo dla jednych to obszar najbliższych zależności, dla innych (tych z kręgu teorii hermetycznych) to CAŁOŚĆ... No w każdym razie tak właśnie sobie myślę, że poznawanie to nie tylko harówka jak w kamieniołomach, ale też kwestia gotowości na przyjęcie i akceptację tego, co nie jest fajne i przyjemne... :roll:

Jesteś gotowa?
Agamus
Zbanowany

Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Bender » 20 cze 2012, 21:07

Wiesz co... ja to nazywam etapem otwierania - tyle tylko, że on trwa od lat, także chyba nie powinien się już nazywać "etap", a bardziej "droga"... :roll: Tak - przyjmuję rzeczy niewygodne i trudne, tyle że mechanizmu zaprzeczania nie do końca się jeszcze wyzbyłam... Dlatego jest mi trudniej, bo mało, że dostaję czasem to, czego wolałabym nie wiedzieć, to jeszcze usiłuję walczyć sama ze sobą, żeby tego nie odrzucać... taka podwójna robota :?
Awatar użytkownika
Bender
Wciąż tu siedzę

Postautor: Esencja » 20 cze 2012, 21:43

Witam serdecznie,

bardzo miło mi, że wybrałeś właśnie to forum... Z tego wywnioskowałam, wiedzę musisz mieć całkiem sporą, więc liczę na to, że zechcesz podejmować się dyskusji w różnych tematach. Jest jeszcze wiele tutaj zagadnień, które warto poruszyć, może się skusisz ;).

Skoro od przeszło 30 lat zajmujesz się tą ezoteryczną działką wnioskuję, że jesteś osoba dorosłą i zapewne jak na dojrzałą osobę przystało, będziesz prowadzić kulturalne i "na poziomie" rozmowy z innymi użytkownikami, więc o tym nie muszę chyba wspominać.

życzę miłego pobytu ;)
Esencja
Pismak

Podziękował : 1 raz
Droga życia: 0

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum