Wróżby i uroki Cyganek

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Warszawiak833 » 31 maja 2016, 20:21

Witam
Mam takie problem iż jakiś czas temu w pracy odwiedziła mnie cyganka przyszła na zakupy i w między czasie postanowiła mi powróżyć mimo iż była nas kilka osób wybrała sobie mnie. Był to dzień w którym nie miałem ochoty na takie wróżby i zresztą byłem przekonany że chce mnie naciągnąć na pieniądze u mimo moich sprzeciwów żeby mi nie wróżyła ona nie chciała wyjść i cały czas mi mówiła co mnie czeka w przyszłości. Po około 40 min oznajmiła mi że nie chce zapłaty ale spodobała się jej jedna rzecz u mnie w sklepie i za wróżbę zażądała tej rzeczy której oczywiście nie dostała czym strasznie się oburzyła i na koniec powiedziała że wszystko co mi mówiła to odkręca i będzie mi się źle działo. Od tamtej pory prześladuje mnie straszny pech czego się nie dotknę to to nie wychodzi, jeden kłopot się kończy zaraz zaczyna się nowy od 4 lat nie mam spokoju. Może mi poradzicie co zrobić w takim przypadku. Słyszałem o Czarcim Zebrze chyba są inne sposoby
Warszawiak833

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: szamka » 31 maja 2016, 20:37

Kąpać się możesz, nie zaszkodzi, ale nie jestem pewna czy pomoże. Z klątwami cyganek nie ma lekko. Najlepiej poszukaj dobrej szeptuchy. Na Podlasiu babka z Rutki jest ponoć dobra.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Warszawiak833 » 31 maja 2016, 20:59

Szamka powiem Ci że to chyba dobry pomysł z tą Szeptuchą. Poświęcę jeden dzień i się do niej przejadę z Warszawy mam nie daleko 200km :)
Warszawiak833

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Droga życia: 0

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Elie » 01 cze 2016, 12:59

Babka z Rutki faktycznie ma opinię dobrej w "swoim fachu", wizyta u Niej nie zaszkodzi. Nie zaszkodzą również kąpiele w soli, w ostrzeżeniu warzywnym czy szałwi. Jednak czytając Twój post mam wątpliwości czy faktycznie przyczyną Twoich niepowodzeń w życiu jest cyganka, mimo, że podzielam niepochlebne opinie o cygankach.Napisałeś;

Od tamtej pory prześladuje mnie straszny pech czego się nie dotknę to to nie wychodzi, jeden kłopot się kończy zaraz zaczyna się nowy od 4 lat nie mam spokoju

4 lata to w sumie długi okres. Nic się nie dzieje bez przyczyny, ale najczęściej kłopoty i niepowodzenia zawdzięczamy sobie - tak uważam. Najprościej zegnać na kogoś zamiast zrobić rachunek sumienia i popracować nad sobą i swoim postępowaniem.
Z drugiej strony, mam podobne zdanie o cygankach co szamka i nawet bardzo podobną przygodę z cyganką.Nie proszona otrzymałam niepomyślną wróżbę, która niestety się sprawdziła.Wszystko co "wyczytała" z moich oczu było prawdą.
Jeśli chcesz, możemy przeanalizować Twój charakter i postawić karty. Do tego potrzebne jest Twoje imię i dokładna data urodzenia.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Zła wróżba Cyganki

Postautor: Verm » 04 cze 2016, 18:25

Nie zwalałbym winy na Cygankę - te, które chodzą po ulicach i naciągają ludzi na wróżby to oszustki, które na magii się nie znają. Te, które się na niej znają nie naciągają gadziów na kasę, bo nie muszą tego robić.

Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Podziękował : 7 razy
Otrzymał podziękowań: 251 razy

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Rea » 05 cze 2016, 21:04

szamka pisze:Kąpać się możesz, nie zaszkodzi, ale nie jestem pewna czy pomoże. Z klątwami cyganek nie ma lekko. Najlepiej poszukaj dobrej szeptuchy. Na Podlasiu babka z Rutki jest ponoć dobra.

Też tak uważam.
Jeśli chodzi o babki, na grupie Słowianie Szaman_Wiejski ( profile.php?u=12886#snProfiletabs-wall ) podał dokładniejsze namiary;

Babka Anna Bondaruk, wieś Rutka(koło Bielska Podlaskiego), adres Rutka 14(dom z przydrożnym krzyżem)
Babka Wiera Popławska, wieś Orla(też koło Bielska Podlaskiego), adres ul. Kleszczelowska 43

Verm » sob 04 cze 2016, 19:25

Nie zwalałbym winy na Cygankę - te, które chodzą po ulicach i naciągają ludzi na wróżby to oszustki, które na magii się nie znają. Te, które się na niej znają nie naciągają gadziów na kasę, bo nie muszą tego robić

Niektóre z tych oszustek też dużo potrafią. Niekoniecznie wróżyć, ale przekląć już tak. One mają to we krwi.
'' Strach jest jak wilk na łańcuchu. Staje się groźny dopiero gdy go uwolnisz. Smutek ulatuje w otchłani zapomnienia. Gniew można zabić uśmiechem. Tylko nadzieja wiecznie trwa… '' David Gregory Roberts -
Cień góry

Ziemia to nasze kości, powietrze to oddech, woda to nasza krew a ogień...
ogień to nasze pożądania...
'
G. Shields
Awatar użytkownika
Rea
czarownica

Podziękował : 73 razy
Otrzymał podziękowań: 69 razy

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Nah » 05 cze 2016, 22:33

A czy to czasem nie siła sugestii? Gdzieś wklepałeś sobie do podświadomości, że masz pecha i to do siebie przyciągasz może po prostu :)

Złe Wczo­raj nie przek­reśla dob­re­go Dzi­siaj.

Prze­ciw­ności lo­su by­wają najmądrzej­szy­mi nau­czy­ciela­mi życia.

Awatar użytkownika
Nah

Podziękował : 36 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy
Znak zodiaku: Wodnik
Droga życia: 5

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Verm » 06 cze 2016, 16:45

Niektóre z tych oszustek też dużo potrafią. Niekoniecznie wróżyć, ale przekląć już tak. One mają to we krwi.

To mit - bardzo stary, bo już w pierwszych dokumentach potwierdzających obecność Romów w Polsce jest mowa o rzucaniu klątw, ale jednak mit tudzież stereotyp. Owe oszustki potrafią przede wszystkim oszukiwać. Z tego co widzę to takim zarobkowaniem trudnią się głownie niziniacy, nie widziałem żebrzących Lowarów, Kełderaszy czy Chalado, ale być może to nasz lokalny koloryt.
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Elie » 08 cze 2016, 15:18

http://romopedia.pl/index.php?title=Zr% ... w_w_Polsce

Wyżej jest o nazwach, z czego wynika taka a nie inna nazwa poszczególnych grup Romów w Polsce.
Jestem z Kalisza, miasta zróżnicowanego narodowościowo i kulturowo. Nie wiem która z w/w grup u nas zamieszkuje, a jest ich sporo. W większości są bogaci. Mieszkają w willach ( dziwacznie, na "bogato" pobudowanych) i luksusowych mieszkaniach. Kilka z nich było moimi klientkami z których byłam zadowolona.Cyganka, która rzuciła na mnie urok mogła być przyjezdna. Będę się upierać co do uroku chociaż potraktowałam ją uprzejmie, jak wszystkich.
Nie wmówisz mi, że to mit czy stereotyp. Romowie, ( potocznie mówiąc cyganie), słyną z wróżb i tzw. złego oka.
Jak wszystkim wiadomo, Romowie dawniej byli ludem koczowniczym. Wprawdzie parali się rzemiosłem, kotlarstwem, handlem końmi ( obecnie samochodami ), jednak była to domena mężczyzn. Rolą kobiet było wróżbiarstwo ( nie wspominając o kradzieżach i naciąganiu ludzi ). Jako, że wcześniej wędrowali po Europie, przyswoili część kultury ludowej poszczególnych krajów. Potem matki, babcie, ciotki, wpajały te zwyczaje swoim córkom. Uważam, że być może wytworzyli swój "mix ". Oparty jest on o różne zabobony, wiarę w moc zwierząt i duchów, pomocy demonów. Wplatają w nią psychologię, magię krwi, włosów, paznokci....Tym samym zalicza się do najsilniejszych.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2127 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Wróżby i uroki Cyganek

Postautor: Verm » 08 cze 2016, 22:11

Nie wmówisz mi, że to mit czy stereotyp. Romowie, ( potocznie mówiąc cyganie), słyną z wróżb i tzw. złego oka.

Nie zmienia to faktu, że jest to mit ;) Wszystkie te "wróżby" i "uroki" służą do naciągnięcia naiwnych gadziów na kasę. Tam gdzie gadzie naciągnąć się nie dali zawsze zostawała kradzież. Zresztą sami Romowie przyznają, że te wszystkie "klątwy" to nic innego jak humbug. Teraz oszukać jest nawet łatwiej - kiedyś używano do tego róznych przedmiotów (kokala, bengore i mulore), ale lata całe tego w użyciu nie widziałem.

W porządnych rodzinach kobiety zajmują się domem oraz dziećmi i nie szlajają się po mieście.

Istnieje oczywiście prawdziwa romska magia, ale na ulicy się jej nie uświadczy, bo mamjori nie zarabiają w ten sposób.
Awatar użytkownika
Verm
Kapłan w wicca

Następna

Wróć do Klątwy i uroki