Wróżka Akima

Re: Wróżka Akima

Postautor: aagaa » 26 maja 2012, 19:04

Ja do tego typu rzeczy jak i w ogole magii mam neutralny stosunek i wydaje mi sie, ze za duza wage do tego przywiazujesz...dla mnie to troche naiwne i smieszne np palenie takiej a takiej swiecy zeby przywolac do siebie milosc czy pieniadze ale jesli komus to pomaga to ok. Rozne zdarzenia bywaly w moim zyciu chociazby z racji wieku :cry: takze stosowalam rozne rzeczy i niestety nic nie pomagalo...
aagaa
Gawędziarz

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 4

Postautor: Kaisaran2 » 27 maja 2012, 12:08

Heheh, ależ ja do takich rzeczy w ogóle wagi nie przywiązuję - nie mam nic do ludzi, którzy zapalają różowe świeczki na miłość, zielone na siłę, itd. jeżeli komuś ma to pomóc choćby mentalnie, i ma się czuć po tym lepiej - ok. Ja także uważam, że to trochę bez sensu, bo zapewne takie świeczki działają tak samo jak i wszystko inne by działało. A moje podejście do run wynika właśnie z bardziej neutralnego podejścia do "spraw magicznych". To ono sprawiło, że zaczęłam interesować się ich historią, wypytywać, czytać i drążyć, zamiast chłonąć jak gąbka wszystkie bujdy podane w pierwszych lepszych ezo książkach. To dało mi tyle, że wiem jak runy traktowali i interpretowali ich twórcy, ponad to sama przekonałam się, że runy potrafią być niemiłe dla kogoś, kto głęboko w nie wierzy, a używa ich niewłaściwie, stąd moje wątpliwości co do Akimy i run urodzinowych. A post wziął się stąd, że po prostu rozbawiło mnie zdanie o starożytnych słowiańskich znakach - jeżeli to pomyłka, to przyznać trzeba, że straszna ;)
"56. W miarę mądry winien być człowiek,
Nigdy zbyt uczony;
Jeśli losu swego nie wiesz naprzód,
Żyjesz od trosk wolny.
(...)
78. Ta rzecz jest pewna: gdy pytasz o runy,
Od bogów pochodzące radą ich rytowane,
Przez Najwyższego znaczone -
Najlepiej zachowaj milczenie." - Havamal

Nie wróżę, nie rzucam run ani na pw, ani nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: aagaa » 27 maja 2012, 16:53

No wiesz program na zywo a jesli chodzi o runy urodzniowe to wszystkie runistki w ezo mowily na ten temat zreszta przeciez w literaturze tez o tym pisza i to tez moze tyczyc sie czasu okreslanego przez tarota (choc oczywiscie tarot jest duuuuuzo mlodszy) i taka teorie ktora glosisz czytalam kiedys odnosnie znakow zodiaku...ja mam inne zdanie na ten temat a runami zainteresowalam sie wlasnie pod wplywem pani Akimy i uzywam je jedynie do sprawdzania energetyki i zdrowia bo jesli chodzi o dywinacje nie bardzo potrafie je zrozumiec :(
aagaa
Gawędziarz

Postautor: Elie » 27 maja 2012, 17:13

uzywam je jedynie do sprawdzania energetyki i zdrowia

Interesujące.Mozesz w dziale run opisać jak to robisz ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Droga życia: 1

Postautor: aagaa » 28 maja 2012, 13:57

Poprostu rozkladam karty
aagaa
Gawędziarz

Postautor: Kaisaran2 » 29 maja 2012, 12:13

No i tu jest pies pogrzebany, które książki nazwać literaturą o runach, a które nazwać literaturą o znakach runopodobnych. Bo niestety zdecydowana większość tego, co jest na Polskim rynku mówi o znakach runopodobnych, a nie o runach, które odkryliśmy i dalej odkrywamy na skandynawskich terenach. Tematy takie jak energetyka run, runy urodzinowe, runiczna gimnastyka, pusta runa, odnoszenia do czakr czy Tarota to nic innego jak fantastyka wymyślona i rozprowadzona po świecie przez ludzi pokroju Edreda Thorssona, Guido Von Lista i innych, którzy do faktów historycznych dodawali sporą dawkę własnego "widzimisię". A runistki w ezo podążają radośnie tym tropem z prostego powodu - to jest tajemnicze, to brzmi magicznie, a więc bardziej fascynuje. No bo ileż spośród tych runistek/runistów zajęłoby się runami, gdyby wiedza o nich podążyła tylko drogą historii, sag i mitologii ? A i książki ubarwione magią, tajemnicą i wrażeniem niedostępności lepiej się sprzedają.

Ps. To, co robisz, właśnież jest dywinacją. Dywinacja to nie tylko wróżenie, to szeroko pojęta rozmowa, która dotyczyć może wszystkiego.
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: aries » 29 maja 2012, 13:44

a co myślisz o skryptach runicznych?
coś mi się wydaje że działanie maja takie jak placebo :roll:
czyli też można to między bajki włożyc
Awatar użytkownika
aries
Pismak

Znak zodiaku: Baran
Droga życia: 8

Postautor: Kaisaran2 » 29 maja 2012, 15:38

Zależy, jak są napisane. Jeśli chodzi o skrypty w postaci "wybierzmy sobie kilka run i zlepmy je do kupy", to z mojej perspektywy - zadziała tak, jak mu się będzie chciało, czyli albo tak, albo nie, albo nie w taki sposób, w jaki byśmy chcieli. Miałam dwa takie skrypty w życiu, i nie podziałał żaden, a przynajmniej w żaden sposób nie wyczułam zmian. Natomiast skrypt na "szybką poprawę prywatnego budżetu" napisany przeze mnie podziałał jeszcze w tym samym dniu (wzbogacił mnie o 50zł, a następnego dnia jeszcze o 100) ;) Nie wiem, czy jest to kwestia poprawnego napisania skryptu, w taki sposób, w jaki (najprawdopodobniej) robili to dawni, czy też wiary w to, że jest poprawny (chociaż w moim przypadku to była bardziej modlitwa o to, by się taki okazał :P). W każdym razie zadziałał tu skrypt złożony z konkretnego słowa, a nie zlepku trzech lub więcej run. Ale o mitach i faktach dotyczących run można poczytać w którymś podforum o runach, nie spamujmy tematu Pani A. ;)
Nigdy zbyt uczony;
Żyjesz od trosk wolny.
(...)

Awatar użytkownika
Kaisaran2
Wpadłem na chwilę

Postautor: Wafer 22 » 21 lis 2012, 15:52

zapytania proszę kierować na PW
Awatar użytkownika
Wafer 22
Grafoman