Wstęp do astrologii

Wstęp do astrologii

Postautor: Elie » 09 mar 2013, 06:32

Jak na niebie tak i na Ziemi

Astrologia to starożytna sztuka wzbogacająca rozumienie świata i człowieka poprzez obserwacje tego co się dzieje na niebie i odnoszenie tego do wydarzeń na Ziemi. Opiera się więc ona na przekonaniu, że Wszechświat jest jednością i jako taka zalicza się do nauk holistycznych.


Horoskop

Astrologia pozwala poznać wnętrze ludzkiego umysłu, relacje międzyludzkie a także przyszłe potencjały w czekającej nas przyszłości poprzez tworzenie i odczytywanie horoskopów. Horoskop to mapa nieba stworzona na chwilę urodzenia danej osoby bądź jakąś inną ważną dla nas datę. Mapa ta zawiera narysowany w kształcie koła zodiak, na którym zaznaczone są pozycje planet, Słońca i Księżyca.


Planety a zodiak

Zodiak podzielony jest na 12 jednakowych odcinków zwanych znakami zodiaku. Każda planeta reprezentuje pewien rodzaj energii w człowieku i świecie, podczas gdy każdy znak moduluje energie planet determinując sposób w jaki się ona przejawi. Znaki działają na energię planet podobnie jak kolorowe filtry na światło.


Harmonia i konflikt

Energie różnych planet mogą ze sobą harmonijnie współgrać bądź być w konflikcie. Wyraża to konflikty wewnętrzne w ludzkiej psychice lub trudne sytuacje w życiu albo harmonijne wspólgranie różnych sił w człowieku lub w świecie. O wzajemnych relacjach energii planet decydują aspekty, czyli kąty między planetami. Przykładowo planety znajdujące się w opozycji, czyli dokładnie po przeciwnych stronach nieba są w nieharmonijnych relacjach, podczas gdy planet znajdujące się zaraz obok siebie wzmacniają się i ich energie współgrają harmonijnie. Wszystkie te elementy uwzględniane są w horoskopie prostym a ich obliczenie nie wymaga znajomości godziny i miejsca urodzenia.


Twoja gwiazda wschodząca

Z powodu obrotu Ziemi dookoła własnej osi, jeden ze znaków zodiaku wschodzi w określonym momencie w określonym miejscu na Ziemi. Podobnie, po zachodniej stronie nieba inny znak właśnie zachodzi. Znaki te nazywają się Ascendentem i Descendentem. Ascendent pokazuje sposób w jaki człowieka widzą inni i dlatego jest szczególnie ważny w horoskopie miłości. Ascendent jest pierwszym punktem tzw. pierwszego domu.


Domy horoskopu

Domy to obszary nieba które obracają się razem z Ziemią. Z tego powodu przemieszczają się one na tle gwiazd i ich położenie w znakach zodiaku zmienia się nieustannie. Domów jest 12, z czego 6 znajduje się zawsze nad horyzontentm a drugie 6 pod horyzontem. Wskazują one na to w jakich dziedzinach życia energia planet w nich przebywających będzie się przejawiać najmocniej, np dom II związany jest z finansami a dom V z rodziną i dziećmi.


Gwiazda ambicji

Oprócz znaków wschodzącego (Ascendent) i zachodzącego (Descendent) jeden ze znaków zodiaku góruje w danym momencie. Oznacza to, że znajduje się najwyżej na niebie pomiedzy wschodem a zachodem podobnie jak Słońce w południe. Znak ten nazywa sie Medium Coeli i odpowiada za nasze cele życiowe, karierę i aspiracje.


Po ciemnej stronie nieba

Po przeciwnej stronie nieba względem Medium Coeli znajduje się Imum Coeli. Jest to punkt w horoskopie, który znajduje się najdalej od tego co widoczne ponad horyzontem. Symbolizuje on to co ma na nas podświadomy wpływ, jak wychowanie i wpływ rodziców, potrzebę bezpieczeństwa i rodzinę.


Zasady interpretacji

Każdy element horoskopu ma swoje znaczenie i symbolikę. Nie każdy jednak przejawia się w nim z równą siłą. Na przykład planeta nie aspektowana będzie miała na nas mniejszy wpływ niż aspektowana. Ważna zasada astrologii mówi, że jednokrotne wystąpienie pewnej cechy w horoskopie niczego tak naprawdę nie mówi. Dwukrotne wskazuje, że może ona wystąpić. Dopiero trzykrotne pojawienie się tej samej cechy pozwala mieć pewność, że działanie danego elementu horoskopu przejawi się w życiu danej osoby.


Horoskopium
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31480
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2199 razy
Otrzymał podziękowań: 2156 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości