Zapachy znikąd

Zapachy znikąd

Postautor: DobraWróżka » 05 wrz 2014, 13:10

Witajcie, ostatnie dni upływają mi z dziwnym towarzyszeniem różnych zapachów, najczęściej miłych i przyjemnych. Dla przykładu, idę ulicą z psem wieczorem, nikogo wokół, okna pozamykane, a w jednym miejscu i tylko w tym miejscu czuję przyjemny zapach, metr wcześniej i metr później już nie czuję. Albo siedzę w pokoju, wstaję odnieść szklankę do kuchni i w jednym konkretnym miejscu czuję zapach. Zapachy nie pochodzą ode mnie, znam swoje perfumy i dezodoranty, nie zdarza mi się też praktycznie czuć "smrodu", większość z tych zapachów jest miła. Dzieje się tak już dość długo, ale zauważyłam szczególne wzmocnienie ostatnio. Dodam, że fizjologicznie nic mi w tym temacie nie dolega, regularnie widuję lekarza, nawet rezonans mózgu miałam robiony przy innej okazji i nie stwierdzono niczego osobliwego. Ktoś ma podobnie lub ma pomysł, o co chodzi?
The Magic is everywhere!
Awatar użytkownika
DobraWróżka

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Zapachy znikąd

Postautor: Nut » 05 wrz 2014, 14:41

Ludzie rożne interpretują podobne zjawiska. Jeżeli zapach jest przyjemny, mogą to być Anioły. Słyszałam też, że to po wstrząśnieniu mózgu odczuwamy zapachy, ale nie jestem lekarzem więc pewności nie mam.Mnie się takie coś nie przytrafia.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 529 razy
Otrzymał podziękowań: 413 razy
Droga życia: 0

Postautor: DobraWróżka » 05 wrz 2014, 16:00

Mam nadzieję, że to jednak nie jest wtrząśnienie mózgu :0dash2: :P
Dziękuję za odpowiedź, wolałabym, żeby to dobre duchy były ;)
The Magic is everywhere!
Awatar użytkownika
DobraWróżka

Postautor: Ankol18 » 05 wrz 2014, 17:03

To, że czujesz różne dziwne zapachy, niekoniecznie musi od razu znaczyć, że jest to "coś" paranormalnego. Aczkolwiek wszystko jest możliwe. Jeśli chodzi bardziej o nasz świat realny to podobno odczuwanie mocnych zapachów może być objawem np. nowotworu mózgu lub innych chorób.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: DobraWróżka » 06 wrz 2014, 15:21

Ankol18 pisze: Jeśli chodzi bardziej o nasz świat realny to podobno odczuwanie mocnych zapachów może być objawem np. nowotworu mózgu lub innych chorób.

Jak już pisałam, mój mózg jest w porządku :P Oczywiście, nie upieram się co do "paranormalności" zjawiska, ale odrzucam nowotwory i schorzenia główki ;).
The Magic is everywhere!
Awatar użytkownika
DobraWróżka

Postautor: Elie » 06 wrz 2014, 16:25

Nikt nie twierdzi, że jesteś chora. Po prostu dyskutujemy bo tak bywa na forach.Staramy się znaleźć racjonalne wytłumaczenie.
Odnośnie zapachów - być może ten zapach przywołuje u Ciebie dobre wspomnienia, czy trudniejsze momenty w życiu i z tego powodu jesteś na niego wyczulona, wyłapujesz z pośród innych zapachów.
Przy okazji - zapach acetonu z ust może świadczyć o chorobach nerek, cukrzycy.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2147 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: szamka » 06 wrz 2014, 18:58

Tak,też tak mam czasami czuję przyjemny zapach z nikąd :) Myślę,że to wyobraźnia tak działa ;)
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: DobraWróżka » 06 wrz 2014, 21:51

Elie pisze:Nikt nie twierdzi, że jesteś chora. Po prostu dyskutujemy bo tak bywa na forach.Staramy się znaleźć racjonalne wytłumaczenie.
Odnośnie zapachów - być może ten zapach przywołuje u Ciebie dobre wspomnienia, czy trudniejsze momenty w życiu i z tego powodu jesteś na niego wyczulona, wyłapujesz z pośród innych zapachów.

Jasne, rozumiem ;). Co do zapachów - te, które odczuwam, nie są mi znane, nie kojarzę ich z niczym, nie pamiętam, żebym je wcześniej gdzieś poczuła. Nie jest to też jeden zapach.
Myślicie, że wyobraźnia może "wytwarzać" olfaktoryczne doznania? Swoją drogą, dobra rzecz do badań :D .
Wolałabym, mimo wszystko, dobre energie, bo to lepiej brzmi, aniżeli schiz zapachowy... 035
Poradziłam się dziś jednej osoby na ten temat i powiedziała, że święci często pachnieli w chrześcijańskiej "mitologii", na przykład kwiatami, stąd moje skojarzenie z dobrymi energiami ;).
The Magic is everywhere!
Awatar użytkownika
DobraWróżka

Postautor: Ankol18 » 07 wrz 2014, 10:40

szamka pisze:Tak,też tak mam czasami czuję przyjemny zapach z nikąd :) Myślę,że to wyobraźnia tak działa ;)

Wyobraźnia czasem płata figle :wink: Są zapachy, które kojarzą nam się z czymś miłym, z fajnymi wspomnieniami i gdy za bardzo się w te wspomnienia wkręcimy myśle, że może się zdarzyć, że te zapachy poczujemy.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: Elie » 07 wrz 2014, 17:07

W zasadzie to nie ma problemu.Co więcej, powinnaś się cieszyć z faktu, że masz tak dobry, wyczulony węch.Gorzej by było, gdybyś miała z nim kłopoty - przeczytaj proszę;

Badanie zmysłu węchu może w przyszłości stanowić klucz do szybkiego diagnozowania Alzheimera. Komórki odpowiadające za zmysł węchu choroba atakuje jako pierwsze – udowodnili naukowcy.

Wyniki najnowszych badań zaprezentowano na Międzynarodowej Konferencji Stowarzyszenia Alzheimera w Kopenhadze. Jak informuje CNN w dwóch niezależnie przeprowadzonych badaniach udowodniono, że osoby mające problemy z rozpoznawaniem niektórych zapachów były bardziej narażone na ryzyko zachorowania. Dlaczego? Zdaniem naukowców komórki nerwowe, które odpowiadają za zmysł węchu, zostają zaatakowane jako jedne z pierwszych, już w początkowych stadiach choroby.
Naukowcy przewidują, że ta informacja może pomóc lekarzom stworzyć test, który będzie w stanie wykryć Alzheimera już we wczesnym stadium. Wcześniejsze zdiagnozowanie oznacza szybsze rozpoczęcie leczenia i spowolnienie postępowania choroby. Obecnie Alzheimera można zdiagnozować dopiero w późnym stadium, kiedy już spowodował znaczne uszkodzenia mózgu.
- W obliczu rosnącego zagrożenia światową epidemią Alzheimera zapotrzebowanie na łatwe w użyciu, nieinwazyjne metody diagnostyczne jest ogromne – powiedział na konferencji Heather Snyder, dyrektor Stowarzyszenia Alzheimera.
Ponad 35 milionów ludzi na świecie cierpi na demencję. Do 2050 ich liczba ma się potroić nawet do 115 milionów.

http://nauka.newsweek.pl/test-wech-alzh ... 700,1.html
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2193 razy
Otrzymał podziękowań: 2147 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Następna

Wróć do Zjawiska Paranormalne