Zdrowie

Losuję karty, pierwsza interpretacja należy do Ciebie.
Bardzo proszę o weryfikację.
Daty urodzenia, imiona, bardzo proszę podawać w prywatnej wiadomości.

Zdrowie

Postautor: VesperLynd » 20 mar 2019, 21:38

Hej Elie, czy mogłabyś proszę rozłożyć karty na moje zdrowie? Czy chorobę uda się wyhamować? Czy nowe leczenie poskutkuje i trafię na dobrych lekarzy?
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 6

Re: Zdrowie

Postautor: Elie » 21 mar 2019, 06:30

VesperLynd, nie napisałaś nawet na pw żadnych swoich danych oraz jakiego rodzaju jest to choroba, co utrudnia mi zrozumienie kart. Wyłożyłam ich dużo, z tego powodu nie wypisuję.
Nie wiem czy dobrze odczytałam karty - wydaje mi się, że zmagasz się z jakąś chorobą powiązaną z psychiką, względnie z chorobą która ma swoje korzenie w dzieciństwie, przy czym ta druga opcja wydaje mi się bardziej prawdopodobna.Czy wyjdziesz z "tego" - tak, na tyle, że wskazana będzie praca... i tu nie wiem, czy praca jako taka, czy nad sobą...raczej to drugie. Odnośnie pomocnych Tobie lekarzy - obecnie masz mądrego doradcę -lekarza, jednak jak sądzę zastanawiasz się nad zmianą, na kobietę ...i jakby zajmowała się medycyną alternatywną. Czy to dobre rozwiązanie - nie bardzo. Karta As Mieczy świadczy o złym rozwiązaniu.
Trochę to zagmatwane. Gdybym miała opisać karty jednym zdaniem - uda Ci się wyjść z tej choroby, ale nie na 100% i jakby to zależało głównie od Ciebie. Dodam ryzykując - możesz mieć kłopoty z układem trawiennym względnie z przemianą materii, co w dużej mierze powiązane jest z psychiką.Może stąd wyzdrowienie uzależnione jest z trzymaniem dyscypliny jeśli chodzi o dietę i może z tego powodu zmuszona będziesz zmagać się z tym problemem już zawsze.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2146 razy
Otrzymał podziękowań: 2075 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Elie » 22 mar 2019, 04:08

Czy chorobę uda się wyhamować? Czy nowe leczenie poskutkuje i trafię na dobrych lekarzy?

Paź Buław...8 Kielichów...7 Kielichów...6 Kielichów
Karta Paź sugeruje szukać innego lekarza, nowych rozwiązań. Uważam, że nowy lekarz pomoże nawet cofnąć rozwój choroby, jej objawy.

Tu jeszcze karty odpowiadające na pytanie jak postąpić, który lekarz bedzie bardziej skuteczny;

Kapłanka...Walet Kielichów...8 Kielichów.../.. Królowa Mieczy
Tak czy siak zdecydujesz się na innego lekarza z moźliwością ewentualnego powrotu gdyby następny się nie sprawdził.

2 Kielichy...Kochankowie...Królowa Kielichów.../..Papież
I te karty potwierdzają, że zmiana będzie dla Ciebie korzystna, przyniesie zadowolenie a i lekarz okaże się mądrym doradcą.

Życzę powodzenia :buziak:

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 22 mar 2019, 04:48

Sprawdziłam jeszcze kartami Lenormand. Ogólnie zmiana lekarza przyniesie poprawę. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: VesperLynd » 22 mar 2019, 06:46

Elie pisze:Sprawdziłam jeszcze kartami Lenormand. Ogólnie zmiana lekarza przyniesie poprawę. :)

Bardzo dziękuję, daje mi to dużą nadzieję na przyszłość :) staram się być jak najlepszej myśli.
Dam znać, jak sytuacja będzie się rozwijać - mam nadzieję, że będzie tylko lepiej!
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Postautor: VesperLynd » 12 cze 2019, 20:12

Hej Elie! Wracam z poniekąd informacją zwrotną i proszę o pomoc w interpretacji ;)
Zacznę od tego, że Twoja pierwsza wróżba to 100% prawdy. Moja psychika jest mocno pokiereszowana dzieciństwem i wzięłam się za psychoterapię, dostałam też leki by opanować ataki paniki dopóki psychoterapia nie zacznie działać. Prawdopodobnie mam nerwicę i jest to coś, czego nabawiłam się już w dzieciństwie. Razem z tym wiążą się wszelkie problemy żołądkowe - wrzody, problemy z trawieniem, ciągłe tycie lub chudnięcie.
Jak wiesz, cierpię na przewlekłą chorobę. Ostatnio mocno się zagmatwało - dostałam alergii na ostatni lek, który mi podawano - i bardzo mnie to załamało. W tamtej chwili czułam, że to koniec i nie ma dla mnie już dalszego leczenia. Lekarz kazał czekać, aż skonsultuje się z innymi lekarzami ale moja psychika szalała (plus jestem BARDZO niecierpliwa). Konsultowałam się u dwóch lekarzy czy jest jeszcze dla mnie możliwe jakieś dalsze leczenie. Jeden z nich zaproponował mi dość drastyczną metodę, która generalnie ma dość dobre efekty, natomiast ma też mnóstwo możliwych skutków ubocznych. Drugi opowiedział, jakie leki są jeszcze dla mnie dostępne. Osiągnęłam swój cel - świadomość, że jest dla mnie dalsze leczenie, bardzo mnie uspokoiła. Dziś dostałam telefon ze szpitala, w którym się leczę, że wymyślili sposób, w jaki mogą mnie leczyć dalej tym samym lekiem, na który zareagowałam dość silnym atakiem alergii.
W tej sytuacji postanowiłam zapytać kart w sprawie dalszego leczenia. Oto rozkłady i moje wstępne interpretacje - gdybyś mogła tu coś podpowiedzieć, byłabym wdzięczna :)

Rozkład na decyzję. Karta A - obecna sytuacja. Karta B - rada. Karta C - wynik.

Rozkład pierwszy - bardziej drastyczne leczenie:
przy tasowaniu wypadły mi dwie karty na podłogę - Diabeł i Królowa Mieczy. Diabeł to iluzja, zaślepienie, brak możliwości wyciągnięcia wniosków. Królowa mieczy oznacza osobę, do której należy odnosić się z pewną dozą ostrożności - to samo wyszło w Twojej pierwszej wróżbie.

Potem rozłożyłam karty według schematu i otrzymałam:

Odwrócony As Buław - pojawiła się potrzeba zmiany, potrzeba nowych rozwiązań. Nowy etap. (obecna sytuacja)
Dwójka Mieczy - Zwrotny moment w życiu, w którym należy zachować równowagę i bezstronność. Możliwość tak mocnego skupienia się na nowym pomyśle, że przysłoni to faktyczną istotę rzeczy. (rada)
Trójka denarów - praca w pocie czoła. Sukces, który przyjdzie z czasem. (skutek)

Drugi rozkład na leczenie bardziej konwencjonalne (pozostanie w obecnej placówce i kontynuowanie leczenia):

Odwrócone Słońce - opóźnienia, drobne przeszkody. Stan zapalny. (obecna sytuacja)
Śmierć - odrodzenie, zakończenie, transformacja. Odrzuć stare przekonania. (rada)
Paź Buław - zapowiedź nowego początku. Nowe pomysły. Poszukiwanie nowego lekarza? (skutek)

Rozłożyłam też karty na ogólną sytuację zdrowotną w zmodyfikowanym układzie jak powyżej - pierwsza karta to obecna sytuacja, druga to ostrzeżenie, wskazówka a trzecia - efekt działań.

Siła - kontrola, zaufanie. Problemy z układem immunologicznym. (obecna sytuacja)
9 Mieczy - trzeba wyrwać się z koła obsesyjnych myśli. Strata, problemy psychiczne. (ostrzeżenie)
Świat - spełnienie, osiągnięcie celu. Satysfakcja, sukces. Spokój wewnętrzny. (skutek)

Byłabym wdzięczna za wszelkie porady w zakresie interpretacji :)
have courage & be kind
Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Postautor: Elie » 12 cze 2019, 20:38

Pierwsze na co zwróciłam uwagę, inaczej bym zinterpretowała;

Odwrócony As Buław - pojawiła się potrzeba zmiany, potrzeba nowych rozwiązań. Nowy etap. (obecna sytuacja)
Dwójka Mieczy - Zwrotny moment w życiu, w którym należy zachować równowagę i bezstronność. Możliwość tak mocnego skupienia się na nowym pomyśle, że przysłoni to faktyczną istotę rzeczy. (rada)
Trójka Denarów - praca w pocie czoła. Sukces, który przyjdzie z czasem. (skutek)

As Buław = działanie, odwrócony brak działania, ochoty na dalsze leczenie w tym przypadku.
Dwa Miecze = Kompromis. Karta mówi o potrzebie podjęcia decyzji, rozstrzygnięcia na co się decydujesz.
Trzy Denary = Współpraca z kimś, kto się zna, ma te same problemy co Ty.

Reasumując - Powinnaś zdecydować się na jedną metodę leczenia i jak sądzę, metoda powiązana z pracą w grupie o tych samych problemach co Ty.Ewentualnie chodzi o wybór lekarza, specjalisty w danej dziedzinie.

Potem zastanowię się nad pozostałymi kartami.:)

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Elie » 13 cze 2019, 12:38

Rozkład na decyzję. Karta A - obecna sytuacja. Karta B - rada. Karta C - wynik.

Rozkład pierwszy - bardziej drastyczne leczenie:
przy tasowaniu wypadły mi dwie karty na podłogę - Diabeł i Królowa Mieczy. Diabeł to iluzja, zaślepienie, brak możliwości wyciągnięcia wniosków. Królowa mieczy oznacza osobę, do której należy odnosić się z pewną dozą ostrożności - to samo wyszło w Twojej pierwszej wróżbie.

Jeśli uznać kartę Diabeł za A - to bardziej pasuje uzależnienie się od leków.
Idąc dalej; jeśli B to Królowa Mieczy ( czyli rada ) - należy zdecydowanie zdobyć więcej informacji na temat chorób i sposobów leczenia ludzi z chorobami podobnymi do Twoich, potem odciąć się od - Diabła, czyli uzależnienia się od dotychczasowej metody, leków.

Trójka denarów - praca w pocie czoła. Sukces, który przyjdzie z czasem. (skutek)

Ten rozkład opisałam już wyżej.

As Buław odwrócony = Owszem, jest potrzeba nowych rozwiązań i motywacji do szukania, ale Ty prawdopodobnie tkwisz w jednym miejscu, być może z braku dostatecznej wiedzy czy braku wiary. As Buław w prostej pozycji = chęć do działania, impuls. W odwróconej brak impulsów, chęci, motywacji do dalszego leczenia prawdopodobnie z braku wiary. Niepowodzenia nadwątliły Twoją wiarę w sens leczenia - czy tak ?

Dwa Miecze - to zawsze kompromisy, to wybranie jednej metody, zdecydowanie się na coś konkretnie i w pełni. To trudny moment jak trudny jest wybór na co/kogo się zdecydować.Jednak trzeba coś wybrać.

Trzy Denary - to prawdopodobnie wybranie kogoś, kto się na chorobach tego typu zna, ma wystarczające doświadczenie. Ta karta również sugeruje leczenie w grupie osób z podobnymi schorzeniami. Może ( ale nie musi ) oznaczać szpital czy poradnię z dziennym pobytem.

Drugi rozkład na leczenie bardziej konwencjonalne (pozostanie w obecnej placówce i kontynuowanie leczenia):

Odwrócone Słońce - opóźnienia, drobne przeszkody. Stan zapalny. (obecna sytuacja)
Śmierć - odrodzenie, zakończenie, transformacja. Odrzuć stare przekonania. (rada)
Paź Buław - zapowiedź nowego początku. Nowe pomysły. Poszukiwanie nowego lekarza? (skutek)

Słońce = brak orientacji, to być może zagubienie się. Takie trochę dziecinne, żeby nie napisać - infantylne podejście do Twojego zdrowia i leczenia.
Śmierć = dobrze opisałaś. Dodałabym - rozstać się z dotychczasowym podejściem,myśleniem, oceną sytuacji, być może leczeniem, które było dla Ciebie zapewne wygodne. I tak - zmiana leczenia, myślenia z czasem powinna przynieść pozytywne i oczekiwane rezultaty.
Paź Buław = nabierzesz chęci do działania - leczenia, ogólnie życia z powodu nowych, dobrych wiadomości.Karta może sugerować propozycję zastosowania nowatorskich metod leczenia.Wszystko przebiegnie stosunkowo szybko. Tak więc karta niżej ( 9 mieczy) może sugerować przyjrzenie się tej metodzie, ewentualne sprawdzenie efektów, stosowania tej metody na przykładach ludzi już wyleczonych

Rozłożyłam też karty na ogólną sytuację zdrowotną w zmodyfikowanym układzie jak powyżej - pierwsza karta to obecna sytuacja, druga to ostrzeżenie, wskazówka a trzecia - efekt działań.

Siła - kontrola, zaufanie. Problemy z układem immunologicznym. (obecna sytuacja)
9 Mieczy - trzeba wyrwać się z koła obsesyjnych myśli. Strata, problemy psychiczne. (ostrzeżenie)
Świat - spełnienie, osiągnięcie celu. Satysfakcja, sukces. Spokój wewnętrzny. (skutek)

Siła = to psychiczna moc, wola.
9 Mieczy = jako ostrzeżenie dobrze napisałaś. Dodałabym, że nie bardzo widzisz szans, dobrych stron leczenia. Należy je poszukać i uwierzyć.Przede wszystkim nie bać się nowych rozwiązań, ale również przyjrzeć się im z bliska, sprawdzić.
Świat = też dobrze opisałaś. Karta pozwala uwierzyć w powodzenie. Może też sugerować wyjazd, ogólnie zmianę placówki, czy na przykład wyjazd do sanatorium.

Życzę powodzenia :buziak:

Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: VesperLynd » 13 cze 2019, 13:19

Bardzo Ci dziękuję Elie! Twoje interpretacje w moim przypadku są zawsze trafne. Tak, masz rację - ostatnia sytuacja z alergią bardzo mnie podłamała. Dodatkowo trudno o rzetelne informacje na temat dostępnych leków i możliwości leczenia, co dodatkowo mnie frustruje. Jestem już po prostu zmęczona.
Mam spotkanie w szpitalu we wtorek - czeka mnie sporo przemyśleń i rozwagi w wyborze. Jeszcze raz dzięki za poświęcony czas :)
have courage & be kind

Awatar użytkownika
VesperLynd
Dobry Duszek Forumezo

Wróć do Kącik wróżb Elie - Karty Tarota