Złe oko jak się zabezpieczyc ;)

Złe oko jak się zabezpieczyc ;)

Postautor: Forest Lady » 23 lut 2014, 23:09

Osoby z tzw złym okiem, potrafią, głośno wyrażając zachwyt, doprowadzić do osłabienia energetycznego, choroby a nawet śmierci, każdą żywą istotę. Najprostszą formą zabezpieczania się przed tego typu działaniem, jest zawiązanie czerwonej kokardki np na rączce niemowlaka. Co robić, gdy nie byliśmy przezorni i złe oko robi spustoszenie nieświadomej ofiary? Najprostszym sposobem, jest odczynienie uroku poprzez otarcie. Używa się w tym celu, używanej bielizny, najlepiej majtek. Ich energia ma ogromna moc! Płaczące dziecko, należy położyć, rozebrać do naga. Następnie, jeśli to dziewczynka, otrzeć jej ciało szybkimi ruchami, poczynając od głowy, na stopach kończąc, majtkami męskimi. Chłopca majtkami damskimi. Małe zwierzęta np kura, piesek, najlepiej przecisnąć przez otwór nogawki. Stringi nie mają mocy sprawczej. Należy przy tym splunąć przez lewe ramię w każdy róg pomieszczenia w którym zabieg się przeprowadza i jeśli wiemy, która osoba dokonała uroku, rzucamy obelgę pod jej adresem, używając słów jak najbardziej wulgarnych. :037:
Awatar użytkownika
Forest Lady
Niewymowny

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Znak zodiaku: Koziorożec
Droga życia: 8

Re: Złe oko jak się zabezpieczyc ;)

Postautor: Elie » 24 lut 2014, 05:50

Znam inną wersję, w zasadzie dwie. Jedną z nich sama stosowałam na swoim najstarszym synu.Od niemowlaka był bardzo ładny nie brakowało więc zawistnych bab ( że tak brzydko określę) zaglądających do wózka i niby z zachwytem - jaki on ładny.....Potem często płakał bez logicznego uzasadnienia.
Wtedy lekko spluwałam trzy razy na jego czółko i potem trzy razy zlizywałam żegnając się przy tym.Pomagało. Nauczyły mnie tego starsze kobiety.
Drugi sposób jest opisany tu na forum - przeciąganie bielizny - zaczynając od głowy kończąc na nogach.
Piszę o tym ponieważ nie rozumiem na jakiej zasadzie to działa i dlaczego akurat majtki.Z jakiej racji mają w sobie moc zdejmowania uroku ?
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2187 razy
Otrzymał podziękowań: 2132 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: JODA » 25 lut 2014, 11:32

Czerwona wstążeczka no stary zwyczaj nawet dość skuteczny,tyle ze powinien to być kawałek materiału wełnianego.
Równie skuteczny będzie kawałek sznureczka wełnianego w formie bransoletki a jeszcze dodać pompon i nic więcej nie trzeba. Złą energie można sczesać ręką od głowy do nóg strząsając na ziemie która ja zneutralizuje, sposób dobry ale na bardzo świeżą złą energie,odsyłanie zlej energii jeżeli mnie nie dotyczy jest z pogranicza czarnej magii :niegrzeczny: ,owszem robiłem to tyle ze dotyczyło to zwierzęcia które nie może się bronic,tak z ciekawości powiem ze zwierze czuło ze oberwało złą energia widziałem po jej reakcji. :diablo: :devil: :diabel:
Dobrym zabezpieczeniem są amulety zwłaszcza jeżeli są dobrane do danej osoby.
Awatar użytkownika
JODA

Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Postautor: Elie » 25 lut 2014, 13:55

Czy ktokolwiek wie o co chodzi majtkami ? Co za moc w nich siedzi która pozwala ściągnąć urok. :czeka:
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: RavenMag » 08 sie 2014, 13:47

Kiedy jestem na spacerach z moimi dzieciakami i widzę 'dziwne' spojrzenia kierowane w ich stronę, powtarzam półgłosem lub w myślach: 'Sól tobie w oczy a pomiotło w zęby. Czego dla nich/niej/niego życzysz, niech do Ciebie wróci.'. To takie bardziej zapobiegawcze z mojej strony, bo nie czekam czy coś się wydarzy, ale reaguję od razu. Z drugiej strony patrząc, nikomu celowo krzywdy nie robię. Do danych osób wraca jedynie to co same puściły w eter.

A co do majtek...

Nie znałem tego sposobu, ale mnie się to od razu skojarzyło z czakrami podstawy oraz sakralną, blisko których majtki są. Ot, takie moje kombinacje. ;)
Nie ma rzeczy niemożliwych. Na niektóre potrzeba tylko trochę więcej czasu.
Awatar użytkownika
RavenMag

Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Znak zodiaku: Byk
Droga życia: 9

Postautor: koles » 08 sie 2014, 19:52

RavenMag pisze:Kiedy jestem na spacerach z moimi dzieciakami i widzę 'dziwne' spojrzenia kierowane w ich stronę, powtarzam półgłosem lub w myślach: 'Sól tobie w oczy a pomiotło w zęby. Czego dla nich/niej/niego życzysz, niech do Ciebie wróci.'. To takie bardziej zapobiegawcze z mojej strony, bo nie czekam czy coś się wydarzy, ale reaguję od razu. Z drugiej strony patrząc, nikomu celowo krzywdy nie robię. Do danych osób wraca jedynie to co same puściły w eter.

czyli idzie sobie bogu ducha winnny przechodzien i kazdemu ktory sie krzywo na dziecko popatrzy od razu pomiotlem po zebach walisz?
osobom ktore mysla sobie ' o ale brudne dziecko' tez od razu sola w oczy?

z drugiej strony jak sie spojrzy na dresow reagujacych na kazde spojrzenie zaczepka 'masz jakis problem?'...
Awatar użytkownika
koles

Podziękował : 5 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Postautor: Elie » 09 sie 2014, 07:37

Kiedy jestem na spacerach z moimi dzieciakami i widzę 'dziwne' spojrzenia kierowane w ich stronę, powtarzam półgłosem lub w myślach: 'Sól tobie w oczy a pomiotło w zęby. Czego dla nich/niej/niego życzysz, niech do Ciebie wróci.'. To takie bardziej zapobiegawcze z mojej strony, bo nie czekam czy coś się wydarzy, ale reaguję od razu. Z drugiej strony patrząc, nikomu celowo krzywdy nie robię. Do danych osób wraca jedynie to co same puściły w eter.

Nie jesteś przewrażliwiony przypadkiem.Jak czytam przypominają mi się czasy kiedy to ja panicznie reagowałam na spojrzenia. Też bałam się wszelkiej maści złego oka, czy najzwyczajniej z obrzydzeniem patrzyłam na dotykanie, czy nie daj Boże, całowanie moich synów.
Czy nie możesz wcześniej zabezpieczyć jakoś swoje dzieci - nie wiem w co tam wierzysz - może amulety...
Odnośnie "zaklęcia" - sól tobie w oczy....znam i bywa, że stosuję, trochę odruchowo a potem łapie się i pukam w czoło. :0fool:
Podobno zaklęcie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, jest NA i typowo ezoteryczne. Nie wiem, jak dla mnie , skuteczne i ja wiem, że stosowane od zawsze.

A co do majtek...

Nie znałem tego sposobu, ale mnie się to od razu skojarzyło z czakrami podstawy oraz sakralną, blisko których majtki są. Ot, takie moje kombinacje. ;)

Niee, czakry i stary ludowy w sumie sposób wykluczają się zdecydowanie.W samym przeciąganiu bielizną chodzi o "zepchnięcie" ewentualnego uroku do ziemi, która zneutralizuje.Przeciąga się koszulą czy inną częścią bielizny, najbardziej brudną i pewnie o ten fakt chodzi w przypadku użycia majtek.Jak dla mnie nie bardzo, bo kto dzisiaj chodzi w brudnych majtasach.. :0fool: chyba, że symbolicznie - majtki jako "nieczysta" część bielizny.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Vitriol » 09 sie 2014, 13:18

Podobno zaklęcie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, jest NA i typowo ezoteryczne. Nie wiem, jak dla mnie , skuteczne i ja wiem, że stosowane od zawsze.

Także śledzę wiadomą dyskusję na wiadomym forum i stwierdzenie, że zaklęcie jest ezoteryczne tam nie padło. Jest za to wyjaśnienie dlaczego na gruncie folklorystycznej wiedzy zaklęcie jest co najmniej niefortunne.
To czy zaklęcie było stosowane od zawsze także jest sprawą dyskusyjną.

Niee, czakry i stary ludowy w sumie sposób wykluczają się zdecydowanie

Czakry nie są w tym systemie do niczego potrzebne. Ludowe poglądy na temat konstytucjonalnej budowy człowieka są skomplikowane, powstały na bazie nałożenia się różnych poglądów używanych w zależności od konkretnej sytuacji. Są na pewno bardziej rozbudowane niż wyróżnienie 4-6-7 czy większej liczby czakr.

Odnośnie majtek: odmian jest kilka, wyjaśnień też. Zgodnie z niektórymi przepisami majtki muszą być czyste i męskie, ewentualnie wyprane w odpowiedni sposób (to u Romów). MA to być analogia do przekładania kogoś pod rozkraczonymi nogami osoby odprawiającej obrzęd.
Vitriol
Niewymowny

Podziękował : 3 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Droga życia: 0

Postautor: Elie » 09 sie 2014, 13:28

Z majtkami poddaje się, póki co.Nie wyobrażam sobie przeciągania brudnymi majtkami.
Nie rozumiem co oznacza przejście pod rozkraczonymi nogami tym bardziej, że przechodzenie pod drabiną kojarzy się źle.
Odnośnie zaklęcia - podobno pani A.Ch. pisała o nim, ale ja znam od innej osoby. Pisał tez o nim pewien Szaman na wspomnianym forum i nikt nie dementował.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Postautor: Rossi » 10 sie 2014, 11:17

warto opanować stworzenie tarczy. Gdy widzimy kogoś kto moze nam szkodzić to po prostu ja tworzymy. Ja musiałam się tego nauczyć bo miałam w otoczeniu wampira energetycznego.
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak

Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Następna

Wróć do Klątwy i uroki