Znaczenie imion

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 09:44

Proszę bardzo :)

Przemysław

To osoba żywa, pomysłowa i niezwykle ruchliwa. Jest prawy, szlachetny i łagodny. Gotów poświęcić swoje cele, jeżeli uzna, że dobro bliskich jest ważniejsze. Zazwyczaj świadomy celów, do których zmierza, nie zraża się trudnościami w ich realizacji. Ma chłonny i błyskotliwy umysł, niemniej jednak powinien uważać na swoją porywczość. Swoje poczucie odpowiedzialności dostosowuje do tego, co jest dla niego wygodne. Nie najlepiej gospodaruje posiadanymi lub powierzonymi mu finansami.

Ma gest, więc nieraz przeżywa kłopoty materialne. Jeżeli nic mu nie dolega, jest wówczas pogodny i życzliwy dla otoczenia. Największe sukcesy osiąga w zawodach technicznych oraz w naukach ścisłych. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie. W przyjaźni jest oddany i gotowy do pomocy. W miłości przejawia dużą delikatność i troskę o partnerkę. Wiele ze swoich uczuć ukrywa, a lepiej by było, żeby je ujawniał. Nie należy wchodzić mu w drogę, jeżeli ktoś zagrozi komuś, kogo kocha. To osoba szalenie rodzinna. Nie interesuje się sukcesami ambicjonalnymi, ponieważ zawsze najważniejsze jest szczęście rodzinne.

Anna

Pragnie wiele i to natychmiast. Jeżeli nawet podporządkuje się poleceniom innych, to i tak zachowa własne zdanie. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie. Żywa, pomysłowa i nieprzeciętnie ruchliwa, ma chłonny i błyskotliwy umysł, namiętność, niemniej jednak powinna uważać na swoją porywczość. Nie przejmuje się porażkami, gdyż jej poczucie odpowiedzialności dostosowane jest do tego, co dla niej wygodne.

Wiele ze swoich uczuć ukrywa, a lepiej by było, żeby je ujawniała. Nieco introwertyczna, nie ulega wpływom, wierzy tylko w siebie. Wydaje się jej, że ma monopol na rację. Chciałaby mieć swój punkt widzenia we wszystkich sprawach, z którymi się styka. Bardzo analityczna, z intuicją graniczącą prawie z jasnowidztwem. Przeczuwa, odgaduje i... ani się nie obejrzysz, jak otoczy swym urokiem.

Dzięki wrodzonemu umiłowaniu mataczenia może skłócić całą rodzinę, co jednak nie przeszkadza jej stanąć jak lwica w obronie tejże. Bardzo zaborcza. Wszystko, albo nic – to jej dewiza. Wcześnie zaczyna życie uczuciowe i to dość burzliwe. Kocha posiadać i kocha to co do niej należy. Przywiązuje dużą wagę do wygodnego trybu życia, ładnego mieszkania, ciekawego urządzenia wnętrza i... mężczyzn z zasobnym portfelem. Dobrze by było, gdyby jednak wybrała kogoś ze stoicką cierpliwością, która przyda się do życia z nią we dwoje. Na ogół nie na jednym mężu poprzestaje...

Umie rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. W jej życiu wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, i nawet dojrzałość nie kładzie temu kresu... Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała wiedzę tajemną. Obserwuje świat niczym szpieg, a ma niewiarygodną pamięć.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 09 wrz 2013, 21:15

Jeszcze raz imię Róża

W zasadzie istnieje wiele podobieństw pomiędzy tym pięknym kwiatem, a charakterem osób noszących to imię.
Róża bowiem napotyka w swoim życiu na wiele trudności. Z reguły los jej nie oszczędza, zaś rywalizacja jest na stałe wpisana w jej życiorys.
Usposobienie ma raczej nerwowe, trudno jej się opanować. Kierują nią emocje, zaś jej pasja i namiętność potrafi zdominować całe jej życie.
Nie cierpi być zależna od kogoś lub czegoś. Chodzi własnymi ścieżkami, które pozwalają jej zdobyć cenne życiowe doświadczenie.
Ciężko jej usiedzieć w jednym miejscu. Musi być w ciągłym ruchu, bezczynność jest dla niej prawdziwą męczarnią. Jest bardzo ambitna i z pewnością, wie, czego chce.
Posiada niesamowitą zdolność akceptacji i przystosowywania się do otoczenia. Pomimo wiele przeciwności, ma w sobie niezwykłą radość życia. Lubi imponować innym i zbierać liczne pochwały. Nie próbuj nawet jej krytykować – nie zniesie tego!
Najlepiej czuje się u steru władzy i w posiadaniu dużej sumy pieniędzy. Jest osobą bardzo żywiołową, która podejmując decyzje, uważa, że nie ma nic do stracenia. Dlatego lubi ryzyko i stawia wszystko na jedną kartę. Jej życiowe motto brzmi: „Wszystko, albo nic.”
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 09 wrz 2013, 21:18

Ryszard

Jest człowiekiem ambitnym i dążącym do odegrania poważniejszej roli w życiu. Obce jest mu poczucie sprawiedliwości, kieruje się zazwyczaj własną oceną sytuacji. Ma silną skłonność do zamykania się w sobie i surowego osądzania innych. Jest bardzo subiektywny, rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu.

Często popełnia gafy w stosunku do najbliższych i znajomych. Dyplomacja nie jest jego mocną stroną. Kieruje się logiką, stąd charakterystyczna sztywność zachowań i sądów oraz całkowity brak dyplomacji. Ulubione powiedzenie to „wóz albo przewóz”. Czułym punktem jest duma, więc można wszystko osiągnąć, zręcznie wykorzystując jego pragnienie bycia najlepszym. Cechuje go zaborczość i wybuchowość, jednak umiejętnie kontrolowana. Osiąganie sukcesów ułatwia mu dobra pamięć i wytrwałość w dochodzeniu do celu. Przejawia nieufność wobec intuicji, jednak mniej czy bardziej świadomie słucha wewnętrznych głosów.

Bardzo czuły na porażki, czuje się nimi urażony i urażona jest też jego duma. Już jako dziecko jest zdyscyplinowany i wymaga tego samego od innych. Pracuje w określonym celu, a nie dla przyjemności. Przy nim nie ma żartów z normami postępowania. W jego życiu wielką rolę odgrywa przyjaźń. Inteligentnie dobiera przyjaciół i jest im bardzo oddany.

Jednak brak dyplomacji i przemądrzały ton mogą budzić niechęć. Jest jednak bardzo zaborczy i nie wyobraża sobie przyjaźni czy miłości, w której partner nie byłby podporządkowany. Cechuje go silna męskość. Natomiast zupełnie nie zna się na psychologii kobiet. Zamiast próbować przekonywać i uwodzić, wykazuje maniery dzikusa... Ma bezlitosną pamięć, zwłaszcza w dziedzinie uczuć. Nie zapomina ani o tym, co mu zrobiono dobrego, ani o wyrządzonych krzywdach. Od najmłodszych lat trzeba stawiać mu opór. Potem będzie to trudne... albo wręcz niemożliwe!
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 10 wrz 2013, 06:42

Halina

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, iż Halina posiada interesującą osobowość. Otóż, z jednej strony jest bardzo samodzielna, zaradna, potrafiąca osiągnąć wielki sukces, postępująca rozsądnie, a z drugiej strony często zachowuje się jak nieokrzesana nastolatka. Ponadto, posiada wybujałą wyobraźnię, często zatraca się w świecie marzeń, a niekiedy wymyślone historie przekazuje bliskim jako prawdziwe, w związku czym niektórzy uważają ją za kłamczuchę. Z pewnością, kobieta o tym imieniu to wspaniała rozmówczyni, potrafi wypowiedzieć się na wiele różnych tematów, umie słuchać innych i nigdy nie okazuje zniechęcenia podczas konwersacji, nawet wtedy kiedy jej rozmówca ją zanudza.

Poza tym, nie znosi gdy ktoś ocenia jej decyzje lub zachowanie, a także nie cierpi, kiedy ktoś próbuje jej dyktować co ma zrobić w danym momencie. Nie ulega wątpliwości to, że Halina to indywidualistka, która zawsze sama decyduje o sobie. Oprócz tego, jest niezwykle energiczną osobą, bardzo otwartą, wokół której kręci się mnóstwo osób. Warto też wspomnieć o tym, iż nużą ją obowiązki domowe, nie lubi gotować, sprzątać czy zajmować się ogrodem, ponieważ wolny czas woli przeznaczyć na podróże lub czytanie fantastycznych książek. Chociaż Halina nie potrafi długo usiedzieć w domu, to i tak jest rodzinną osobą, dla swoich bliskich jest gotowa zrobić wszystko, ponieważ nie umie funkcjonować bez kochających ludzi wokół siebie

Tomasz

Są w nim dwie osobowości: tego, co sieje, i tego, co zbiera plon. To człowiek obdarzony życiowym praktycyzmem. Stroni od abstrakcji, skupiając się wyłącznie na rzeczach konkretnych, namacalnych i dających wymierne efekty. W czasie między... przechodzi od początkowego sceptycyzmu do żarliwego przekonania.

W stosunku do otoczenia często bywa niezbyt miły. Jak pyton, stara się otoczyć ludzi i wydarzenia zwojami swej logiki. Ma nieco szorstki charakter. Nie stroni od ironicznych uwag. Ponieważ intuicja nie jest jego mocną stroną, często znajduje się w kłopotliwej sytuacji. Reaguje z opóźnieniem. Nieraz dopiero po fakcie myśli, jak powinien był postąpić. Pracuje zrywami. Raz ze znaczną energią, potem znów usypia, jakby zużył całą energię i musiał „koniecznie” odpocząć. Zawsze potrzebne mu widoczne, namacalne efekty pracy. Jest opanowany, nie miota się z byle powodu, jednak zbyt porywczy, by słuchać głosu wewnętrznego, często myląc intuicję z impulsywnością.

Ma praktyczną inteligencję, nieufną wobec abstrakcji. Często zasłania się pracą, by nie uczestniczyć w przyjęciach rodzinnych czy towarzyskich. Kiedy indziej zaś potrzebuje publiczności, która słuchałaby go i przytakiwała. Pragnienie bycia uczciwym i sprawiedliwym prowadzi go do podejmowania samodzielnych inicjatyw, które nie zawsze znajdują uznanie. Jego seksualizm jest ściśle uzależniony od psychiki. Zdolny do surowej ascezy, w chwilę potem przejawia trudną do okiełznania namiętność. Musi zapobiec powstaniu zahamowań, które mogłyby go niebezpiecznie zablokować. Nie zna umiaru ani w wierze, ani w przyjaźni. Nieraz dałby się pokroić na kawałki dla tych, których kocha. Jest wierny, przywiązany, bezgranicznie ufny.

Nigdy nie wybacza zdrady! Pragnie nadać sens swojemu „ludzkiemu” życiu. A skłonność do zwątpienia? Pewnie jak „niewierny Tomasz”, musi dotknąć, by uwierzyć.

Teresa

To kobieta o bardzo interesującej osobowości. Całe niemal życie upływa jej pod znakiem prób zrównoważenia dwóch tendencji charakteru: lekko cholerycznego temperamentu i głębokiej skłonności do poświęcenia i oddania. Jej główną cechą jest wewnętrzna potrzeba niesienia ludziom pomocy. Jest bardzo obiektywna i zdolna poświęcić wszystko, co posiada, łącznie z życiem. Gdy ma do spełnienia konkretną misję, cechuje ją pewność siebie, jeśli nie, wraca nerwowa nieśmiałość. Dzieli czyjeś radości i smutki.

Wykazuje dużą aktywność i zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków. Doskonale jednak panuje nad sobą. Zdrowia można jej tylko pozazdrościć. Najbardziej sprawdza się w zawodach, w których zachodzi potrzeba wykazania cech opiekuńczych.Szeroko działa na wielu polach. Na ogół jest przedwcześnie dojrzała, zdyscyplinowana, ma poczucie etyki zawodowej.

Ma intuicję, ale jej nie ufa, toteż nie odgrywa ona głównej roli w jej życiu, które jest całkowicie ukierunkowane na bliźniego. Żyje, oświetla, rozgrzewa... „jest światłem na samotnym, zimnym świecie”... Zarówno w zgiełku wykwintnego przyjęcia, jak i przy łóżku chorego, zachowuje pocieszający i uwodzicielski uśmiech. Posiada moralność o wyjątkowej sile, choć nie ma w niej nic agresywnego.

Szuka usprawiedliwienia dla swoich błędów, jednocześnie innym niczego nie wybaczając... Całkowicie jest jednak podporządkowana daleko idącemu rozsądkowi. W dziedzinie zmysłowości cechuje ją również brak egoizmu, który czyni z niej kochającą i wierną żonę. Ale... bez przesady! Chociaż jest szczęśliwa tylko wówczas, gdy może się czymś dzielić, nie należy sądzić, że jest „święta”. Na ogół nie cierpi flirtów i wszelkich igraszek z uczuciami. Pilnie strzeże domowego ogniska i wierności małżeńskiej i co za tym idzie, jest cudowną matką rodziny. Jej imię niesie w sobie wielką moc, miłość i ogromne możliwości.

Tadeusz

Ma dwoistą naturę, na zewnątrz przyjmuje pozę pewnego siebie, wewnętrznie natomiast przeżywa duże rozterki i wątpliwości. Siedzi na beczce prochu z płonącą zapałką w dłoni, ale w chwili, gdy ma wszystko wysadzić, mówi sobie: „Nie! Nie działajmy pochopnie, zastanówmy się”. Wszelkie swoje działania, wydatki i zyski poddaje gruntownej analizie.

To budowniczy, o precyzyjnym umyśle, który prawie zawsze pozwala osiągnąć mu to, co zamierzy. Buduje swe życie, interesy, nawet miłość. Jest cierpliwy, poświęca niezbędną ilość czasu na osiągnięcie celu. Jego zainteresowania i sympatie z reguły kierują się w tę stronę, z której spodziewa się korzyści lub uznania. Zużywa dużą część energii intelektualnej na sprawianie wrażenia, że jest błyskotliwy i pełen humoru.

Bardzo silna wola, pozwala mu być wydajnym pracownikiem, dopóki nie wpadnie w zły humor. Nadmierna niemal pobudliwość czyni z niego buntownika, który czasami wysłałby wszystkich do „diabła”. Nieraz jest mściwy, długo trwa, zanim ureguluje rachunki, ale o nikim nie zapomni. Jego równowaga zależy od maksymalnego spożytkowania ożywiającej go energii. Posiada silny dynamizm, ale objawia się on z opóźnieniem. Nie należy go ponaglać, przeciwnie, trzeba przekonać, że każdy powinien żyć według własnego rytmu. Wydaje mu się, że ma prawo robienia wszystkim wokół niegrzecznych uwag.

Posiada silny zmysł przyjaźni, ale zdarza się, że chce uszczęśliwiać innych na siłę. Jest przy tym wrażliwy na porażki, zwłaszcza moralne, pragnie we wszystkim surowej doskonałości. Ten perfekcjonizm nieraz prowadzi do katastrofy. Potrafi też sprytnie wykorzystać swoje znajomości. Jego ciekawość jest tak żywa, że przypomina niedyskrecję. Nie można powiedzieć, żeby miał łatwy charakter!

Często odgrywa uduchowionego, gdy w rzeczywistości szaleją w nim zmysły i w życiu seksualnym miewa zahamowania z przyczyn moralnych czy religijnych. Wówczas trudno przywrócić mu zdrowe podejście do tych spraw. Wykazuje nawet pewną nieufność wobec kobiet... Jest czuły i kochający, ale pewna szorstkość nie ułatwia sprawy. Cierpi ogromnie, jeśli poczuje się zdradzony. Urazy długo przechowuje w sercu, chociaż się do tego nie przyznaje. Kocha rodzinę i dzieci. Jednak żona musi mieć wiele cierpliwości, by wytrzymać uszczypliwe uwagi. A on sam powinien akceptować się takim, jakim jest.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: katarsis » 10 wrz 2013, 13:15

Poproszę o Kaśce, tylko tak wzdłuż i w szerz :)
Kochani, jeśli możecie, weryfikujcie na bieżąco:). Pliiiis!
Awatar użytkownika
katarsis
Gawędziarz
 
Posty: 621
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:48
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 20 wrz 2013, 07:38

Proszę, oto i Katarzyna :)

Jest dumna, wyniosła i zbyt pobudliwa, by można z nią było spokojnie współżyć na co dzień. Jest świadoma swojej inteligencji i pragnie, aby życie toczyło się wokół niej. Intencje ma na ogół szczere, lecz rzadko kiedy coś z tego wynika, gdyż wcześniej kilkakrotnie zdąży się obrazić. Łatwo traci zimną krew. Jest wyniosła i sprawia wrażenie osoby „w pretensjach”.

Wprawdzie wydaje się dumna i pogardliwa, ale w rzeczywistości jest niespokojna i niepewna. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, jej odczucia są najczęściej subiektywne. Ogólnie biorąc, ma raczej trudny charakter, ale jest pełna życia. Nie zawsze wystarcza jej chęci i cierpliwości, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybiera pozę obrażonej damy i wycofuje się z działania ze znudzoną miną. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wtedy z tych uroczych usteczek. Jej wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż ich mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie. Sprawia wrażenie niezastąpionej.

Brak jej wytrwałości, nieraz chwyta dwie sroki za ogon. Ma wielką intuicję, ale całkiem zagłuszoną przez intelektualny aspekt jej osobowości. Uważa się za nadzwyczaj inteligentną, a innych ma za kretynów. Chociaż w życiu spotyka ją wiele porażek, nigdy nie wątpi w siebie i zawsze jest z siebie bardzo zadowolona. Ślepo ufa swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobraża. Jej poczucie moralności zależy od okoliczności i wydarzeń. Doskonale znosi porażki, zwalając winę na innych.

Żyje w masce obojętności i pogardy, trudno jest jej ją porzucić. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizuje, że spotkanie go kiedykolwiek jest mało prawdopodobne. Potrzebuje do życia sukcesów. Lubi otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Jej salon nieraz stanowi przedłużenie biura. Niezaprzeczalne piękno i wdzięk kryją oschłość serca i brak zrozumienia dla innych, z którymi to cechami zawsze można podjąć walkę.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: katarsis » 22 wrz 2013, 08:50

ooo matko kochana, ależ makabryczna baba f542b21fe6a35 . Bez kija nie podchodzic :diablo: .
Kochani, jeśli możecie, weryfikujcie na bieżąco:). Pliiiis!
Awatar użytkownika
katarsis
Gawędziarz
 
Posty: 621
Rejestracja: 12 sie 2013, 18:48
Podziękował : 75 razy
Otrzymał podziękowań: 183 razy

Re: Znaczenie imion

Postautor: Elie » 22 wrz 2013, 09:02

:lol: 8-) Nikt nie jest bez wad. Ideałów NI MA 1590a079ed96d :diabel:
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31422
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2191 razy
Otrzymał podziękowań: 2136 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Znaczenie imion

Postautor: luca » 29 wrz 2013, 17:47

Jeszcze Marty nie bylo. A przeciez to calkiem popularne imie ;)
Bardzo prosze o opis imion : Marta i Rafal .
Dziekuje :buziak:
Awatar użytkownika
luca
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 223
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:37
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 11

Re: Znaczenie imion

Postautor: luca » 29 wrz 2013, 17:51

Znam dwie Katarzyny. Ten opis do jednej pasuje idealnie ...hehe.
Rzeczywiscie , ze jest bardzo wyniosla. Troche typ osoby : " Wyzej d*pe ma , niz s*ra".
Musze jej pokazac te charakterystyke :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
luca
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 223
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:37
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości