Znaczenie imion

Re: Znaczenie imion

Postautor: luca » 29 wrz 2013, 17:53

grazyna1956 pisze:Ryszard

Jest człowiekiem ambitnym i dążącym do odegrania poważniejszej roli w życiu. Obce jest mu poczucie sprawiedliwości, kieruje się zazwyczaj własną oceną sytuacji. Ma silną skłonność do zamykania się w sobie i surowego osądzania innych. Jest bardzo subiektywny, rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu.

Często popełnia gafy w stosunku do najbliższych i znajomych. Dyplomacja nie jest jego mocną stroną. Kieruje się logiką, stąd charakterystyczna sztywność zachowań i sądów oraz całkowity brak dyplomacji. Ulubione powiedzenie to „wóz albo przewóz”. Czułym punktem jest duma, więc można wszystko osiągnąć, zręcznie wykorzystując jego pragnienie bycia najlepszym. Cechuje go zaborczość i wybuchowość, jednak umiejętnie kontrolowana. Osiąganie sukcesów ułatwia mu dobra pamięć i wytrwałość w dochodzeniu do celu. Przejawia nieufność wobec intuicji, jednak mniej czy bardziej świadomie słucha wewnętrznych głosów.

Bardzo czuły na porażki, czuje się nimi urażony i urażona jest też jego duma. Już jako dziecko jest zdyscyplinowany i wymaga tego samego od innych. Pracuje w określonym celu, a nie dla przyjemności. Przy nim nie ma żartów z normami postępowania. W jego życiu wielką rolę odgrywa przyjaźń. Inteligentnie dobiera przyjaciół i jest im bardzo oddany.

Jednak brak dyplomacji i przemądrzały ton mogą budzić niechęć. Jest jednak bardzo zaborczy i nie wyobraża sobie przyjaźni czy miłości, w której partner nie byłby podporządkowany. Cechuje go silna męskość. Natomiast zupełnie nie zna się na psychologii kobiet. Zamiast próbować przekonywać i uwodzić, wykazuje maniery dzikusa... Ma bezlitosną pamięć, zwłaszcza w dziedzinie uczuć. Nie zapomina ani o tym, co mu zrobiono dobrego, ani o wyrządzonych krzywdach. Od najmłodszych lat trzeba stawiać mu opór. Potem będzie to trudne... albo wręcz niemożliwe!

A ja myslalam, ze Ryski to takie fajne chlopaki sa :mrgreen:
Awatar użytkownika
luca
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 223
Rejestracja: 30 maja 2013, 15:37
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 11

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 29 wrz 2013, 18:18

Marta

Kobieta o tym imieniu jest silna psychicznie i fizycznie. Nie lęka się przeszkód i trudów życiowych. Często zarówno w zachowaniu, jak i w sposobie ubierania się naśladuje mężczyzn. Otwarta jest na wszelkie inicjatywy, ale ceni grę fair. Lubi kontakty z otoczeniem, ale nie ulega wpływom innych. Jej charakter dojrzewa bardzo wcześnie, przez co skraca się czas beztroskiej młodości.

Jest zaborcza i przekorna, despotyczna zarówno dla siebie, jak i dla otoczenia. Nieraz chciałoby się, aby była bardziej ludzka. Czasem jest pełna niepokoju, mogącego zepsuć jej najpiękniejsze osiągnięcia. Odpowiada na wszelkie ataki w sposób, który może zbić z tropu. Gdy postawi sobie jakiś cel, zrobi wszystko, by go osiągnąć. W każdym przypadku pragnie rządzić. Intuicja jest dla niej rezygnacją z inteligencji i kartezjańskiego umysłu. Nie chce o niej słyszeć. A szkoda. Traktuje jako przeciwników, albo i wrogów, wszystkich współzawodniczących z nią w działaniu. Ale jeśli trzeba wykroczyć poza stadium agresji i współdziałać z innymi, to... Jeśli ktoś nie ma uczciwych bądź jasnych zamiarów w stosunku do niej, lepiej niech zejdzie jej z drogi. Cechuje ją duża samodzielność i zaradność życiowa. Nie jest wylewna, obserwuje czekając, aż inni zrobią pierwszy krok. Jej własna moralność zależy od moralności społeczeństwa, czy warstwy, do której należy. Przyjmując moralność innych czuje się mniej samotna...

Jest towarzyska, dopóki to nie szkodzi jej interesom. Cechuje ją żądza posiadania, gromadzenia bogactw. Zmysłowość to dla niej przede wszystkim łakomstwo, dobrze zjeść, chrupać słodycze, czekoladki. Wobec mężczyzn wykazuje pewną agresywność. Nieraz bierze w ręce ster rządów w rodzinie. W dzieciństwie bardziej lgnie do ojca, niż do matki. Gdy dorasta, nie ulega łatwo popędowi seksualnemu i kieruje się raczej wyrachowaniem. Przywiązuje dużą wagę do małżeństwa, które jest dla niej sposobem awansu społecznego. Nie jest łatwa w pożyciu, ale posiada taką wolę robienia wszystkiego dobrze, odnoszenia sukcesów, że należy chylić przed nią czoła. To zresztą robią niektórzy mężowie... jednocześnie biorąc nogi za pas! Mężowie muszą się do tego przyzwyczaić... i rodzice również!
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 29 wrz 2013, 18:19

Rafał

Wszelka powierzchowna ocena może być wielce myląca. Jest niezależny, wojowniczy, robi wszystko i zawsze po swojemu. Na pierwszy rzut oka jest sympatyczny, koleżeński i ma cudowne plany. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że to nerwowy choleryk, któremu brak wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu. Niełatwo go „rozgryźć”.

Wpada z jednej skrajności w drugą. Z daleka jest jak tęcza barw, z bliska mnogość płaszczyzn, nie zawsze łagodnych, zbija z tropu. Nie brak mu uzdolnień, ale do większych sukcesów brak mu silnej woli. Raz jest uległy, to znów z wielką wyobraźnią odgrywa człowieka o silnej woli. Duża pobudliwość powoduje wiele kłopotów. A od nich chciałby tylko uciec i rozpocząć wszystko od nowa, gdzie indziej. Przejawia skłonność do ostrych ataków i agresji. Albo jest się „baranem”, albo nie! Podejmuje się wielu rzeczy naraz i potem zapomina o nich. W działaniu brak mu ciągłości. Pracuje zrywami. To niezdyscyplinowany marzyciel, ciekawy, ale nieuważny.

Posiada wielkie zdolności, ale jest leniwy. Jest bardzo wrażliwy na porażki. Zniechęcenie nie trwa jednak długo. Zazwyczaj inteligentny, ale nierówny. Dziś wybitny, jutro rozczarowuje. Wyobraźnia góruje nad jego racjonalizmem. A przy tym to urodzony jasnowidz. Jego poszanowanie innych i wierność nie zawsze dorównują chęciom. Gdy chce się popisać, potrafi być wspaniałym gawędziarzem, sypie dowcipami, aluzjami, powiedzonkami, jak z rękawa.

Odczuwa ogromną potrzebę miłości, ale sam nie kwapi się z okazaniem uczucia drugiej osobie, tylko oczekuje tego w stosunku do siebie. Trzeba też umieć okazywać mu miłość. Jeśli się mu narzucać, ucieka. Jeśli się go zaniedbuje uczuciowo, również ucieka i blokuje się. Gdy z kolei zamyka się w sobie, z rozmysłem bojkotuje towarzystwo, a nawet rodzinę. Nigdy nie jest pewien, czy naprawdę kocha, czy też tylko marzy o miłości. Stąd liczne zahamowania uczuciowe. Ma jednak wiele uroku, bardzo podoba się kobietom i nie narzeka na ich brak w życiu.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: Rossi » 30 wrz 2013, 23:03

ja poprosze :) dominik
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 01 paź 2013, 04:59

Dominik
Mamy tu do czynienia z dwoistym charakterem, przejawiającym się bądź wahaniami, bądź nagłymi decyzjami. Może się wydawać nieruchliwy i flegmatyczny, ale posiada też bardziej dynamiczną stronę charakteru. Dzięki swojej syntetycznej inteligencji potrafi często widzieć to, czego inni nie mogą dostrzec.

Otwarty na świat zewnętrzny, pragnie, aby jak najwięcej ludzi skorzystało z jego wiedzy. Jest raczej obiektywny, można z nim poruszać drażliwe tematy bez obawy, że popadnie w fanatyzm czy ironię. Nieświadomie pragnie otaczać się ludźmi, na których ma wpływ. Dużą wagę przywiązuje do formy i estetyki. Bardzo łatwo go zrazić. Boleśnie odczuwa niepowodzenia, cierpi, gdy nie jest rozumiany.

Bardzo uczuciowy, potrzebuje, aby go kochano i mówiono mu o tym. Wybranka jego serca powinna uwzględniać jego potrzeby uczuciowe, inaczej będzie szukał czułości gdzie indziej. Ma też bardzo żywą wyobraźnię. Lubi zatapiać się w marzeniach, co wytrąca go czasowo ze spraw bieżących. Bardzo ceni sobie przyjaźń i wszelkie zobowiązania w tym względzie. Pragnie dzielić poczucie obowiązku i odpowiedzialności z innymi, mającymi te same przekonania i zasady. Potrafi jednak oddalić się od towarzyszy, których postępowanie jest wątpliwe pod względem etycznym. Przyjemności w jego życiu są nierozerwalnie związane z towarzystwem.

Lubi dobrze zjeść, ale tylko w gronie przyjaciół. Nigdy nie poszedłby sam na przedstawienie. Jego charakter zawiera spory procent kobiecości, co odbija się na jego seksualności. Jeżeli jest właściwie rozumiany przez otoczenie, może być uroczym towarzyszem życia. Potrzebuje, by ktoś nań czekał, gdyż nie znosi samotności... uroczy, towarzyski, gdy się ożeni, nieraz ulega dominacji rodziny.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: Maltarosa » 14 paź 2015, 19:12

grazyna1956 pisze:Marta

Kobieta o tym imieniu jest silna psychicznie i fizycznie. Nie lęka się przeszkód i trudów życiowych. Często zarówno w zachowaniu, jak i w sposobie ubierania się naśladuje mężczyzn. Otwarta jest na wszelkie inicjatywy, ale ceni grę fair. Lubi kontakty z otoczeniem, ale nie ulega wpływom innych. Jej charakter dojrzewa bardzo wcześnie, przez co skraca się czas beztroskiej młodości.

Jest zaborcza i przekorna, despotyczna zarówno dla siebie, jak i dla otoczenia. Nieraz chciałoby się, aby była bardziej ludzka. Czasem jest pełna niepokoju, mogącego zepsuć jej najpiękniejsze osiągnięcia. Odpowiada na wszelkie ataki w sposób, który może zbić z tropu. Gdy postawi sobie jakiś cel, zrobi wszystko, by go osiągnąć. W każdym przypadku pragnie rządzić. Intuicja jest dla niej rezygnacją z inteligencji i kartezjańskiego umysłu. Nie chce o niej słyszeć. A szkoda. Traktuje jako przeciwników, albo i wrogów, wszystkich współzawodniczących z nią w działaniu. Ale jeśli trzeba wykroczyć poza stadium agresji i współdziałać z innymi, to... Jeśli ktoś nie ma uczciwych bądź jasnych zamiarów w stosunku do niej, lepiej niech zejdzie jej z drogi. Cechuje ją duża samodzielność i zaradność życiowa. Nie jest wylewna, obserwuje czekając, aż inni zrobią pierwszy krok. Jej własna moralność zależy od moralności społeczeństwa, czy warstwy, do której należy. Przyjmując moralność innych czuje się mniej samotna...

Jest towarzyska, dopóki to nie szkodzi jej interesom. Cechuje ją żądza posiadania, gromadzenia bogactw. Zmysłowość to dla niej przede wszystkim łakomstwo, dobrze zjeść, chrupać słodycze, czekoladki. Wobec mężczyzn wykazuje pewną agresywność. Nieraz bierze w ręce ster rządów w rodzinie. W dzieciństwie bardziej lgnie do ojca, niż do matki. Gdy dorasta, nie ulega łatwo popędowi seksualnemu i kieruje się raczej wyrachowaniem. Przywiązuje dużą wagę do małżeństwa, które jest dla niej sposobem awansu społecznego. Nie jest łatwa w pożyciu, ale posiada taką wolę robienia wszystkiego dobrze, odnoszenia sukcesów, że należy chylić przed nią czoła. To zresztą robią niektórzy mężowie... jednocześnie biorąc nogi za pas! Mężowie muszą się do tego przyzwyczaić... i rodzice również!

duzo nieprawdy...zgadza sie ze lubi slodycze i lgnie do ojca...a ten opis pokazuje Marte jako babochlopa trochę. .. :rotfl:
Maltarosa
Niewymowny
 
Posty: 169
Rejestracja: 07 lip 2015, 06:16
Podziękował : 21 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Droga życia: 0

Re: Znaczenie imion

Postautor: Ankol18 » 14 paź 2015, 21:11

grazyna1956 pisze:
Anna

Pragnie wiele i to natychmiast. Jeżeli nawet podporządkuje się poleceniom innych, to i tak zachowa własne zdanie. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie. Żywa, pomysłowa i nieprzeciętnie ruchliwa, ma chłonny i błyskotliwy umysł, namiętność, niemniej jednak powinna uważać na swoją porywczość. Nie przejmuje się porażkami, gdyż jej poczucie odpowiedzialności dostosowane jest do tego, co dla niej wygodne.

Wiele ze swoich uczuć ukrywa, a lepiej by było, żeby je ujawniała. Nieco introwertyczna, nie ulega wpływom, wierzy tylko w siebie. Wydaje się jej, że ma monopol na rację. Chciałaby mieć swój punkt widzenia we wszystkich sprawach, z którymi się styka. Bardzo analityczna, z intuicją graniczącą prawie z jasnowidztwem. Przeczuwa, odgaduje i... ani się nie obejrzysz, jak otoczy swym urokiem.

Dzięki wrodzonemu umiłowaniu mataczenia może skłócić całą rodzinę, co jednak nie przeszkadza jej stanąć jak lwica w obronie tejże. Bardzo zaborcza. Wszystko, albo nic – to jej dewiza. Wcześnie zaczyna życie uczuciowe i to dość burzliwe. Kocha posiadać i kocha to co do niej należy. Przywiązuje dużą wagę do wygodnego trybu życia, ładnego mieszkania, ciekawego urządzenia wnętrza i... mężczyzn z zasobnym portfelem. Dobrze by było, gdyby jednak wybrała kogoś ze stoicką cierpliwością, która przyda się do życia z nią we dwoje. Na ogół nie na jednym mężu poprzestaje...

Umie rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. W jej życiu wszystko co chwila rozpoczyna się od nowa, i nawet dojrzałość nie kładzie temu kresu... Dorosła, sprawia wrażenie, jakby posiadała wiedzę tajemną. Obserwuje świat niczym szpieg, a ma niewiarygodną pamięć.


Dużo prawdy jest w tym zawarte. Jako jedna z kobiet i tym jakże pięknym imieniu mogę powiedzieć, że owszem chciałabym mieć wszystko czego sobie tylko zapragnę i to jak najszybciej. Porażkami się nie przejmuje, a jak już coś to na pewno ich nie rozpamiętuje nie wiadomo jak długo, jestem optymistką. Lubię mieć własne zdanie na dany temat i uwielbiam mieć zawsze rację. Jestem z natury trochu uparta, lubię stawiać na swoim. Uczuć raczej w sobie nie skrywam, jestem osobą bardzo emocjonalną, nie potrafię za bardzo panować nad swoimi emocjami. Faktycznie osoby, które ze mną przebywają muszą być cierpliwe hehe Na razie jestem panną, a ilu mężów napotkam na swej drodze... tego nie wie nikt :P Ciekawa jestem jak tam inne Anki, bo od wielu osób zdarza mi się słyszeć, że to niedobre kobiety hehe :D
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Re: Znaczenie imion

Postautor: Avena » 15 paź 2015, 07:29

z popularnych imion to jeszcze może coś: Piotr, Karol, Arkadiusz, Zuzanna, Krystyna, Dorota

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 352
Rejestracja: 25 sie 2015, 13:00
Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Poprzednia

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości