Znaczenie imion

Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 06 wrz 2013, 18:30

Elżbieta:
Lubi nadawać ton w swoim otoczeniu, a nawet rozkazywać, w razie potrzeby wykazując dużo sprytu. Jeśli wytyczy sobie cel, to nie cofnie się przed niczym, aby go osiągnąć. Rzadko uzewnętrznia swoje odczucia, raczej nadrabia miną. Umie cudownie przystosowywać się do sytuacji nawet najbardziej szokujących, „zaliczając”, jak to się mówi, najsilniejsze ciosy i nie tracąc spokoju – chyba że nadchodzi chwila zemsty...

Ten typ charakteru reaguje głównie w warstwie słownej, blefując, ale również usiłuje posłużyć się innymi. Nie mówi wszystkiego, co myśli i nie zawsze robi to, co mówi. Jest nadzwyczaj opanowana, nie ulega wpływom. W głębi duszy ufa swemu szczęściu. Jej wyobraźnia nie dorównuje inteligencji, chętnie przywłaszcza sobie cudze pomysły. Gdy uskrzydla ją sukces, wie, co należy robić i czego nie robić, by zachować dynamizm zdobywcy.

Potrafi z wielkim wyczuciem zapoznawać z sobą ludzi, a nawet swatać! Ciekawość może popychać ją do niedyskrecji. Na zewnątrz pełna majestatu, wysoko nosząca głowę, chciałaby się rzucić w ramiona tych, których kocha, ale dwoistość charakteru hamuje ją i blokuje. Okazuje w rezultacie pewien chłód, nie ma bliskiego kontaktu nawet z rodzicami. Wprawia w zakłopotanie partnera, który nie bardzo wie, z kim ma do czynienia. Kim jest ta chłodna, zaskakująca piękność? Nieraz jest niedostępna. To istota, która przez całe życie będzie budzić bądź najwyższe namiętności, bądź najstraszniejsze krytyki, ale czyż to właśnie nie nazywa się sukcesem?

Ewelina
Ma wiele dynamizmu, pewność siebie i bogate życie wewnętrzne. Bardzo rozwinięta wola nie pozostawia miejsca egoizmowi. Bardzo przeżywa to, co robi. Szybko się obraża, ale i szybko dąży do pojednania. Otoczenie często musi znosić jej humory. Gdy się z czymś nie zgadza, bardzo ostro się przeciwstawia. Spokojnie podąża utartymi ścieżkami, nie pociągają jej przygody.
Woli stać mocno nogami na ziemi. Preferuje zajęcia, w których trzeba dawać dużo z siebie, a najpiękniejszym z nich jest pozycja matki rodziny. W uczuciach jest zaborcza, raczej z chęci ochraniania innych, niż posiadania ich, a to często powoduje konflikty. Odznacza się też dużą pobudliwością. W pracy zawodowej największe sukcesy osiąga tam, gdzie ma kontakt z dziećmi lub z osobami potrzebującymi pomocy. Czuje się swobodnie w towarzystwie, ale ogranicza liczbę przyjaciół i starannie ich dobiera.
Przestrzega bardzo surowych zasad. Jej wodzony zmysł moralny objawia się w przełomowych chwilach i stanowi ważną część życia uczuciowego. Najważniejsza jest dla niej radość dawania. Wszelkie uczucia, namiętności, popędy wiążą się dla niej z miłością w najszczytniejszym znaczeniu tego słowa. Zdolna jest do głębokiej przyjaźni, nawet w małżeństwie, co jest rzadkością. Doskonale potrafi sama sobie poradzić w swoim „królowanie w niebie i na ziemi” dzięki zaletom serca. Mimo pozorów, że wszystko przychodzi jej z łatwością, musi walczyć, by stanąć na wysokości zadania.

Jarosław:
Jest człowiekiem niezwykle przedsiębiorczym. Ma szansę na realizację swoich najśmielszych pomysłów i wskazywanie drogi innym. Cieszy się z własnych osiągnięć, co bywa odbierane jako zarozumiałość. Dąży do dominacji w swoim otoczeniu. Potrafi przekonywać innych. Bywa nieugięty w swych dążeniach, zawsze gotów do walki, ale tylko wtedy, gdy ma przekonanie o swoim zwycięstwie. Cechuje go wyjątkowa wytrwałość i upór. Jest w stanie osiągnąć każdy cel, który sobie założy. Ambitny, bojowy i bardzo pewny siebie, co bywa odbierane jako arogancja. Jego ambicje połączone z dużą energią życiową pozwalają mu najczęściej osiągać zakładane cele. Pomocne w tym są takie cechy charakteru, jak: talent organizacyjny, inwencja, bystry umysł i konsekwencja. Cel ma dla niego nieraz tak wielkie znaczenie, że może prowokować nawet do działań niegodnych. Potrafi odczytywać intencje innych ludzi. Jest energiczny, aktywny. Ceni doskonałość i perfekcję we wszystkim. Ma jednak ogromne skłonności do dominacji, co nie wszystkim się podoba. Czasami zdarza mu się cierpieć na brak poczucia rzeczywistości. Dlatego powinien patrzeć bardziej realnie na świat. Ma ogromne możliwości rozwoju intelektualnego. Nieustannie dąży do ulepszania siebie. Niestety, ma też nadmierne wymagania w stosunku do innych osób, a to nie przysparza mu przyjaciół. Jest odważny, otwarty na ludzi i pełen entuzjazmu. Jaki człowiek taka miłość, miłość i surowość, a na dnie serce z ciepłego wosku.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 06 wrz 2013, 18:50

Jeśli ktoś chce dowiedzieć się coś o swoim imieniu, a bedę miała, to zapraszam :)
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: Rossi » 06 wrz 2013, 20:11

ja poproszę :) Róża
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 06:10

Róża

Często nas zaskakuje: nigdy nie wiadomo, czy wybuchnie, czy też zacznie śpiewać. Od dzieciństwa trzeba mocno trzymać ją w ryzach. Nie może usiedzieć w miejscu, musi się ciągle ruszać, tańczyć i śpiewać. Nieco brak jej stałości i równowagi. Nieraz przesadza w gniewie, aby dodać sobie odwagi i wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Pragnie intensywnie uczestniczyć w życiu świata. Cechuje ją wielka pewność siebie.
Intensywna do tego stopnia, że czyni ją drażliwą i strasznie nerwową. Stąd napady gwałtownej, nawet nieuzasadnionej radości, po których przychodzi równie nieprzewidziane przygnębienie. Zdolność reakcji bardzo silna. Przejawia się zarówno wtedy, gdy chodzi o rodzinę, której gotowa jest bronić zębami i pazurami, jak i w życiu zawodowym.
Ogólnie mówiąc, bardziej interesuje ją własne wnętrze niż zawód. Najpiękniejszą na świecie pracą jest dla niej zajmowanie się domem. Należy pomóc tym dziewczynkom, wcześnie pozwalając im gotować i wykonywać prace domowe. Odpowiadają jej zawody wymagające szerokiego kontaktu z ludźmi: praca w restauracji, w handlu, w przedszkolu.
Intuicja stanowi część jej wrażliwości. Ma niecodzienny urok i bardzo wcześnie zdaje sobie sprawę, jak dalece może go nadużywać. Bardzo żywa, pełna fantazji, syntetyczna. Doskonała pamięć uczuciowa, tzn. zapamiętuje wszystko, co ją porusza. Pod pozorami pewnego dystansu kryje się wielka uczuciowość. Nie powinna tłumić wyrazów uczucia, które żywi wobec rodziców. Jest niepohamowanie zaborcza. Obchodzi ją zarówno własne zachowanie, jak i postępowanie innych. Cudze upadki ranią ją i irytują. Zdrowie dobre, ale grozić może jej nadwaga. Może mieć kłopoty z układem moczowym i rozrodczym. Potrzebuje higienicznego trybu życia i sportów, zwłaszcza wodnych. Uwaga na nadużywanie leków, zwłaszcza uspokajających.
Silna i wcześnie się objawiająca zmysłowość. Na ogół jest wierna i bardziej sentymentalna niż pragnie to po sobie pokazać. Różne tabu rodzinne i społeczne mogą komplikować jej życie seksualne.
Potrafi i lubi przyjmować, jest idealną gospodynią. Posiada wyjątkową zdolność przystosowywania się i wszędzie czuje się swobodnie. Promieniuje z niej radość życia, która prowadzi i ją do pełnego sukcesu, nie tyle w dziedzinie zawodowej, i co w płaszczyźnie własnej osobowości.
Bardzo interesujące kobiety, tak czarujące, jak kwitnąca czereśnia - drzewo mądrości i wszczęcia..

Może dostanę inną interpretację, to ją tu wkleję
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: Elzbieta » 07 wrz 2013, 06:21

To ja bardzo proszę o Tadeusz, Tomasz, Pawła, Marcina, Karolinę, Natalię,Paulinę, Julię, Wereonikę, Aleksandrę Aleksandra, Teresa, Halina,Ryszard, Andrzej, Bronisław.
To taka skromna lista jak na pocczątek zaloty :diabel:
Z góry pięknie dziekuję :buziak: Obrazek
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31562
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2209 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 07:30

Elu,
Trochę tego dużo, ale postaram się. Część imion mam napewno. Reszta będzie w późniejszym terminie :)
Miłego dnia :buziak:
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 07:37

Na początek
Aleksander

Często odznacza się chwiejnym charakterem. Przyjmuje groźną lub stanowczą pozę, lecz w rzeczywistości jest to tylko gra pozorów. Potrafi właściwie oceniać swoje szanse, stąd łatwość przejścia z postawy wojującej do układnej. W porę się wycofa i uśmiechem pokryje swój odwrót. Jak przystało na osobnika o nierównym emocjonalnie charakterze, stać go nieraz na wielkie wyczyny, niemal bohaterskie.

Jest introwertykiem, który uciekając w swoją podświadomość przed raniącą rzeczywistością, chowa głowę w piasek, jak struś. Ma żywą wyobraźnię, ale odkrywa istnienie moralności dopiero po dokonaniu wątpliwego czynu. Wówczas zadaje sobie pytanie, czy dobrze się zachował. Często z góry usprawiedliwia swoje postępowanie z lęku przed cudzym, krytycznym osądem. Żywi chorobliwą, przeważnie nieuzasadnioną obawę przed niepowodzeniami. Liczy, że szczęście pomoże mu wydobyć się z dołka, w którym sam się zagrzebał. Nie pasjonuje go nauka, raczej uczy się dla siebie samego, niezależny samouk, źle znoszący skoszarowanie w szkołach, gdzie wpaja się wiedzę pod przymusem. Potrafi odczytywać intencje innych.

Jest energiczny, aktywny. Ceni doskonałość i perfekcję we wszystkim. Ma ogromne możliwości intelektualne, skłonności do dominacji, co nie wszystkim się podoba. Sprawia wrażenie, że praca go nudzi i marzy tylko o powrocie do domu, gdzie może robić, co mu się podoba... albo nic nie robić! Nieraz oczekuje niemożliwego i przechodzi obojętnie obok rzeczywistych możliwości. Ma duszę artysty, niezawodną pamięć i niebezpieczną wprost ciekawość. Trudno go oswoić, bo jest zbyt niezależny, choć jednocześnie pragnie schronienia pełnego czułości i bezpieczeństwa.

Czasami brak mu poczucia rzeczywistości. Ma głęboki zmysł przyjaźni. Seks ma u niego najczęściej psychiczny charakter. Skłonny do pogrążania się w marzeniach o miłości, poprzestaje na tym, zamiast przeżywać ją w pełni. Powinien patrzeć bardziej realnie na świat. Jego zmysłowość ma w sobie coś dziecięcego, podświadomie poszukuje matczynego ciepła. Namiętna miłość przeradza się u niego w miłosną przyjaźń, co nie wszystkim kobietom się podoba! Jednak przez całe życie szuka oparcia w silnej partnerce, czy będzie to matka, czy żona.

Aleksandra

Trudno jej się oprzeć, jest zarazem wdzięczna i kłująca. Rzuca się na oślep i uderzeniami głowy toruje sobie drogę. Swoim dynamizmem potrafi zaskoczyć nawet najbliższych. Trudno nadążyć za nią fizycznie oraz uchwycić bieg jej myśli. W większym stopniu interesuje ją ruch niż sam cel. Ma także dar wplątywania się w beznadziejne sytuacje, z których potem trudno wybrnąć.

Potrafi tak się zapędzić, że bez pomocy życzliwych osób niełatwo jest jej powrócić do pozycji wyjściowej. Potrzebuje szerokich kontaktów ze światem. Ma płodną, ale trochę spaczoną wyobraźnię i makiaweliczny umysł. Zatrzymanie się jest dla niej cofaniem, a cofanie się – porażką... Biada tym, którzy nie mogą za nią nadążyć! Pragnie niezależności, ma skłonność do szukania przygód. Niebezpieczna, gdy sprawy nie przyjmują pożądanego przez nią obrotu, a winny tego wpadnie jej w ręce.

Jest nadmiernie zaborcza, marzy o posiadaniu niewolników, poczynając od rodziców. Jej oszałamiająca i zaraźliwa aktywność powoduje, że przy niej wszystko musi być w ruchu, a raczej wszyscy: rodzice, koledzy, potem mąż i dzieci... Mężowi z trudem przyjdzie przeżyć te straszne godziny. Pociąga ją wszystko, co związane z podróżami. Potrzebuje władzy, doskonale się przystosowuje, jeśli jest panią sytuacji, ale znacznie gorzej, gdy zależy od czyjejś woli. W życiu kieruje się zasadą prawdomówności, stąd nieraz zraża do siebie osoby, które tego nie lubią. Z pewnością trudno byłoby jej zrobić karierę dyplomatyczną, ale doskonale radzi sobie tam, gdzie wynik zależy od jej zaangażowania i operatywności. Jeśli „ma nosa”, nie jest to wynikiem intuicji, lecz najsubtelniejszej logiki. Bardziej praktyczna niż błyskotliwa, całkowicie na usługach działania. Bardziej nadaje się na przełożoną niż na podwładną. Ten schemat sprawdza się i w życiu osobistym. Jest zadziwiającym koktajlem przyjaźni, zmysłowości, seksu... Rzuca się w objęcia napotkanych ludzi, potem o nich zapomina, znów ich odnajduje... Nie należy oczekiwać od niej ciągłej czułości.

Moralność ma nieco giętką, lecz kto chciałby, by odgrywała „świętoszkę”, gdy wszystkie bębny piekła wzywają na sabat? „Wszystko albo nic!” to jej dewiza, więc nieraz ulega gwałtownym porywom. Tylko wielka miłość może ją pohamować. Gdyby charakteryzować czołg albo buldożer, znalazłoby się podobnie silną wolę! Otoczenie często przerażone jest jej werwą, ale ma pewność, że przy niej coś się będzie działo i stara się podążać za tym „czołgiem, który co rano wyrusza na wojnę”! Może trudno jest z nią żyć, ale żyć bez niej jest bardzo nudno

Andrzej

Dynamiczny, dumny, czasem zarozumiały, niezależny i przepojony ideami choleryk o żywej naturze. Nawet na co dzień bywa pobudliwy i narwany. To urodzony zdobywca sławy, majątku i serc niewieścich. Dobrze wykonuje tylko to, co lubi. Stać go na wielkie osiągnięcia.

Jest „awanturnikiem”, więc by naprawdę do niego dotrzeć, trzeba stłuc skorupkę, pod którą kryje się smakowity owoc... Ma jednocześnie silne życie wewnętrzne i bardzo bogatą egzystencję zewnętrzną. Jest na równi skłonny do działania i do refleksji. Dość kapryśna natura może przybrać postać uporu. Raczej silny, ale nigdy nie despotyczny. Bardzo obiektywny, potrafi przyznać się do błędu.

Ma wyostrzone poczucie sprawiedliwości, toteż gdy zawini, nie dziwi się, że spotyka go kara. Jednak jest pewny siebie, nieraz aż zanadto. Naprawdę dobrze robi tylko to, co lubi. Uwielbia wagary... Pociąga go technika, nauki ścisłe, przemysł, inżynieria, rolnictwo. Ma bardzo wrażliwe „czułki” i błyskawicznie ocenia innych. Zarazem analityczna i syntetyczna inteligencja pozwala rozpatrywać jakiś szczegół operacji, jednocześnie bez wysiłku wyobrażając sobie cały jej przebieg, co jest bardzo cenne.

Ma dobrą pamięć, zwłaszcza „uczuciową” – zapamiętuje to, co go poruszy. Pragnie, by go kochano i mówiono mu o tym. Nie próbuje hamować swych porywów uczuciowych, ale wykazuje wielką niezależność i wcześnie chce „żyć swoim życiem”. Bardzo zrównoważony, potrafi doskonale rozdzielić to, co należy do egzystencji materialnej od tego, co zarezerwowane jest dla życia duchowego. Od młodych lat jest bardzo wrażliwy na urok „wiecznej kobiecości”. Wcześnie dojrzewa i nie znosi, aby opowiadano mu banialuki. Nie lubi samotności. Kocha spacery na wsi, pikniki.

Ma wielki zmysł przyjaźni, zarówno wobec mężczyzn, jak i kobiet, ale lubi otaczać się ludźmi, by nimi komenderować. Jest dobrym graczem, łatwo przezwycięża porażki. Dyplomacja nie jest jego mocną stroną. Ma dużo szczęścia. Nieraz sprawia wrażenie, jakby wszystko mu się należało. Osiąga sukces jakby cudem. A potem, oczywiście, rozpościera ogon... jak paw.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 08:03

Julia

Jest uwodzicielska, pełna majestatu i wdzięku, skryta, trochę nieśmiała. Unika kontaktu ze światem, z tłumem, jest trochę dzika. Nadmierną pobudliwość pokrywa pozornym chłodem. Aby nie pokazać po sobie, że dana sytuacja wstrząsa nią lub ją wzrusza, wyhamowuje reakcję do tego stopnia, że może się wydawać nieczuła i obojętna. Ma arystokratyczne maniery i nie lubi się uczyć, robi to jedynie z obowiązku.

Ma doskonałą pamięć i wielką ciekawość świata, zwłaszcza natury. Ma dar przewidywania przyszłości w swym życiu. Nie wygłasza moralizatorskich mów, nie robi wyrzutów, jej zachowanie cechuje godność, wierność, poszanowanie przyjętych zobowiązań. Potrafi przezwyciężyć największe życiowe trudności. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Uważa, że wszelkie próby narzucenia komuś swego punktu widzenia albo swej osoby, są co najmniej nietaktem.

Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Gdy się do kogoś przywiązuje, to na długo, nawet na zawsze. Dlatego wykazuje wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Nieraz przez długie lata czeka na księcia z bajki. Jest pełna rezerwy, co nie wyklucza porywów zmysłowych, gdy znajdzie idealnego partnera. Trzeba dobrze ją poznać, by jej nie zranić, czy nie dotknąć. Nie lubi wyjaśniać zawiłości swego charakteru, pragnie by książę z bajki zrozumiał ją w pół słowa... Potrzebuje oparcia, by w pełni rozkwitnąć. Szczęśliwe małżeństwo albo interesujący zawód będą dla niej motorem działania. Powinna uświadomić sobie własną wartość

Karolina

Jest trochę nieśmiała, czasami wyniosła i majestatyczna, ale dodaje jej to tylko kokieterii. Unika kontaktu ze światem, z tłumem, jest trochę dzika. Ma arystokratyczne maniery i nie lubi ludowych rozrywek, zabaw, jarmarków. Robi wszystko, aby nie ujawnić swej woli.

Co dziwne, nadmierna pobudliwość przejawia się pozornym chłodem. Aby nie pokazać po sobie, że dana sytuacja wstrząsa nią lub ją wzrusza, wyhamowuje reakcje do tego stopnia, że może się wydawać nieczuła i obojętna. Nie lubi się uczyć, robi to jedynie z obowiązku. Ma doskonałą pamięć, jest średnio ciekawa. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza moralizatorskich mów, nie robi wyrzutów, jej zachowanie cechuje godność, wierność, poszanowanie przyjętych zobowiązań. Uważa, że wszelkie próby narzucenia komuś swego punktu widzenia albo swej osoby, są chamstwem. Powinna stanowczo uświadomić sobie własną wartość. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami.

Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Jest pełna rezerwy, co nie wyklucza porywów zmysłowych, gdy znajdzie swoją „drugą połówkę”. Jeżeli ma przy sobie odpowiedniego partnera, to jest na co dzień radosna i pełna wdzięku. Potrzebuje oparcia, by w pełni rozkwitnąć. Trzeba wiele taktu i zarazem stanowczości, aby dobrze ją zrozumieć. Gdy się do kogoś przywiązuje, to na długo, albo nawet na zawsze. Dlatego wykazuje wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Nieraz przez długie lata czeka na księcia z bajki.

Będzie doskonałą gospodynią i idealną matką. Szczęśliwe małżeństwo albo interesujący zawód będą dla niej motorem do działania. Zawsze jednak będzie stronić od tłumu i sytuacji, w których na nią zwrócona byłaby ogólna uwaga. Potrafi przezwyciężyć największe życiowe trudności. Trzeba dobrze ją poznać, by nie zranić, czy nie dotknąć. Nie lubi wyjaśniać zawiłości swego charakteru, pragnie by książę z bajki zrozumiał ją w pół słowa...

Natalia

Nie ma najłatwiejszego charakteru, gdy coś idzie nie po jej myśli, „zwija się w kłębek i wystawia kolce”. Została stworzona do odgrywania znacznej roli w życiu. Ma duże ambicje i nie mniejsze możliwości. To materialistka, lubi pieniądze i zaszczyty, ma też wyraźną skłonność do intryg. Nie ulega wpływom. Zachowuje jasny i logiczny umysł oraz zimną krew. Gdy coś postanowi, nie tylko trudno, ale i niebezpiecznie namawiać ją do zmiany decyzji.

Posiada niezachwianą pewność siebie, rzadko ufa innym. Jest przy tym bardzo subiektywna, widzi wszystko po swojemu. Bywa niesłychanie przekorna. Nie zgodzi się z poglądem, który nie pochodzi od niej. Bardzo czuła na porażki, które uważa za osobistą zniewagę. Nie zapomina o niczym i mści się za każdą niesprawiedliwość. Osiąga jednak sukcesy w dziedzinie polityki, działalności społecznej lub na tych stanowiskach kierowniczych, na których wymagany jest takt, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i konsekwencja. Ma dużo intuicji, często wydaje się, że brak jej tylko kryształowej kuli! Ma jednak inteligencję praktyczną.

Posługuje się nią, by zapanować nad innymi. Wybitny zmysł moralny prowadzi ją do agresywnego purytanizmu. Na co dzień jest bardzo towarzyska, szczera i chętna do pomocy bliźnim i przyjaciołom. Ma jednak bardzo mało przyjaciół,gdyż nie chce, by ktoś znał jej życie osobiste, a poza tym w jej oczach mało kto zasługuje na miano przyjaciela. Potrafi z klasą prowadzić dom, przyjmować gości, podtrzymywać rozmowę. Ma zresztą dużo wdzięku, ale często odnosi się wrażenie, że pod zachęcającymi uśmiechami kryje się chęć osiągnięcia czegoś konkretnego.

Jest zdolna do szczerego i bezinteresownego uczucia, ale tylko wobec tego, kto potrafi całkowicie podbić jej serce. Wyznaje wyłączność w dziedzinie zmysłów, ale tylko wtedy, gdy znajdzie mężczyznę swego życia. Pod dwoma jednak warunkami: po pierwsze, że go odkryje, po drugie, że uda jej się go zatrzymać. Jej zaborczość bywa przecież uciążliwa. Trzeba także zaznaczyć, że nie jest domatorką, a mąż i dzieci nie są mogą ograniczyć jej wyłącznie do roli żony, matki i gospodyni.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: grazyna1956 » 07 wrz 2013, 08:42

Paweł

To mężczyzna o bardzo złożonej osobowości. W jednej dłoni trzyma dynamit, a w drugiej zapałkę, ale w chwili, gdy ma wszystko wysadzić, mówi sobie: „Uwaga! Nie działajmy pochopnie, zastanówmy się”. Konsekwentnie dąży do celu. Buduje swe życie, interesy, nawet miłość.

Ma precyzyjny umysł, dzięki któremu prawie zawsze udaje mu się to, co zamierzył. Jest cierpliwy, poświęca konieczną ilość czasu na osiągnięcie celu. Jego reakcje są silne, choć opóźnione. Nieraz jest mściwy, długo trwa, zanim ureguluje rachunki, ale o nikim nie zapomni. Bywa wydajnym pracownikiem, dopóki nie wpadnie w zły humor. Jego równowaga zależy od maksymalnego spożytkowania ożywiającej go energii. Lubi studia klasyczne, choć interesuje go również matematyka i języki.

Ma tak żywą ciekawość świata, że przypomina ona niedyskrecję. Posiada głęboką, ale raczej powolną inteligencję. Zużywa dużą część energii intelektualnej na sprawianie wrażenia, że jest błyskotliwy i pełen humoru. Powinien akceptować się takim, jaki jest. Wydaje mu się, że ma prawo robienia wszystkim wokół niegrzecznych uwag. Posiada silny zmysł przyjaźni, ale zdarza się, że chce uszczęśliwiać innych na siłę. Jest wrażliwy na porażki, zwłaszcza moralne, pragnie we wszystkim surowej doskonałości. Ten perfekcjonizm nieraz prowadzi go do katastrofy.

W dziedzinie seksu jest trochę hipokrytą. Często odgrywa uduchowionego, gdy tymczasem szaleją w nim demony zmysłów i w życiu seksualnym zdarzają mu się zahamowania z przyczyn moralnych czy religijnych. Wówczas trudno przywrócić mu zdrowe podejście do tych spraw. Wykazuje nawet pewną nieufność wobec kobiet... Dużą wagę przywiązuje także do uczuć. Jednocześnie zbyt łatwo ulega emocjom, wybucha, obraża się, odchodzi, wraca... i tak w kółko. Jest czuły i kochający, ale cechuje go pewna szorstkość, co nie ułatwia sprawy. Cierpi ogromnie, jeśli zostanie zdradzony. Kocha swój dom i rodzinę. Trzeba jednak wiele cierpliwości, by przetrzymać jego zmienne zachowanie. Jest to typ nadzwyczaj interesujący, gdy zrezygnuje z „błaznowania”. Żona musi wykazywać wiele cierpliwości, by wytrzymać jego uszczypliwe uwagi. Nie można powiedzieć, żeby miał łatwy charakter!

Paulina

Osobowość tej kobiety jest stałą grą pozorów. Z jednej strony dumna, wręcz pogardliwa, z drugiej zaś niespokojna, znerwicowana i pełna obaw. Łatwo traci zimną krew. Jest wyniosła i sprawia wrażenie osoby „w pretensjach”. Brakuje jej natomiast wytrwałości i konsekwencji w tym, co robi.

Dumna i pogardliwa, w rzeczywistości jest niespokojna i niepewna. Jest inteligentna, wie o tym i daje to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, jest subiektywna. Ogólnie biorąc, ma raczej trudny charakter, ale jest pełna życia. Ma mocną wolę, której jednak często nie starcza, by doprowadzić rzecz do końca. Wówczas przybiera pozę obrażonej damy i wycofuje się z działania ze znudzoną miną. Zgryźliwe albo raniące uwagi padają wówczas z jej uroczych usteczek. Jej wybuchy gniewu zbijają z tropu i szokują, gdyż jej mniej czy bardziej uświadomionym celem jest ranienie i niszczenie. Uważa się za nadzwyczaj inteligentną, a innych ma za kretynów. Chociaż w życiu spotyka ją wiele porażek, nigdy nie wątpi w siebie i zawsze jest z siebie bardzo zadowolona.

Bardzo nerwowa, impulsywna i co tu ukrywać – egoistyczna, ślepo ufa swej inteligencji, która nie zawsze jest tak wielka, jak to sobie wyobraża. Jej moralność zależy od okoliczności i wydarzeń. Należy wpoić jej za młodu silne zasady moralne, aby przeciwdziałać skłonności do panowania nad otoczeniem. Doskonale znosi porażki, zwalając winę na innych. Lubi otaczać się ludźmi, łącząc przyjemne z pożytecznym. Jej salon nieraz stanowi przedłużenie biura. Żyje w masce obojętności i pogardy, trudno jest jej się tego wyzbyć. Stąd wiele nieporozumień, nieraz bolesnych. Przyszłego partnera tak idealizuje, że spotkanie go kiedykolwiek graniczy z cudem. Współżycie z nią nie jest więc sielanką, ale należy docenić jej inteligencję i dynamizm w działaniu

Marcin

Jest bardzo ciekawy świata, jednak wrodzona nieśmiałość skłania go do działania na drugim planie. Ten niepokój kształtuje jego charakter. Woli wejść kuchennymi drzwiami, niż od frontu. Jest bardzo ciekawy, nieraz zbyt ciekawy, co stawia go w trudnych sytuacjach. Brak mu pewności siebie.

Jeśli od dzieciństwa nie zwróci się na to uwagi, może stać się bardzo nieśmiały. Ponieważ jest skryty i zamknięty w sobie, trudno poznać jego poglądy i zamierzenia. Cechuje go niesamowicie analityczna, niemal pedantyczna inteligencja. Duża pobudliwość nieraz powoduje u niego trudności z wyrażeniem myśli. Nie powinien kierować się emocjami, ale rozumnymi decyzjami. Wielka wrażliwość na porażki, łączy się w nim z pragnieniem ucieczki. Żywa intuicja oddaje mu wielkie usługi. Nie lubi dwuznacznych czy wątpliwych sytuacji. W nic nie wierzy, póki nie zrozumie dokładnie, czego się po nim oczekuje i co się mu proponuje. Wyraźna różnica między aktywnością a dynamizmem powoduje, że często „kręci się za własnym ogonem”.

Bardzo towarzyski, ale niestały. To chętnie przyjmuje gości, to chciałby żyć samotnie na środku oceanu. Lubi życie rodzinne, pod warunkiem, że rodzina nie jest despotyczna. Ma dużo szczęścia, ale nie umie go wykorzystać. Docenia przyjemności życia. Zmysłowość jest u niego na ogół silniejsza od uczuciowości, stąd dąży do odrzucenia uczuć, aby uniknąć moralnego zaangażowania w stosunku do partnerki. Często obawia się, że zbyt wielkie uczucie sprowadzi go do stanu niewolnictwa. Jest niezależny, jako dziecko nie lubi całusów i uścisków. Trudno przeszkodzić mu w ucieczce, ale nauczmy go, choćby w biegu, zastanawiać się nad sytuacją.
grazyna1956
 

Re: Znaczenie imion

Postautor: Rossi » 07 wrz 2013, 09:30

ja poproszęę 2 osoby z mojego najbliższego otoczenia :p przemysław i anna:) bardzo dziekuje za Roze, ogl to wlasnie taka jestem :buziak:
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę a nawet skakać po nie.. Bo warto.
Awatar użytkownika
Rossi
Pismak
 
Posty: 1584
Rejestracja: 23 maja 2013, 16:22
Podziękował : 46 razy
Otrzymał podziękowań: 76 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Waga
Droga życia: 3

Następna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości