Znaczenie Księżyca w naszym życiu

Znaczenie Księżyca w naszym życiu

Postautor: Elie » 06 maja 2014, 02:53

Księżyc wpływa na życie na Ziemi na wiele sposobów. Stabilizuje obrót Ziemi zapobiegając w ten sposób chaotycznym zmianom pogody, zmienia pole magnetyczne Ziemi oddziaływując na funkcjonowanie organizmów, wpływa na krążenie soków w roślinach. Każdy z Was na pewno wie, że ma wpływ na przypływy i odpływy mórz i oceanów. A co z nami? Przecież my też składamy się z ok. 70% z wody, czy to możliwe by to co wpływa zarówno na wielkie oceany, jak i na rozkwit małych kwiatków było dla nas obojętne? Statystyki, badania a także codzienne doświadczenie temu przeczy. Podczas pełni jesteśmy pobudzeni, mamy trudności ze snem, zdarza się więcej wypadków drogowych, ataków serca, częściej wzywane jest pogotowie, dochodzi do nasilenia zaburzeń psychicznych i nerwowych oraz do przestępstw w afekcie. Przypływ energii w czasie pełni wyraża się także poprzez częstsze w tym czasie porody, a także… większe rachunki za telefon. Podczas nowiu przeciwnie: jesteśmy ospali, szybciej się męczymy i jesteśmy bardziej introwertyczni. Dlaczego tak się dzieje? Naukowcy nie znają odpowiedzi. Od tysiącleci znają ją natomiast astrologowie, kapłani i wszyscy Ci mądrzy ludzie, którzy na przestrzeni wieków potrafili żyć w zgodzie z rytmami natury.
Księżyc jest symbolem zmienności i cykliczności w życiu człowieka, umierania i odradzania się, naprzemiennych okresów wzrostu i odpoczynku. Już dawno temu zauważono pokrewieństwo jego cyklu, z cyklem menstruacyjnym kobiet. Dziś może nam się wydawać, że to przypadkowe podobieństwo, kiedyś jednak kiedy kobiety żyły w zgodzie z naturą to właśnie nów księżyca wyznaczał im czas okresu, a pełnia zbiegała się z czasem płodności. Stąd też wiadomo było, że księżyc rządzi tym co określano jako kobiece: macierzyństwem, emocjami, cielesnością i receptywnością.
Wiedza o cyklach księżycowych sprzyja większej samoświadomości i planowaniu czasu tak by uwzględniać to co ulotne: potrzeby naszego ciała i ducha, emocje, odczucia czy reakcje na innych ludzi. Poza cyklem pełni i nowiu, łatwy do zauważenia jest również wpływ znaków zodiaku, w których przebywa księżyc. To właśnie zmiany znaków księżycowych, które mają miejsce co 2/3 dni są źródłem delikatnych a jednocześnie wyraźnych zmian w naszym nastroju i postawach wobec świata. Przykładowo kiedy Księżyc jest w Raku mamy tendencję do zamykania się w domu, skupiania na najbliższych, dawania i przyjmowania wsparcia. Kiedy Księżyc przechodzi do ekstrawertywnego Lwa do głosu dochodzi potrzeba zabawy, brylowania w towarzystwie i kreatywności. Księżyc w Rybie to często czas zawieszenia i wycofania, zanurzenia w marzeniach, wizjach i emocjach. Natomiast przejście księżyca do Barana wywołuje wyraźny impuls do działania, połączony z niecierpliwością i walecznością. Księżyc w Byku jest wspaniałym czasem na cieszenie się życiem, zmysłowymi przyjemnościami i na wszystko w rytmie slow, natomiast jeżeli byśmy chcieli wtedy docisnąć w pracy to nasze ciało może nam stawiać wyraźny opór. Dlatego dobrze wczuwać się w siebie i w swoje potrzeby by robić wszystko we właściwym czasie, a kiedy chcemy coś zaplanować, chociażby imprezę lub randkę – wiedza o tym kiedy księżyc będzie nam sprzyjał bywa bezcenna!


Autor: Maria Moonset
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 31372
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2176 razy
Otrzymał podziękowań: 2113 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Wróć do Ogólne informacje

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości