Znajdź swój węzeł księżycowy

Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Elzbieta » 04 lip 2014, 23:20

Twoja księżycowa karma

ObrazekNasze obecne życie jest wynikiem naszego poprzedniego wcielenia – i niewiele możemy na to poradzić. Ale o tym, jacy będziemy w następnym życiu, możemy zdecydować tu i teraz. Jak więc zapewnić sobie lepszą karmę na przyszłe wcielenie?

Filozofia Wschodu uczy nas, że wszyscy jesteśmy wplątani w wieczny rytm karmy. Nasza przeszłość wpływa na teraźniejszość, a ta z kolei określa przyszłość. Kto zna swój księżycowy węzeł karmy, może przejąć kontrolę nad swoimi losami. Nasze obecne życie jest określane przez karmę z przeszłości. Jeśli w poprzednim wyrządziliśmy zło, teraz musimy je odpokutować. Za dobre uczynki będziemy natomiast nagradzani. Wszystko, co się kiedyś wydarzyło, będzie miało wpływ na przyszłość. Nie możemy umknąć naszemu przeznaczeniu. Ale znając swój Węzeł Księżycowy, możemy decydować o kolejach naszego życia.

Węzeł Księżycowy w Baranie
Dominujący partner z poprzedniego wcielenia i w tym życiu zagraża każdej Twojej miłości. Z tego powodu zmieniasz partnerów jak rękawiczki. Z trudem udaje Ci się stworzyć udany związek, ponieważ wciąż marzysz o„lepszym” partnerze z poprzedniego życia. Przestań uganiać się za mrzonkami i poszukaj szczęścia wokół siebie. Jeśli Ci się to uda, nagrodę otrzymasz w przyszłym wcieleniu. W przyszłym życiu: będziesz szanowanym człowiekiem, zajmującym ważną pozycję w społeczeństwie i doskonałym doradcą. Twoje otoczenie i rodzina będą traktować Cię z miłością i zrozumieniem.

Węzeł Księżycowy w Byku
Stojąc pewnie na ziemi, skrzętnie gromadzisz ziemskie dobra. Twoja karma uczyniła Cię w tym życiu bogatym człowiekiem. Sprawujesz rządy w rodzinie i wśród kolegów. Czasami zaskakujesz ludzi magicznymi siłami, które się w Tobie kryją. Jesteś urodzonym praktykiem, który zawsze znajdzie rozwiązanie problemu. W przyszłym życiu: poznasz znaczenie wartości duchowych. W dziedzinie miłości i namiętności spotka Cię wiele szczęścia. A ponieważ okażesz pewną powściągliwość, będziesz się cieszyć dobrym zdrowiem. Jeśli zaczniesz postępować zgodnie z karmą, dożyjesz późnego wieku.

Węzeł Księżycowy w Bliźniętach
Tkwisz w domowych pieleszach spokojnie i bezpiecznie, i pozwalasz przejść życiu obok. Twoje motto: w spokoju siła. Twój duch odpoczywa, dusza zbiera siły do następnego wcielenia. Twoje przyszłe życie: zagrasz wspaniałą rolę na scenie życia. Nie stracisz kontaktu z rzeczywistością i nie będziesz bujać w obłokach, ponieważ karma pohamuje Twoje zapędy. Będzie dopisywać Ci szczęście. Twój partner, którego znajdziesz dopiero po wielu próbach, ukoi Twoje serce i będzie bezpieczną przystanią.

Węzeł Księżycowy w Raku
Twoje życie przepełnione jest miłością, namiętnością, radością i.... smutkiem. Jesteś człowiekiem bardzo uczuciowym. Karma podarowała Ci w tym życiu dużo przyjemności i przyjaciół, ale też wiele cierpienia i smutku. Nie poddajesz się tym uczuciom i cieszysz się życiem. Twoją najbardziej wartościową cechą jest wierność. Twoje przyszłe życie: w przyszłym wcieleniu zajdziesz wysoko. Obierzesz drogę, którą będziesz podążać konsekwentnie i z rozwagą. Inni chętnie będą Cię naśladować.

Węzeł Księżycowy w Lwie
Twoja karma sprawiła, że w obecnym życiu jesteś dobrym człowiekiem. Chętnie pomagasz, walczysz o swoją miłość, a w pracy masz mocną pozycję. Ponieważ można na Tobie polegać, zajdziesz daleko. Twoje przyszłe życie: w następnym wcieleniu czeka Cię walka. Przede wszystkim z sobą samym i własną pychą. Jeśli nie zrozumiesz, że inni też mogą coś osiągnąć, będziesz miał/a kłopoty. Posłuchaj jednak swojej karmy, a zajdziesz wysoko.

Węzeł Księżycowy w Pannie
Wykorzystałaś/eś swoje pozytywne siły i zaszłaś/zaszedłeś daleko. Pomagasz innym ludziom, prowadzisz szczęśliwe, zrównoważone życie rodzinne. Czasami musisz jednak walczyć z depresją. Twoje przyszłe życie: ciągle będziesz robić rzeczy, których sam/a nie rozumiesz, tak jakby karma była pod wpływem demonów. Twoja miłość stanie się nałogiem, znajdziesz się w trudnej sytuacji. Możesz jednak zmienićtę karmę, jeśli w tym życiu okażesz siłę ducha.

Węzeł Księżycowy w Wadze
Żyjesz zgodnie ze swoją karmą i nauczyłaś/eś się, że kompromisem można osiągnąć o wiele więcej niż udowadnianiem swej racji za wszelką cenę.Panujesz nad wybuchami gniewu i nie forsujesz na siłę swojego zdania. W następnym życiu: największym problemem będzie dla Ciebie życie z partnerem; staraj się nie walczyć i nie upierać przy swoim, a będziesz wiódł/wiodła życie szczęśliwe i spełnione. Będziesz się często zakochiwał/a, dopóki nie spotkasz tej jedynej miłości życia.

Węzeł Księżycowy w Skorpionie
Prowadzisz skromne, spokojne i zrównoważone życie, w którym nie brakuje jednak uciech cielesnych i zmysłowych. Cenisz wysoko zarówno materialną, jak i duchową stronę życia. W następnym życiu: będziesz wspaniałym członkiem rodziny, do którego dzieci zawsze mogą zwrócić się o pomoc. Twoje marzenie o własnym domku i ogrodzie może się spełnić. Odkryjesz w sobie magiczne siły, ponieważ w przyszłym wcieleniu będziesz miał/a dostęp do świata magii.

Węzeł Księżycowy w Strzelcu
Z krzykliwego błazna zmieniłaś/eś się w poważnego człowieka. Twoje zdanie budzi respekt wśród znajomych i w rodzinie. Zgodnie ze swoją karmą musiałaś/eś walczyć o partnera i wygrałaś/eś tę walkę. Teraz jesteś szczęśliwa/y. W następnym życiu: będziesz żył/a spokojnie w dużej rodzinie jako człowiek konserwatywny, niechętny wszelkim nowościom. Grozi Ci jednak niebezpieczeństwo: musisz strzec swojego związku. Jeśli się rozpadnie, będzie to dla Ciebie katastrofa.

Węzeł Księżycowy w Koziorożcu
Twoja kariera toczy się utartym szlakiem. Prowadzisz modny, czasami nawet ekstrawagancki styl życia. Stale pociąga Cię coś nowego. W obecnym wcieleniu karma radzi prowadzić systematyczne i uporządkowane życie, bez większych niespodzianek. W następnym życiu: zakochasz się, będziesz mieć dzieci, które będą Ci sprawiać dużo radości. Twoja karma uczyni z Ciebie prostolinijnego, przyzwoitego człowieka, którego wszyscy otoczą szacunkiem. Jeśli znajdziesz odpowiedniego partnera, pozostaniesz przy nim do końca życia. Będziesz wiodła/wiódł szczęśliwe życie.

Węzeł Księżycowy w Wodniku
Rozumiesz naukę karmy. Wiesz już, że inni też mają rację. Cierpisz z tego powodu, ale musisz to jakoś znieść. Twoje życie nie jest łatwe, ponieważ w głębi duszy wciąż jeszcze uważasz, że wszystko umiesz zrobić najlepiej. W następnym życiu: będziesz człowiekiem zrównoważonym, którego otoczenie chętnie pyta o radę. Twoje motto to: „Chodź, spróbujemy jeszcze raz. Nie poddawaj się”. Jako przykład solidności i przyzwoitości, możesz odegrać istotną rolę w życiu publicznym. Swoją miłość ochronisz przed niebezpieczeństwami życia, a na starość zachowasz aktywność.

Węzeł Księżycowy w Rybach
Twoja karma pakuje Cię w niebezpieczne sytuacje. Od czasu do czasu władzę nad Tobą przejmują namiętności i nałogi. Masz czasami poczucie,że musisz zaszaleć i zapominasz o moralności. Mimo to postaraj się narzucić sobie pewne granice i osadzić życie na mocnych podstawach. Jeśli Ci się to uda, nagrodę otrzymasz w następnym wcieleniu. Jeśli nie, będziesz w nim zgryźliwym samotnikiem, cierpiącym na depresję. W następnym życiu: możesz zostać sławnym lekarzem lub naukowcem. Musisz tylko wykorzystać swoje pozytywne siły. Jeśli postąpisz zgodnie z przeznaczeniem, będziesz wieść szczęśliwe życie przepełnione miłością.

www.astromagia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31561
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Estera » 28 sty 2015, 19:46

Witam
Znalazłam swój węzeł księżycowy mam go w byku z opisu zgadza się ok60%
i dlatego chciałam zapytać jak to jest- mamy wstepujący zwany północnym i zstepujący zwany południowym
Wstepujący Węzeł Księżycowy wskazuje na karmę aktywną czyli na to co wypracowujemy w obecnej inkarnacji/wcieleniu/ do czego dążymy i co możemy z tego zycia wziąć do dalszego rozwoju
Zstepujacy Węzeł księżycowy wskazuje na karmę pasywną na to człowiek otrzymał w spadku po poprzednich wcieleniach
Ja mam oba węzły w Byku rożnica jest minimalana w sek.ok 81 oba są w Byku i oba w XII domu
jak to odczytać do wcześniejszej karmy i obecnej inkarnacji skoro ten opis tak w całosci mi sie nie zgadza
myśle /są to moje wnioski/ że mają tu oddziaływanie również inne aspekty planet co do węzłów
Moze mi ktoś z was podpowie lub powie czy dobrze myśle i gdzie szukac dalej odpowiedzi ...
Szukałam...i zawsze węzły opisane sa jako byk- skorpion i skorpion-byk nigdzie nie znalazłam byk-byk i nie wiem jak to poprawnie intrpretować...
Awatar użytkownika
Estera
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:22
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 7

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Elzbieta » 28 sty 2015, 20:34

Może zacznijmy od tego - co to są węzły księżycowe.

Węzły księżycowe
Obrazek


Węzły księżycowe to dwa punkty przecięcia orbity Księżyca, oraz ekliptyki, czyli orbity Słońca. Leżą dokładnie naprzeciwko siebie i są określane jako wstępujący - północny węzeł księżycowy i zstępujący - południowy węzeł księżycowy. Tradycyjnie są też nazywane Głową i Ogonem Smoka. Gdy Słońce i Księżyc tworzą ze sobą koniunkcję (Księżyc w nowiu), oraz koniunkcję z jednym z węzłów - występuje zjawisko zaćmienia Słońca, kiedy zaś Słońce i Księżyc są w opozycji (Księżyc w pełni) i w koniunkcji do obu węzłów, to mamy wtedy zaćmienie Księżyca.
W symbolicznej drodze po zodiaku węzły księżycowe poruszają się ruchem wstecznym z prędkością 19 stopni kątowych na rok, czyli cały zodiak okrążają w ciągu 18 lat, co w astrologicznym korowodzie lokuje je gdzieś pomiędzy Jowiszem (12 lat) i Saturnem (30 lat).

W symbolice karmicznej węzłowi południowemu przypisuje się poprzednie wcielenie, a węzłowi północnemu następne wcielenie. W obecnym wcieleniu jesteśmy niejako w drodze pomiędzy tymi dwoma węzłami. Wykorzystujemy cechy wcześniej nabyte, a symbolizowane przez znak zodiaku w którym leży południowy węzeł, w celu jak najlepszego przyswojenia cech symbolizowanych przez znak zodiaku węzła północnego.

W interpretacji horoskopu urodzeniowego i prognostycznego, węzły księżycowe stanowią układ dopełniający obraz naszych relacji z otoczeniem, wynikający z układów planetarnych i mają charakter uniwersalnego punktu kontaktowego, którego energia pobudzana jest przez bieżące tranzyty planet. W tym ujęciu węzeł południowy ujawnia braki i słabe strony naszej osobowości, natomiast węzeł północny podpowiada nam, gdzie w sferze kontaktów międzyludzkich możemy odnaleźć nasze zalety, jak zostać dobrze zrozumianym i przyjętym, oraz w jaki sposób zdobyć powodzenie i popularność. Symbolika północnego węzła ma w tym przypadku charakter jowiszowy, czyli doskonalący i rozwojowy, zaś węzłowi południowemu nadaje się znaczenie pokrewne symbolice Saturna, zapisując tutaj prawdopodobieństwo zmagań z ograniczeniami i przeszkodami.

Aspektami, których znaczenie w interpretacji horoskopu urodzeniowego trudno przecenić są z pewnością koniunkcje planet do węzłów księżycowych, które interpretować można w poniżej przedstawiony sposób.


http://astromix.pl/
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.

Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31561
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Estera » 28 sty 2015, 21:20

:0vishenka: Dziękuję Elie
Jak na razie znalazlam w swoim horoskopie dwa aspekty Węzła wstepującego, trygon i sekstyl do dwóch róznych planet
szukam dalej....może mi się uda :P
Awatar użytkownika
Estera
 
Posty: 29
Rejestracja: 24 sty 2015, 16:22
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Ryby
Droga życia: 7

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: runoutofbreath » 23 mar 2016, 16:49

Ja nie wiem jak to jest u mnie z tymi wezlami..:( Jak patrzylam na stronie, ktora to wszystko wylicza znalazlam informacje, ze mam jakis true north node w wadze 29 stopien 22' w domu 5...ciekawe co to moze oznaczac :<
Awatar użytkownika
runoutofbreath
Dobry Duszek Forumezo
 
Posty: 173
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:42
Lokalizacja: Warszawa, mazowieckie
Podziękował : 93 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 33

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Elzbieta » 26 paź 2017, 03:07

true north node = prawdziwy północny węzeł w wadze 29 stopien 22'w domu 5

W symbolice karmicznej węzłowi południowemu przypisuje się poprzednie wcielenie, a węzłowi północnemu następne wcielenie. W obecnym wcieleniu jesteśmy niejako w drodze pomiędzy tymi dwoma węzłami. Wykorzystujemy cechy wcześniej nabyte, a symbolizowane przez znak zodiaku w którym leży południowy węzeł, w celu jak najlepszego przyswojenia cech symbolizowanych przez znak zodiaku węzła północnego.


Poszukaj gdzie masz węzeł południowy.
Węzły Księżycowe to element specyficzny, wybitnie utożsamiany z karmą. Karmicznie wskazuje na sytuacje, z których wyrastamy, a na planie obecnej inkarnacji – na ludzi, których spotykamy. Dokładnie tak! Astrologia jest nauką o człowieku, jego wewnętrznym rozwoju oraz o rozwoju relacji z otoczeniem (innymi ludźmi). Drugi człowiek jest lustrem, w którym możemy się przejrzeć. To dzięki określaniu swojego miejsca w grupie (w związku) jesteśmy w stanie dostrzec swoje słabe i mocne strony, dokonać odpowiedniej korekty – tak aby harmonijnie powiązać to, kim jesteśmy sami dla siebie z tym, kim jesteśmy dla innych.


http://www.astrolabium.pl/forum/18-astr ... wedyjskiej

https://pl.wikipedia.org/wiki/Rahu_(graha)
https://en.wikipedia.org/wiki/Ketu_(mythology)
Znam osoby z Rahu w Wadze, które totalnie rezygnują z siebie, z własnych dążeń, ambicji, potrzeb. Robią to dla innych, dla rodziny, dla partnera, dla grupy. Przypomina to trochę relację KAT-OFIARA. Składanie siebie na ołtarzu, czynienie z siebie ofiary, to skrajna postać problematu Waga/Baran. Wcześniej czy później owocuje to autodestrukcją, uśmierceniem (dosłownie!). Ktoś, kto uparcie „dźwiga swój krzyż”, tak naprawdę nie potrafi zadbać sam o siebie. Inna kwestia to brak osobowości, osoba z Rahu w Wadze to postać nieokreślona, rozmyta w grupie. O ile w większości przypadków, osoba taka może zachowywać się irracjonalnie agresywnie wobec innych ludzi (ucieczka w sprawdzony schemat Ketu w Baranie), to najgorsze są skrajne przypadki – składanie siebie w ofierze lub robienie ofiary z kogoś.


https://astrogeneza.wordpress.com/2010/ ... siezycowe/
http://www.astrolabium.pl/forum/18-astr ... wedyjskiej
https://astrogeneza.wordpress.com/categ ... i-zodiaku/

https://proastro.wordpress.com/horoskop ... rpretacja/

http://www.proastro.pl/content/1-17-p0/astrologia
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.
Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elzbieta
Administrator
 
Posty: 31561
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2207 razy
Otrzymał podziękowań: 2177 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Znajdź swój węzeł księżycowy

Postautor: Kawauka » 22 lis 2018, 16:24

Elie pisze:
Znam osoby z Rahu w Wadze, które totalnie rezygnują z siebie, z własnych dążeń, ambicji, potrzeb. Robią to dla innych, dla rodziny, dla partnera, dla grupy. Przypomina to trochę relację KAT-OFIARA. Składanie siebie na ołtarzu, czynienie z siebie ofiary, to skrajna postać problematu Waga/Baran. Wcześniej czy później owocuje to autodestrukcją, uśmierceniem (dosłownie!). Ktoś, kto uparcie „dźwiga swój krzyż”, tak naprawdę nie potrafi zadbać sam o siebie. Inna kwestia to brak osobowości, osoba z Rahu w Wadze to postać nieokreślona, rozmyta w grupie. O ile w większości przypadków, osoba taka może zachowywać się irracjonalnie agresywnie wobec innych ludzi (ucieczka w sprawdzony schemat Ketu w Baranie), to najgorsze są skrajne przypadki – składanie siebie w ofierze lub robienie ofiary z kogoś.

gia

Przepraszam, że się wtrącę, ale tutaj jest chyba pokazana sytuacja, gdy ktoś ma właśnie Ketu w Wadze - nadal dąży do tego co robił czyli poświęcanie się bo to jest dla tego człowieka najważniejsze i ciężko tej osobie jest się przemóc i dążyć do Rahu w Baranie. Wiem bo sama mam Ketu w Wadze i Rahu w Baranie i nigdy w życiu z nikim się nie pokłóciłam, boję się wyrazić swoje własne zdanie (jedynie na forach anonimowo), ale publicznie nigdy w życiu nie powiedziałabym czegoś przeciwnego co uważa większość, poświęcam się bo boję się nie robić tego i żyć na własną rękę z własnej inicjatywy. Myślę, że każdy zawsze będzie dążył do Ketu a tylko nielicznym odważnym szczęśliwcom udaje się troszeczkę pójść w stronę Rahu. Pozdrawiam
Kawauka
blokada konta
 
Posty: 38
Rejestracja: 21 lis 2018, 11:49
Podziękował : 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy


Wróć do Węzły Księżycowe i Lilith

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość