Znaki ostrzegające i intuicja

Postautor: unconditional » 26 lis 2015, 13:39

Zakładam temat o znakach ostrzegających w naszym życiu (o ile nie powtarzam już czegoś ale nie znalazłam).
Znakach, które z perspektywy czasu widzimy jako ostrzeżenie przed jakimś niebezpieczeństwem, ignorujemy czasami a później stwierdzamy no tak ale coś mi pokazywało żeby zmienić kierunek.
Podam swój jako przykład: Kiedyś wybrałam się samochodem do pewnej osoby, było to na etapie, gdy nic już dobrego z tego nie wynikłoby. Chciałam skręcić i nie mogłam bo popsuł się kierunkowskaz a za mną były kolejne samochody. Nigdy przedtem ani wcześniej nic takiego się nie przydarzyło.

unconditional

Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 3

Postautor: Ankol18 » 27 lis 2015, 22:47

Czasem tak nagle coś cię niespodziewanie wydarzy, a później dopiero zdajemy sobie sprawę, że to było potrzebne, że to nie był przypadek, że to stało się po coś, było takim ostrzeżeniem, przestrogą, punktem zwrotnym.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: szamka » 28 lis 2015, 12:04

Nic się nie wydarza bez wcześniejszych znaków ostrzegawczych jaką jest nasza intuicja i zdrowy rozsądek.
Ogólnie temat nie ma nic wspólnego z magią.
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Postautor: unconditional » 28 lis 2015, 12:29

Nie sądzę, żeby intuicja przesuwała przedmioty i stawiała dziwne rzeczy przed nami.
Myślę, że interpretacja może być różna co to jest. Nie znalazłam jednak działu, który pasowałby do tego.
Jeżeli ktoś poczuł coś takiego w swoim życiu po prostu może się wypowiedzieć.
unconditional

Postautor: Ankol18 » 28 lis 2015, 20:41

Intuicja często nam podpowiada, żeby czegoś nie robić albo żeby coś właśnie zrobić, czasem pozwala nam nawet przewidzieć co się w następstwie wydarzy, jakie będę skutki danej decyzji. I my czasami postępujemy wbrew naszej intuicji. Na przykład: postanowiłam napisać do chłopaka, który mi się podoba, ale moja intuicja podpowiada mi, że on mi nie odpisze i mnie oleje. Postępuję jednak wbrew temu co podpowiada mi rozum i piszę do tego chłopaka, jednak dzieje się tak jak podpowiadała mi intuicja. To jest intuicja, jedni mają ją rozwiniętą lepiej, drudzy słabiej. Co do znaków ostrzegawczych? Przykład: postanowiłam jechać dziś na zakupy z pieniędzmi, które ukradłam mamie, jednak autobus, którym jechałam miał awarię i w efekcie nie dotarłam na miejsce - ostrzeżenie, żeby tego nie robić.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.

Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej

Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Postautor: unconditional » 29 lis 2015, 12:01

Dobrze to ujęłaś czym innym są 'sygnały' od nas a czym innym ze świata zewnętrznego. Absolutnie nie chodzi mi o wyszukiwanie czegoś na siłę tylko o te 'znaki' które sami odbieramy jakoś dziwnie jakby były spójne z daną sprawą.
Co do intuicji to wspaniała sprawa, uważam, że każdy z nas ją posiada tylko niekoniecznie zawsze jej słuchamy odróżnienie jej od innych głosów typu pragnienia nie jest łatwą sprawą ale nauka słuchania siebie i docierania do wewnętrznego głosu naprawdę daje nam ogromną siłę np. nasze ciało do nas 'mówi'. Dlatego też tak często sami 'chodujemy' sobie choroby np. typu rak. Siedziałam kiedyś na onkologii i 'podsłyszałam' rozmowę jednej Pani do drugiej: "Ma Pani raka gardła? To czego /pani nie chciała mówić albo bała się?" Być może coś w tym jest oczywiście bez popadania w przesadę.
unconditional

Postautor: Nut » 02 gru 2015, 20:22

nasze ciało do nas 'mówi'. Dlatego też tak często sami 'chodujemy' sobie choroby np. typu rak. Siedziałam kiedyś na onkologii i 'podsłyszałam' rozmowę jednej Pani do drugiej: "Ma Pani raka gardła? To czego /pani nie chciała mówić albo bała się?

Tą teorię uważam za zdrowo przesadzoną. Zaliczam do bzdur których w ezoteryce nie brakuje. Przeczą jej również chore, kalekie noworodki.
U zwierząt intuicja jest po prostu instynktem i tym się kierują. Natomiast u ludzi jest głosem podświadomości i niestety, nie zawsze jest zgodny z naszym rozumem.Z tego powodu nie zawsze jej słuchamy.
Często przypadkowe zdarzenie możemy pomylić ze znakiem ostrzegawczym. Stąd nasze wybory nie zawsze bywają trafne, ponieważ mylimy te dwie rzeczy.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Re: Znaki ostrzegające i intuicja

Postautor: Avena » 26 gru 2015, 22:31

Ankol18 pisze:Intuicja często nam podpowiada, żeby czegoś nie robić albo żeby coś właśnie zrobić, czasem pozwala nam nawet przewidzieć co się w następstwie wydarzy, jakie będę skutki danej decyzji. I my czasami postępujemy wbrew naszej intuicji. Na przykład: postanowiłam napisać do chłopaka, który mi się podoba, ale moja intuicja podpowiada mi, że on mi nie odpisze i mnie oleje. Postępuję jednak wbrew temu co podpowiada mi rozum i piszę do tego chłopaka, jednak dzieje się tak jak podpowiadała mi intuicja. To jest intuicja, jedni mają ją rozwiniętą lepiej, drudzy słabiej.

To co napisalas, to nie do konca przyklad z intuicja, ale za to dobry przyklad na konflikt miedzy rozsadkiem wynikajacym z rozumu, a pragnieniami wynikajacymi z emocji. Tu kwestia jest logika, zdrowy rozsadek i doswiadczenie, nawet jesli nie Twoje indywidualne to wynikajace z obserwacji. Zasada jest prosta: okreslony zespol zdarzen daje okreslony zespol zachowan.

Dobry przyklad intuicji jest trudnym do podania, gdyz najczesciej sami sobie jej czesto nie uswiadamiamy, gdyz jest niejako integralna czescia naszej osobowosci. Czesto uswiadamia nam nasze zachowania intuicyjne otoczenie przez pytania z gatunku: dlaczego postapilas w ten sposob, skoro deklarowalas, mowilas, ze zrobisz inaczej.

Co do przykladow - znakow, o tym moznaby duzo i dlugo, i kazdy ma wlasny zestaw, acz mysle, ze pewna doze czynnikow wspolnych dla szerokiej grupy osob mozna spokojnie wskazac. Zdecydowanie faktycznie mozna tutaj wrzucic dziwne dzialanie ze strony przyrody nieozywionej, czy technicznych urzadzen, jak rowniez nieoczekiwane i trudne do przewidzenia zdarzenia.

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Droga życia: 7

Postautor: Nut » 17 lip 2016, 14:32

Intuicja jest zdolnością, która polega na tym, że wiesz coś bez słów, że znasz prawdę bez żadnych wyjaśnień.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ
Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 494 razy
Otrzymał podziękowań: 394 razy
Droga życia: 0

Postautor: szamka » 17 lip 2016, 17:57

Żeby rozwinąć intuicję należy rozwijać takie cechy jak: cierpliwość, ufność, wiara we własne siły i umiejętność koncentracji, a przede wszystkim pracowitość i systematyczność..
Awatar użytkownika
szamka
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 76 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Znak zodiaku: Skorpion
Droga życia: 8

Wróć do Stany naszego umysłu