Znaki Zodiaku - Baran

Znaki Zodiaku - Baran

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 12:22

BARANOsoby urodzone w tym znaku uwielbiają improwizację, walkę, wszelkiego rodzaju ryzyko, szokujący otoczenie sposób bycia, jędrny sposób wyrażania swoich myśli i uczuć. Lubią się szczerze pośmiać, mają bowiem duże poczucie humoru, celują zwykle w trafnych powiedzonkach. Baran obojga płci nie znosi tchórzostwa, niepewności, niejasnych sytuacji, niedomówień i dwuznacznych odpowiedzi. Lubi mieć zawsze jasny, sprecyzowany pogląd na wszystko.

Żyje dniem dzisiejszym, nie liczy się z pieniędzmi, nie lubi oszczędzać- szczodrość baranów w stosunku do wypróbowanych przyjaciół jest ogólnie znana. Jest najbardziej ruchliwy ze wszystkich znaków zodiaku. Jest bojowy, zadaje błyskawiczne ciosy, nie lubi na nic i na nikogo czekać.

Do scen balkonowych Baran się nie nadaje, wzdychanie z miłości to nie jego specjalność, również w tej dziedzinie lubi zdobywać.

Wszystkie porachunki załatwia od ręki, nie jest pamiętliwy – na drugi dzień zapomina o wszystkich urazach.

Są bariery, których większość Baranów nie pokona; dotyczy to zadań wymagających delikatności, szczególnego taktu, dyplomatycznych uzdolnień – bowiem osoby obojga płci spod tego znaku są najbardziej męskie w postępowaniu ze wszystkich znaków. Osoby spod tego znaku, które los wrzucił w tzw. „doły społeczne”, bywają często niemiłe w kontaktach osobistych – ordynarne, głośne i bezczelne. Te ujemne cechy niestety z wiekiem się pogłębiają. Ograniczona wyobraźnia Baranów pozwala im niemal przez całe życie konsekwentnie przeć do przodu, bez zastanowienia się nad konsekwencjami podejmowanych decyzji.

Szybkość podejmowania decyzji, pewność siebie i męski sposób bycia powoduje, że otoczenie chętnie widzi w Baranie przywódcę. Baran rzadko bywa fałszywy, nie jest komediantem, jest natomiast zawsze wiernym i lojalnym przyjacielem, gotowym w każdej chwili stanąć w obronie osób mu bliskich.

U dziewcząt i chłopców spod tego znaku występują cechy przypisane zachowaniom męskim: odwaga, pewna zadzierzystość, czasem agresywność, skłonność do komenderowania innymi, przedsiębiorczość i aktywność. Nie ujmuje to jednak dziewczętom wdzięku i czaru.

Wiele kobiet spod tego znaku uważa całą sferę życia erotycznego za balast, wyżywając się w sporcie, pracy zawodowej i innych czynnościach wymagających samodzielności, przedsiębiorczości i energii.

Szef lub szefowa baran nie pozwala swoim pracownikom na spokojne picie biurowych herbatek. Nie znosi obiboków i leniuchów. Oczekuje pełnego zaangażowania w pracy bez oglądania się na zegarek. Sam również się nie oszczędza. Dla pracujących aktywnie nie szczędzi premii, podwyżek i odznaczeń. Jest zwykle inteligentny, żywy, pełen pomysłów.

Osoby urodzone spod znaku Barana winny szukać partnerów w przyjaźni i w miłości w pierwszej kolejności wśród znaków szczególnie życzliwych, jak Strzelec, Lew, Bliźnięta i Wodnik, co wcale nie oznacza, że ktoś zupełnie inny będzie tym wymarzonym, wyśnionym.

Według Fr. Prengiela – Baran ma temperament ognisty, a charakter choleryczny.


Na podstawie książki Piotra Majewskiego
„CHIROMANCJA I HOROSKOPY”


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_7.htm
Małgośka
 

Re: Baran

Postautor: Tamia » 18 cze 2009, 12:38

Małgośka pisze:BARAN
Wiele kobiet spod tego znaku uważa całą sferę życia erotycznego za balast, wyżywając się w sporcie, pracy zawodowej i innych czynnościach wymagających samodzielności, przedsiębiorczości i energii..

Pod tym sie absolutnie nie podpisuje, w ogole nie pasuje do baranic jakoby sfera erotyczna stanowila balast!Tez cos! :evil:

Małgośka pisze:BARANSzef lub szefowa baran nie pozwala swoim pracownikom na spokojne picie biurowych herbatek. Nie znosi obiboków i leniuchów. Oczekuje pełnego zaangażowania w pracy bez oglądania się na zegarek. Sam również się nie oszczędza. Dla pracujących aktywnie nie szczędzi premii, podwyżek i odznaczeń. Jest zwykle inteligentny, żywy, pełen pomysłów.

A pod tym sie podpisuje w 100% :mrgreen: .
"Każdy ma jakiegoś fioła, lecz najgorsze jest mniemanie, kiedy ktoś myśli, że nie ma wcale."
"Wszystko w życiu przemieszcza się od wewnątrz na zewnątrz."

"Wiedzieć, chcieć, odważyć się, milczeć."
Ordnung muss sein!
Awatar użytkownika
Tamia
Gawędziarz
 
Posty: 639
Rejestracja: 03 mar 2009, 20:52
Lokalizacja: Lublin
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Baran

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 13:54

Najważniejsze cechy Barana:


Śmiały
Indywidualista
Inteligentny
Energiczny
Impulsywny
Szczery
Gaduła
Aktywny
Odpowiedzialny
Ambitny
Popędliwy
Niecierpliwy
Optymista
Serdeczny przyjaciel
Entuzjasta sportu
Małgośka
 

Re: Baran

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 15:52

Baran – Twoim opiekunem jest Mars

Dzięki niemu posiadasz silną wolę i zapał do działania. Lubisz też ryzykować i trudno Ci znieść porażkę. Swoje zachcianki i pomysły natychmiast wprowadzasz w życie, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Nie zawsze liczysz się z innymi, ale za to często zarażasz ich swoim optymizmem.


http://www.zodiakhobby.republika.pl/index.htm
Małgośka
 

Re: Baran

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 16:56

Obrazek Baran to znak, w który Słońce wchodzi 21 marca czyli pierwszego dnia wiosny i dlatego znak ten rozpoczyna Zodiak. Cechy tego znaku, związane z burzliwym i aktywnym początkiem i inicjacją wskazują, że miejsce to mu się należy. Jako jeden ze znaków żywiołu ognia (pozostałe to Lew i Strzelec) jest znakiem bardzo aktywnym i pełnym energii. Jest to znak o jakości kardynalnej, a więc także związanej z początkiem. Rządzi nim planeta Mars, nazwana imieniem starożytnego boga wojny.

Wśród innych znaków zodiaku Baran wyróżnia się nieokiełznanym temperamentem, silną wolą, swobodą i niezależnością. Energia tego znaku związana jest z walką, rywalizacją i konkurencją. Jest to znak silny i energiczny, lubiący konkrety i rzeczy praktyczne a niechętny abstrakcjom i rzeczom subtelnym.

Sposób oddziaływania Barana powoduje koncentrację całej energii w jednym momencie i miejscu dla osiągnięcia celu. Daje to silny i skuteczny impuls, który może jednak łatwo się wypalić. Impuls ten przejawiać się może w różny sposób i dotyczyć różnych części umysłu w zależności od planety przebywającej w tym znaku. Przykładowo Księżyc w Baranie może oznaczać impulsywność i pochopność, podczas gdy Mars może być źródłem tendencji władczych.

Cechy pozytywne związane z tym znakiem obejmują: siłę, zdrowie, energiczność, przebojowość, przywództwo, odwagę, ambicję a także skuteczność w działaniu.

Cechy negatywne związane z Baranem to: agresja, egoizm, megalomania, gruboskórność i kłótliwość.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.
http://horoskopium.pl/astrologia/znaki-zodiaku/baran/
Małgośka
 

Re: Baran

Postautor: Antka » 17 sie 2009, 23:01

Swoim zaraźliwym, niezmąconym optymizmem oraz witalnością potrafi dodaje innym zapału i ochoty do życia.

Działanie
MOCNE STRONY: chwat
Natura spontaniczna, impulsywna, czasami zawadiacka. Nieskomplikowany, bezpośredni, pełen polotu i niefrasobliwy. Niezwykle dynamiczny, ale niezbyt wytrwały. Spontanicznie zmienia swoje cele. Nie wie co to kompromitacja.
SŁABOŚCI: w gorącej wodzie kąpany
Wszystko chciałby mieć od razu. Nieostrożnie zabiera się do realizacji swoich planów, niecierpliwy i niewytrwały. Bezwzględnie i często przez nieuwagę rani innych. Prymitywne zawadiactwo.

Myślenie
MOCNE STRONY: pionier
Wolny od doświadczeń innych podąża własną drogą, natrafiając na zaskakujące i niezwykłe odkrycia, metody oraz rozwiązania. Aż do później starości pozostaje otwarty na nowe poglądy.
SŁABOŚCI: człowiek samowolny
Tłumaczy sobie świat tak, jak jest mu wygodnie. Nie dba o obiektywizm i wyjaśnienie innym swojego punktu widzenia. Nieodpowiedzialność wynikająca z niedojrzałości. Nierozsądny. Samowolny.

Czucie
MOCNE STRONY: wańka-wstańka
Szybko otrząsa się po każdej przegranej, wstaje i kontynuuje natarcie. Niezachwiany optymizm, ogromna przedsiębiorczość, odwaga, entuzjazm i beztroska ufność.
SŁABOŚCI: człowiek bezwzględny
Bezwzględny egoizm. Krótkowzroczne podejście do życia. Nieroztropność, nieopanowanie i brutalność.
TYPOWE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI ZAWODOWEJ: Medycyna – przede wszystkim chirurgia, sport, policja, wojsko. Zawody o charakterze technicznym i rzemieślniczym, w których pracuje się z ogniem. Obróbka metalu. Zawody wysokiego ryzyka, np. kierowca rajdowy, pilot oraz zadania wymagające ducha pionierskiego.


Anna Haebler, Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
Antka
Pleciuga
 
Posty: 871
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Baran

Postautor: ether » 14 paź 2009, 21:07

A jak zdobyć serce mężczyzny barana - szczura?
Jaką postawę przyjąć, czego unikać, na co postawić nacisk?

Uwielbiam barany :twisted:
Najtrudniej jest zobaczyć rzecz taką jaką jest naprawdę

Nie stawiam kart.
ether
Forumowicz do entej
 
Posty: 3189
Rejestracja: 10 mar 2009, 18:24
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Baran

Postautor: ether » 15 paź 2009, 11:55

Ohohoho ho ho :mrgreen:
Świetnie, dzięki Evcia, szkoda, że nie jesteś chopem... tak to opisałaś piknie :D
Najtrudniej jest zobaczyć rzecz taką jaką jest naprawdę

Nie stawiam kart.
ether
Forumowicz do entej
 
Posty: 3189
Rejestracja: 10 mar 2009, 18:24
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Baran

Postautor: jablko » 19 lis 2009, 16:44

SEKS
Osoby spod tego znaku cechuje seks zaborczy. Sa jednak bardzo nerwowe i nierowne, choc pewne siebie.
Ona przenosi na loze malzenskie swe nawyki kulturowe. Podswiadomie (i czasem tylko w ten sposob) akceptuje przemoc w seksie. Ma zatem sklonnosci masochistyczne,a co jest z tym czesto zwiazane rowniez i sadystyczne.
On woli kobiety z problemami. Wowczas czuje sie ich rycerzem i sprawdza sie doskonale. Jak widac Pan Baran, jest bardzo meski i opiekunczy,ale tylko wobec kobiet slabszych. Nie czuje sie soba obok partnerki silnej i osiagajacej sukcesy zyciowe. Miewa podobnie jak pani Baran kompleks sadystyczno - masochistyczny :|

To cytat z ksiazki ktora mam w domu :?
Awatar użytkownika
jablko
Pleciuga
 
Posty: 755
Rejestracja: 21 cze 2009, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Baran

Postautor: Rafael » 08 lut 2010, 00:32

BARAN 21.III - 20.IV
Baran to natura szczera - cechy wodza ma, pioniera.
Więc przez życie kroczyć będzie - Baran pierwszy w pierwszym rzędzie.
Dzielny, śmiały, impulsywny - energiczny i aktywny.
Jego żywioł - szybkość, ruch - przedsiębiorczy z niego zuch.

LESZEK SZUMAN - WESOŁY HOROSKOP
Rafael
 
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2009, 15:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie