Znaki Zodiaku - Byk

Znaki Zodiaku - Byk

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 12:07

BYK


Osoby urodzone w tym znaku za główny cel życia uważają zdobywanie, posiadanie i chęć zachowania bezpieczeństwa. Wszystko, co Byk robi odbywa się powoli, ale bardzo precyzyjnie. Byki maja dużo cierpliwości i wytrwałości, bardzo rzadko – i to w szczególnych okolicznościach – dają się wyprowadzić z równowagi. Zarówno w pracy, jak i w domu są zrównoważone i łagodne.

Chcą być w zgodzie z całym światem, nie ma w nich agresywności, czy chęci rywalizowania. Zdaniem osób spod tego znaku świat jest mimo wszystko na tyle piękny, że należy brać z niego to, co najlepsze i wykorzystać wszystkie przyjemności życia. Byk jest nie tylko znawca kuchni, ma również dobry gust, wyrobiony smak, wie jak się ubierać i jak zachować się w niemal każdej sytuacji. Nie znosi krzykliwych osób, jaskrawych barw i narzucania mu cudzych ocen, czy woli

Lubi kolory pastelowe, ma wyczucie proporcji, barwy i kształtu.

Ideałem, do którego Byk dąży jest harmonia współżycia, która jest możliwa tylko wówczas, gdy sprawy materialne nie będą celem nadrzędnym. Złośliwi twierdzą, że jest to niemożliwe, bo byk ma skłonności egoistyczne. Jest w tym ziarnko prawdy, gdyż dąży przede wszystkim do zapewnienia spokojnego bytu sobie i najbliższej rodzinie.
Kobiety spod tego znaku nawet, gdy jest zakochana, będzie się interesować, jaki ma zawód wybraniec jej serca, ile zarabia i czy przypadkiem nie jest zbyt lekkomyślny. Żony spod znaku Byka są na ogół bardzo sympatyczne i miłe, zgodne w pożyciu – chętnie jednak przejmują ster rządów. W zdecydowanej większości przypadków wychodzi to na zdrowie i mężowi i domowi. Również mąż Byk jest w każdej rodzinie mile widziany, odstępstwa od pozytywnych cech zdarzają się niezwykle rzadko. Byk jest stały w uczuciach, nawet wierny, a od żony nie wymaga ciągłych fajerwerków intelektu. Zadowoli się, gdy będzie mu oddaną, a przy tym dobrą gospodynią.

Dziewczęta urodzone w tym znaku są niezwykle urocze, pełne wdzięku, często bardzo ładne; niestety, ich zainteresowania intelektualne nie są najwyższego lotu. Celem życia panienek spod tego znaku jest zamążpójście, i choć w panieńskich latach są zdolne do flirtów, jako żony najczęściej są wierne i oddane.

Skakanie z kwiatka na kwiatek nie jest specjalnością Byków obojga płci. Byk patrzy na świat pogodnie, z przeświadczeniem, że dobre jedzenie, komfort, spokój, dobry sen to rzecz ważna; a jeśli do tego kupka pieniędzy jest większa niż u sąsiada, daje mu to niemal pełne zadowolenia.

Byki maja skłonność do wszystkiego, co ładne, miłe i przyjemne. Instynktownie Byk ucieka od kłopotów, chorób, pechowców i ludzi konfliktowych. Potępia wszelką niesolidność, niezdecydowanie, niepewność.

W znacznej większości przypadków na prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń Byków nie ma co liczyć, są zbyt egocentryczni. Otaczający ich świat i ludzi oceniają pod kątem trzeźwej kalkulacji. Na czyste i bezinteresowne przyjaźnie Raka, Koziorożca, Panny i Ryby patrzą podejrzliwie i bez przekonania. Mimo to, Byki winny szukać w pierwszej kolejności partnerów w przyjaźni i miłości właśnie śród tych znaków.

Byk jako szef uważany jest za najlepszego z najlepszych, mimo, że nie należy do najłatwiejszych w kontaktach służbowych. Jest zrównoważony, dobroduszny i uśmiechnięty – taki już jest z natury. Ma świadomość, że dla każdego musi być miejsce w tym wspaniałym świecie, i że jego współpracownicy to też ludzie, ze swoimi troskami, ambicjami i marzeniami.

Byk bardzo rzadko wybucha, a i wtedy jego złość mija mu szybko i bez śladu.

Według Fr. Prengiela – Byk ma temperament limfatyczno – nerwowy, a charakter melancholijno – flegmatyczny.


Na podstawie książki Piotra Majewskiego
„CHIROMANCJA I HOROSKOPY”


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_8.htm
Małgośka
 

Re: Byk

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 13:03

Najważniejsze cechy Byka:


Praktyczny
Wytrwały
Wesoły
Pogodny
Szczery
Uczciwy
Odpowiedzialny
Spokojny
Cierpliwy
Uczynny
Konkretny
Aktywny
Docenia dobra materialne
Bardzo dobry pracownik
Z inicjatywą
W miłości zachłanny i zazdrosny
Najkorzystniejszą porą jest wiosna


Dane charakterystyczne - Byk


Nazwa łacińska - TAURUS
Mocny punkt - Wierność
Słaby punkt - Upór
Cechy dominujące - Pogoda ducha, zamiłowanie do ładu i porządku
Znaki przyjazne - Rak, Panna, Koziorożec i Ryby
Przyjazna planeta - Venus – symbol miłości
Szczęśliwy kolor - Kolory jasne i pastelowe, błękit, indygo i róż
Szczęśliwe dni tygodnia - Środa, sobota
Szczęśliwe liczby - 6
Szczęśliwy kwiat - Słonecznik
Szczęśliwe drzewo - Jabłoń, orzech włoski, jesion
Szczęśliwy kamień - Agat, jaspis i onyks
Szczęśliwy metal - Miedź
Zawód - Muzyk, literat, ogrodnik, rolnik, lekarz i pielęgniarka
Zdrowie - Uważać na ból gardła, migdałki, katar; przestrzegać diety
Miejsce odpoczynku - W ogrodzie


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_46.htm
Małgośka
 

Re: Byk

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 15:46

Byk – Twój opiekun to Wenus.

Od niej otrzymujesz poczucie piękna i przywiązanie do luksusu. Nigdy nie podejmujesz pochopnych działań. Jesteś rozważny i dosyć uparty w dążeniu do celu. Jesteś wierny swoim zasadom, mimo iż wypracowanie ich zawsze zajmuje Ci trochę czasu.http://www.zodiakhobby.republika.pl/index.htm
Małgośka
 

Re: Byk

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 16:41

Obrazek Byk to znak żywiołu Ziemi o jakości stałej. Jest zatem znakiem symbolizującym pełnię i rozkwit Ziemi jako dawczyni życia. Związany jest z powodzeniem, zaspokojeniem i ziemskim szczęściem uzyskiwanym dzięki temu co konkretne, namacalne i dostrzegalne zmysłami. Ze znakiem tym wiążą się też talenty artystyczne, gdyż bogactwo, które niesie przejawia się w tym co estetyczne i co cieszy oko i inne zmysły. Znakiem tym rządzi planeta Wenus.

Wśród innych znaków zodiaku Byka wyróżnia zamiłowanie do wygód, bogactwa i komfortu. Jest to znak sukcesu finansowego ale i wydawania pieniędzy na ziemskie przyjemności. Planeta Wenus, z którą jest związany nadaje Bykowi jego artystyczny i łagodny charakter i odpowiada za jego związki z przyjemnościami cielesnymi i seksem.

Energia tego znaku jest mocna i stabilna. Jest ona rozkładana równomiernie i działa z uporem swojego żywiołu, którym jest Ziemia. Sposób jej manifestacji zależy od planet, które w danym momencie obsadzają znak Byka. Tak więc jeśli w Byklu znajduje się Księżyc sugeruje on trwałość i głębokość uczuć, podczas gdy Jowisz w Byku znamionował będzie stabilny rozwój poprzez budowanie w życiu czegoś stabilnego na dobrze postawionych fundamentach i sprawdzonych zasadach.

Cechy pozytywne niesione przez ten znak zodiaku to między innymi talenty artystyczne i dobry smak, umiejętność bogacenia się, radość, umiejętność zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, realizm, upór w dążeniu do celów.

Cechy negatywne zaś to skłonność do hedonizmu, powierzchowność, despotyzm, egoizm, zaborczość i zazdrość oraz skłonność do nadmiernego konserwatyzmu.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.


http://horoskopium.pl/astrologia/znaki-zodiaku/byk/
Małgośka
 

Re: Byk

Postautor: Antka » 17 sie 2009, 23:06

Działanie
MOCNE STRONY: człowiek energiczny
Praktyczny, realista, zdecydowany i uparty. Powoli się rozgrzewa, ale potem uparcie obstaje przy danej sprawie i doprowadza do realizacji swoich zamierzeń. Chętnie współpracuje z innymi.
SŁABOŚCI: leń
Flegmatyczny, leniwy, bez zahamowań, żądny rozkoszy, łakomy, kierujący się popędami, niegodny zaufania. Cierpliwe i tępe poddawanie się okolicznościom może prowadzić do życia w apatii. Dążenia ograniczone do sfery materialnej.

Myślenie
MOCNE STRONY: pragmatyk
Konkretny, praktyczny sposób myślenia. Nie lubi intelektualnych wzlotów ani różnorodności myśli, która wprowadza zamęt. Podczas rozważań zawsze zadaje sobie pytanie: Co można zrobić?
SŁABOŚCI: człowiek ociężały umysłowo
Jednostronny, uparty zatwardzialec, czasem bardzo powolny. Mocno przywiera do rzeczywistości i nie potrafi oddzielić rzeczy mniej od bardziej istotnych.

Czucie
MOCNE STRONY: człowiek wierny i towarzyski
Ceni urok tego co dobrze znane i wypróbowane. Naturalny, radosny, delikatny, oddany i towarzyski. Zdolny do głębokiej przyjaźni i partnerstwa (tworzenia stadła). Wierny i stały.
SŁABOŚCI: zazdrośnik
Inwazyjny i zaborczy w sposób niekontrolowany. Niesłychanie zazdrosny, chciwy, twardogłowy, reaguje gwałtownie na widok „czerwonej płachty”.
TYPOWE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI ZAWODOWEJ: Pielęgnowanie wartości związanych z ziemią: rolnictwo, ogrodnictwo, nieruchomości, architektura lub w znaczeniu przenośnym: bank, giełda, gospodarka przedsiębiorstw i gospodarka narodowa. Dziedziny, w których na pierwszy plan wysuwa się przyjemność oraz dobry smak: branża spożywcza, gastronomia, hotelarstwo, moda, biżuteria, kosmetyka, muzyka, malarstwo, rzeźbiarstwo i handel dziełami sztuki. Zawody związane z przeszłością, takie jak historyk, archeolog, etnolog. Także rzemieślnik i przyrodnik.

Anna Haebler, Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
Antka
Pleciuga
 
Posty: 871
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Byk

Postautor: jablko » 19 lis 2009, 19:44

SEKS
Seks, podobnie jak dobre jedzienie znaczy zbyt wiele dla Byka. Potrafi sie z pasja zakochac, szybko rozczarowac i gdyby nie jego pragmantyczny stosunek do rodziny, potrafilby swoje zycie intymne obrocic w chaos,a nawet w rozpuste. Wenus - patronka jego i Wagi - nieraz doprowadza do tego swoich podopiecznych, jezeli tylko sa pod jej zlym wplywem. Badania seksuologow wykazaly wsrod przypadkow ulozonych wedlug kryteriow astrologicznych, ze seks znaczy wszystko lub prawie wszystko dla Skorpiona, Strzelca i Byka lub osob z Ascendentem w tych trzech znakach.
Byk jest bardzo zazdrosny (wsrod znakow Zodiaku na drugim miejscu po skorpionie), co bardzo kompikuje harmonijnosc jego wspolzycia z osobami spod tzw. znakow swobodnych , strzegacych swojej wolnosci za wszelka cene: Wodnika, Strzelca.
I jeszcze dwa slowa o jego seksie. Warto wiedziec, ze takze w seksie Byk przejawia zazdrosc i zaborczosc. Byk nie szuka w seksie samorealizacji, tak jak niektore inne znaki. On jest pewien swoich wartosci pod tym wzgledem i nieraz zaczyna znajomosc od seksu, nie od rozmow o sobie prowadzacych do zeznajomienia sie partnerow. Nie jest w seksie egoistyczny. Kocha, pamietajac o swoim partnerze.

To tez z mojej ksiazki ktora znalazlam w domu :?
Awatar użytkownika
jablko
Pleciuga
 
Posty: 755
Rejestracja: 21 cze 2009, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: jablko » 20 lis 2009, 20:03

ZNANE BYKI
Jan Paweł II, Henryk Sienkiewicz, Stanisław Moniuszko, Jan Kiepura, Salvadore Dali, Jack Nicholson, Jean Paul Gaultier,
Al Pacino, Beata Ścibakówna, Jan Englert, George Clooney, Barbra Streisand, Gustaw Holoubek, Paweł Deląg, Janet Jackson, Michelle Pfeiffer, Andre Agassi,Gabriela Sabatini, Felipe Messa, Małgorzata Dydek, Mateusz Kusznierewicz,Jessica Alba, Władysław Reymont, Donald Tusk, Penelope Cruz, David Beckham, Radosław Majdan,Cher :D
Awatar użytkownika
jablko
Pleciuga
 
Posty: 755
Rejestracja: 21 cze 2009, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: Rafael » 08 lut 2010, 00:24

BYK 21.IV - 21.V
Byki to materialiści - nastawieni na korzyści.
Cenią to co się opłaca - daje zyski i wzbogaca.
Więc wartości abstrakcyjne - są dla Byka iluzyjne.
Ideałem jego życia - będzie harmonia współżycia.

LESZEK SZUMAN - WESOŁY HOROSKOP
Rafael
 
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2009, 15:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Byk

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 23:01

BYK - kobieta
Za główny cel życia uważasz zdobywanie, posiadanie i chęć zachowania bezpieczeństwa. Uznanie masz wyłącznie dla takich poczynań, które w konsekwencji mogą przynieść korzyść. Wszystko, co robisz lub zamierzasz, odbywa się powoli, ale bardzo precyzyjnie. Masz dużo cierpliwości i wytrwałości, bardzo rzadko - i to w szczególnych okolicznościach - dajesz się wyprowadzić z równowagi. Zarówno w pracy jak i w domu jesteś zrównoważona i łagodna. Chcesz być w zgodzie z całym światem, nie ma w Tobie agresywności ani chęci rywalizowania. Uważasz, że świat jest na tyle piękny, że należy brać z niego to co najlepsze i wykorzystać wszystkie przyjemności życia. Jesteś nie tylko znawcą kuchni, ale masz również dobry gust, wyrobiony smak, wiesz jak się ubierać i jak się zachować w niemal każdej sytuacji. Nie znosisz krzykliwych osób, jaskrawych barw, narzucania cudzych ocen czy woli. Lubisz kolory pastelowe, masz wyczucie proporcji, barwy i kształtu. Może właśnie dlatego istnieje duża możliwość przejawiania przez Ciebie zainteresowań artystycznych - rzeźbą, malarstwem, architekturą, wnętrzarstwem.
Ideałem, do którego dążysz, jest harmonia współżycia, która jest możliwa tylko wówczas, gdy sprawy materialne nie będą celem nadrzędnym. Złośliwi twierdzą, że jest to niemożliwe, bo Byk ma skłonności egoistyczne. Jest w tym ziarnko prawdy, gdyż dążysz przede wszystkim do zapewnienia spokojnego bytu sobie i najbliższej rodzinie, do zgromadzenia rezerw na tzw. "czarną godzinę".
Nawet gdy jesteś zakochana, będziesz interesować się jaki zawód ma wybraniec serca, ile zarabia i czy przypadkiem nie jest zbyt lekkomyślny. Jako żona jesteś prawdopodobnie sympatyczna i miła, zgodna w pożyciu - chętnie jednak przejmujesz ster rządów. Na ogół wychodzi to na zdrowie i mężowi i domowi. Jesteś bowiem gospodarna, rozsądna i oszczędna. Natomiast zdecydowaną wadą jest zbyt wielka dociekliwość w poszukiwaniu owych osławionych mężowskich "zaskórniaków", bez których - co tu ukrywać - mężczyzna spod każdego znaku czuje się fatalnie.
Jako dziewczyna jesteś prawdopodobnie urocza, pełna wdzięku i bardzo ładna; niestety, zainteresowania intelektualne nie są najwyższego lotu. Zwykle masz zdrową cerę, zadarty nosek i wszędzie gdzie trzeba - właściwe zaokrąglenia. Celem życia jako panienki jest zamążpójście, i choć w panieńskich latach jesteś skłonna do flirtów, jako żona najczęściej jesteś wierna i przykładna. Należy do rzadkości chęć wyemancypowania, dążenie do samodzielnej kariery zawodowej, chadzanie własnymi drogami, bowiem Twoim ideałem jest dom, mąż i dzieci. Skakanie z kwiatka na kwiatek nie jest Twoją specjalnością. Patrzysz na świat pogodnie, z przeświadczeniem że dobre jedzenie, komfort, spokój, dobry sen to ważna rzecz; a jeśli do tego uskładana przezeń kupka pieniędzy jest większa niż u sąsiada, daje Ci to niemal pełne zadowolenie. Zwykle przez całe życie towarzyszy Tobie pomyślność.
Masz skłonność do tego co ładne, miłe i przyjemne. Instynktownie uciekasz od kłopotów, choroby, pechowców i ludzi konfliktowych. Potępiasz wszelką niesolidność, niezdecydowanie, niepewność.
W znacznej większości przypadków na Twoją prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń nie ma co liczyć, jesteś zbyt egocentryczna. Otaczający świat i ludzi oceniasz pod kątem trzeźwej kalkulacji. Na czyste i bezinteresowne przyjaźnie Raka, Panny, Ryb i Koziorożca patrzysz podejrzliwie i bez przekonania. Mimo to powinnaś szukać w pierwszej kolejności partnerów w przyjaźni i miłości właśnie wśród tych znaków.
Pracownik z Ciebie bardzo dobry, aktywny i z inicjatywą. Jako szef uważana jesteś za najlepszą z najlepszych, mimo że nie należysz do najłatwiejszych w kontaktach służbowych. Jesteś zrównoważona, dobroduszna i uśmiechnięta - taka już jesteś z natury. Masz świadomość, że dla każdego starczy miejsca na tym najlepszym ze światów, i że Twoi współpracownicy to też ludzie, ze swoimi troskami, problemami, ambicjami i marzeniami. Nie wykorzystujesz więc ich nadmiernie, nie zmuszasz do pracy na pełny regulator, uważasz, że jutro też jest dzień. Lubisz tylko, gdy wszystko idzie u Ciebie jak w dobrym szwajcarskim zegarku. Nie będziesz uważała za zdrożne powolnego wchodzenia nowego pracownika w problemy firmy, ale gdy minie czas nauki - konsekwentnie będziesz wymagać samodzielnego myślenia, a przede wszystkim pozytywnych wyników. Cenisz ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, nie uznajesz nieustannego prowadzenia za rączkę. Bardzo rzadko wybuchasz, a i wtedy złość mija szybko i bez śladu.
Szczęście przynoszą kolory pastelowe i jasne, dni tygodnia - środa i sobota, liczby - 5, 6 i 8, planeta - Wenus, symbol miłości, kamienie: agaty, jaspisy i onyksy, kwiat - słonecznik. Ulubione miejsce w ogrodzie, wśród drzew i kwiatów. Najkorzystniejsza pora roku to wiosna.
Mocny punkt to wierność, słaby - upór. Szczególne cechy, to pogoda ducha i zamiłowanie do ładu i porządku. Temperament masz limfatyczno - nerwowy, a charakter melancholijno - flegmatyczny.

BYK - mężczyzna
Za główny cel życia uważasz zdobywanie, posiadanie i chęć zachowania bezpieczeństwa. Uznanie masz wyłącznie dla takich poczynań, które w konsekwencji mogą przynieść korzyść. Wszystko, co robisz lub zamierzasz, odbywa się powoli, ale bardzo precyzyjnie. Masz dużo cierpliwości i wytrwałości, bardzo rzadko - i to w szczególnych okolicznościach - dajesz się wyprowadzić z równowagi. Zarówno w pracy jak i w domu jesteś zrównoważony i łagodny. Chcesz być w zgodzie z całym światem, nie ma w Tobie agresywności ani chęci rywalizowania. Uważasz, że świat jest na tyle piękny, że należy brać z niego to co najlepsze i wykorzystać wszystkie przyjemności życia. Bardzo rzadko wybuchasz, a i wtedy złość mija szybko i bez śladu. Jesteś nie tylko znawcą kuchni, ale masz również dobry gust, wyrobiony smak, wiesz jak się ubierać i jak się zachować w niemal każdej sytuacji. Nie znosisz krzykliwych osób, jaskrawych barw, narzucania cudzych ocen czy woli. Lubisz kolory pastelowe, masz wyczucie proporcji, barwy i kształtu. Może właśnie dlatego istnieje duża możliwość przejawiania przez Ciebie zainteresowań artystycznych - rzeźbą, malarstwem, architekturą, wnętrzarstwem.
Ideałem, do którego dążysz, jest harmonia współżycia, która jest możliwa tylko wówczas, gdy sprawy materialne nie będą celem nadrzędnym. Złośliwi twierdzą, że jest to niemożliwe, bo Byk ma skłonności egoistyczne. Jest w tym ziarnko prawdy, gdyż dążysz przede wszystkim do zapewnienia spokojnego bytu sobie i najbliższej rodzinie, do zgromadzenia rezerw na tzw. "czarną godzinę".
Jako mąż jesteś w każdej rodzinie mile widziany, odstępstwa od pozytywnych cech zdarzają się dość rzadko. Jesteś stały w uczuciach, a nawet wierny, a od żony nie wymagasz ciągłych fajerwerków intelektu. Zadowolisz się, gdy będzie Ci oddaną, a przy tym dobrą gospodynią. W miłości jesteś zachłanny i zazdrosny, a życie seksualne cechuje delikatność, subtelność i erotyczne wyczucie. Stanowi ponadto dość istotną sferę w niemal całym życiu, jednak przeszkodą w swobodnym realizowaniu bogatego życia erotycznego jest bardzo silnie rozwinięta więź rodzinna. Rekompensatą w tym zakresie są rozkosze kulinarne.
Skakanie z kwiatka na kwiatek nie jest Twoją specjalnością. Patrzysz na świat pogodnie, z przeświadczeniem że dobre jedzenie, komfort, spokój, dobry sen to ważna rzecz; a jeśli do tego uskładana przezeń kupka pieniędzy jest większa niż u sąsiada, daje Ci to niemal pełne zadowolenie. Masz skłonność do tego co ładne, miłe i przyjemne. Instynktownie uciekasz od kłopotów, choroby, pechowców i ludzi konfliktowych. Potępiasz wszelką niesolidność, niezdecydowanie, niepewność. Zwykle przez całe życie towarzyszy Ci pomyślność.
W znacznej większości przypadków na Twoją prawdziwą, bezinteresowną przyjaźń nie ma co liczyć, jesteś zbyt egocentryczny. Otaczający świat i ludzi oceniasz pod kątem trzeźwej kalkulacji. Na czyste i bezinteresowne przyjaźnie Raka, Panny, Ryb i Koziorożca patrzysz podejrzliwie i bez przekonania. Mimo to powinieneś szukać w pierwszej kolejności partnerów w przyjaźni i miłości właśnie wśród tych znaków.
Pracownik z Ciebie bardzo dobry, aktywny i z inicjatywą. Jako szef uważany jesteś za najlepszego z najlepszych, mimo że nie należysz do najłatwiejszych w kontaktach służbowych. Jesteś zrównoważony, dobroduszny i uśmiechnięty - taki już jesteś z natury. Masz świadomość, że dla każdego starczy miejsca na tym najlepszym ze światów i że Twoi współpracownicy to też ludzie, ze swoimi troskami, problemami, ambicjami i marzeniami. Nie wykorzystujesz więc ich nadmiernie, nie zmuszasz do pracy na pełny regulator, uważasz, że jutro też jest dzień. Lubisz tylko, gdy wszystko idzie u Ciebie jak w dobrym szwajcarskim zegarku. Nie będziesz uważał za zdrożne powolnego wchodzenia nowego pracownika w problemy firmy, ale gdy minie czas nauki - konsekwentnie będziesz wymagał samodzielnego myślenia, a przede wszystkim pozytywnych wyników. Cenisz ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, nie uznajesz nieustannego prowadzenia za rączkę.
Szczęście przynoszą kolory pastelowe i jasne, dni tygodnia - środa i sobota, liczby - 5, 6 i 8, planeta - Wenus, symbol miłości, kamienie: agaty, jaspisy i onyksy, kwiat - słonecznik. Ulubione miejsce w ogrodzie, wśród drzew i kwiatów. Najkorzystniejsza pora roku to wiosna.
Mocny punkt to wierność, słaby - upór. Szczególne cechy, to pogoda ducha i zamiłowanie do ładu i porządku. Temperament masz limfatyczno - nerwowy, a charakter melancholijno - flegmatyczny.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Byk

Postautor: Morgaine » 23 sty 2011, 19:02

20 IV, zmienna pogoda nie zapowiada początku jednego z najmilszych znaków Zodiaku- Byka.
Dziecko urodzone w tym znaku jest rozkoszne. Ma kręcone włoski o barwie lnu. Bystrymi oczkami śledzi wszystko dookoła. Zabawki układa starannie, zjada do końca zupkę i dla zabawy mierzy suknie mamy, uśmiechając się do patronującej znakowi planety Wenus- bogini piękna i miłości.

PANI BYK
Usposobienie ma miłe i łagodne. Zalotna i zwiewna, obdarzona talentami muzycznymi jest uosobieniem harmonii. Stworzona jest do celów wyższych, a jednak potrafi być sumienną gospodynią. Obce jej są błahe romanse. Chętnie wychodzi za mąż za wypróbowanych kolegów ze szkoły lub pracy, którym uprzyjemnia czas w sposób tradycyjny, charakterystyczny dla swojej natury. W domu panuje atmosfera dostatku. W kuchni lśnią wypolerowane, luksusowe naczynia. Z półek uśmiechają się wymyślne marynaty. Mężów nie zmienia. Dzieci wychowuje bez przerwy, acz ze zmiennym szczęściem, czerpiąc wzory z najlepszej XIX- wiecznej literatury fachowej. Jest elegancka w sposób klasyczny. Beże i skromne złote ozdoby przy fartuszku doskonale podkreślają jej coraz bardziej kobiece kształty. Jakakolwiek pasja nie jest dla niej. Wystarczy świadomość bycia najlepszą gospodynią, szacunek i uwielbienie otoczenia. W wieku podeszłym porządkuje listy miłosne od męża, dzieci i rodziców, odżywia się dietetycznie i gra na fortepianie standardy tradycyjnymi metodami, nucąc do Księżyca.

PAN BYK
Wymarzony mąż i ojciec. W dzieciństwie na prośbę ukochanej mamy dość długo zachowuje się i ubiera jak śliczna dziewczynka. W wieku młodzieńczym stroni od wulgarnych zabaw rówieśników. Prędko uczy się gotować i robić marynaty. Nieoceniony pomocnik i oczko w głowie babci, nie marnuje czasu na czytanie książek. Wzrok ma więc dobry. Jest urodzonym przywódcą słabszych kolegów. Daje im do woli patrzeć na swoje zabawki, których w żadnym wypadku lekkomyślnie nie rozdaje. W wieku młodzieńczym utrzymuje doskonałe stosunki z nauczycielami i drużynowymi. Stara się nie wyróżniać niczym, uważając, że nie prowadzi to do niczego. Bezkonfliktowo wtapia się w otoczenie. Skrzętnie liczy swoje wydatki i szybko dzięki oszczędności i pracy, gromadzi wielkie ilości rzeczy i zapasów. Nic się u niego nie marnuje. Dzięki umiejętnościom nabytym w młodości zaopatruje domową spiżarnię w konfitury i przeciery. W miłości wierny, solidny i obowiązkowy kochanek. Chętnie boi się żony i surowo, acz sprawiedliwie wychowuje wszystkie dzieci. Jest doskonałą Panią domu, ozdobą kuchni i salonu, w którym króluje pięknie wypolerowana, kupiona okazyjnie skarbonka. W wieku sędziwym Pan Byk, symbol obowiązku i dobrobytu, zasiada w spiżarni karmiąc prawnuki pierwszym, wykonanym przez siebie w młodości kompotem mirabelkowym. Sevrski wzorzec metra Rodzinnego.

Byk- żona
Ładna, miła, spokojna, wyjątkowo kobieca żona- Byk jest doskonałą i oszczędną gospodynią. Chętnie zajmuje się domem i doskonale wychowuje dzieci, które uwielbia. Bardzo dba o rodzinę i domowe finanse. Pamięta o płaceniu rachunków i ulubionych potrawach męża, a nawet o urodzinach teściowej. Świetna dyplomatka, potrafi zażegnywać zawczasu wszystkie domowe konflikty. Jest wspaniałym, lojalnym przyjacielem, wierną żoną i zalotną, pachnącą kochanką. W domu panuje atmosfera dostatku, w kuchni lśnią wypolerowane, luksusowe naczynia. Z półek uśmiechają się wymyślne marynaty. Prawdziwy skarb.

Byk- mąż
Kobieta, która ma szczęście poślubić Byka, bardzo prędko zorientuje się, że zrobiła najwłaściwszy wybór. Kochający, pogodny, mający niezwykłe umiejętności zarabiania pieniędzy, na dodatek jest wiernym, pracowitym domatorem i poza rodziną nic i nikt go nie obchodzi. Myśli o wszystkim, nigdy się nie złości i nie miewa humorów, nie niszczy ubrań, nie śmieci i nie męczy się w ogóle, nie wspomina o zapłaceniu rachunków, no i jest zawsze bardzo ciepłym przyjacielem całej rodziny, w tym rodziny żony.

" Jak zyskać przyjaciół. Poradnik astrologiczny." Hanna Bakuła
Morgaine
Pleciuga
 
Posty: 954
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:25
Lokalizacja: PolandHolland
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie