Znaki Zodiaku - Lew

Znaki Zodiaku - Lew

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 12:25

LEWOsoby urodzone w znaku Lwa mają rzeczywiście coś z królewskiej dumy, lubią być w centrum zainteresowania i adoracji, lecz nie ma w tym megalomanii, czy kabotyństwa. Osobowość Lwów jest po prostu tak ciekawa, że mają one duży wpływ na innych i od dzieciństwa potrafią narzucić otoczeniu swoją wolę. Lwy są towarzyskie i sympatyczne, a w młodości cieszą się powodzeniem u płci odmiennej.

Są również szczere, prawdomówne i uczciwe, dlatego Lew przypisuje te cechy każdemu i jest niemile zaskoczony, gdy doświadczy na własnej skórze, że na tym najlepszym ze światów żyje również wielu kłamców, łobuzów i zwykłych naciągaczy. Wobec przyjaciół Lew jest wierny i lojalny, wspaniałomyślny i szczodry jak prawdziwy król, ale jedynie dopóty, dopóki uznawana jest jego „królewskość”.

Lew, mimo swojego walecznego rodowodu, nie ma usposobienia wojowniczego – tak, jak Baran, czy Skorpion, dla których co na drodze, to nieprzyjaciel – natomiast ma dużą odwagę cywilną i potrafi wyrażać swoje poglądy bez względu na konsekwencje.

Lubi żyć w dobrobycie, dostojeństwie; ceni wszystko, co wzniosłe. Niestety, cieszy go zarówno wystawne zajęcie, jak i uczestnictwo w uroczystym kondukcie pogrzebową z kompanią honorową; istotnie jest dlań to, by mógł z tych okazji wystąpić w pełnej gali. Trzeba więc przyznać, że Lew jest efekciarzem .

Pani Lew, podobnie, jak jej męski odpowiednik, to uosobienie wielkiej damy. Jest jednocześnie wspaniała i wspaniałomyślna, piękna i olśniewająca , niestety nie zawsze szczerze i prawdziwie. Lubi pieniądze, zaszczyty i stanowiska. Ambicje i marzenia Lwic sięgają często szczytów nierealnych. Jako żona, bardzo lubi mieć męża na eksponowanym stanowisku, który jest znany, ceniony, a najchętniej sławny – by mogła przelicytować wszystkie przyjaciółki . lubi być elegancka, oryginalna, ma zmysł estetyczny i artystyczny. Po ślubie Lwica jest zwykle małżonką wierną aż po grób.

Mężczyźni spod znaku Lwa, przy możliwości wyboru pomiędzy władzą, a pieniędzmi, zawsze wybiorą władzę. Lwy rodzaju męskiego mają skłonność do tyranizowania rodziny, są uparte i samolubne. Współżycie z nimi nie należy do łatwych, chyba, że żona uzna siebie za gorszą połowę swojego wspaniałego Lwa. Tak więc żona podziwiająca swojego pana i władcę może liczyć na jego łaskawość.

Lew, jako szef, wymaga od podwładnych rzeczy niezwykłych, lubi otaczać się ludźmi oryginalnymi, utalentowanymi, lub choćby pracowitymi. Nic dziwnego, mierzy bowiem wysoko; a że chce być zawsze lepszy od innych szefów, dba wiec o swoich współpracowników. Lew jest pełen pomysłów, odważny i takich samych współpartnerów lubi najbardziej. Bardzo ceni sobie zainteresowanie przełożonych, zaszczyty i honory, zaś nie lubi rad, szczególnie nie najlepszych, ani płaskich pochlebstw.

Według Fr. Prengiela – Lew ma temperament żółciowo – nerwowy, a charakter choleryczno – flegmatyczny.
Na podstawie książki Piotra Majewskiego
„CHIROMANCJA I HOROSKOPY”


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_11.htm
Małgośka
 

Re: Lew

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 13:36

Najważniejsze cechy Lwa:


Odważny
Lojalny
Energiczny
Obdarzony talentem przywódczym
Czuły
Życzliwy
Uczciwy
Ambitny
Stawia duże wymagania sobie i innym
Pracowity
Mierzy wysoko
Często swoje plany realizuje
Zbyt łatwo zawiera znajomości
Porządny
Dobry
Prawdomówny
Sympatyczny
Wierny
Ceni komfort i dobrobytDane charakterystyczne - Lew


Nazwa łacińska - LEO
Mocny punkt - Duma
Słaby punkt - Drażliwość
Cechy dominujące - Wszechstronne uzdolnienia, towarzyskość, ambicja
Znaki przyjazne - Baran, Skorpion, Strzelec, Wodnik, Ryby
Przyjazna planeta - Słońce
Szczęśliwy kolor - Odcienie brązu
Szczęśliwe dni tygodnia - Wtorek, czwartek, niedziela
Szczęśliwe liczby - 1, 3, 4, 9
Szczęśliwy kwiat - Róża
Szczęśliwe drzewo - Palma
Szczęśliwe kamienie - Ametyst, granat, rubin, diament
Szczęśliwy metal - Złoto
Zawód - Żołnierz, mąż stanu, wódz, finansista, jubiler
Zdrowie - Uważać na serce, kręgosłup, plecy, oczy
Miejsce odpoczynku - Na tapczaniehttp://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_48.htm
Małgośka
 

Re: Lew

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 15:50

Lew – Twój opiekun to Słońce.

Jego wpływ daje Ci charyzmę i dostojność. Działasz z zapałem i wszystko wspaniale organizujesz. Lubisz znajdować się w centrum uwagi. Czasem jednak zbyt mocno koncentrujesz się na sobie.


http://www.zodiakhobby.republika.pl/index.htm
Małgośka
 

Re: Lew

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 16:52

Obrazek Lew to znak żywiołu Ognia o jakości stałej. Jest więc to Ogień w pełni swej manifestacji. Nic więc dziwnego, że znakiem tym rządzi Słońce. Jest to znak, który skupia w sobie siłę i silne cechy ludzkiej psychiki takie jak silna wola, odwaga, sprawne wykorzystywanie talentów, przedsiębiorczość i umiejętność skupienia na celu. Symbolika Lwa jak i rządzącego nim Słońca związana jest ze świadomością i autokreacją poprzez projekcję umysłu ku światowi zewnętrznemu. Wiąże się to często z ambicją i chęcią imponowania innym. Lew jest znakiem silnie wzmagającym ekstrawertyzm.

Wśród innych znaków wyróżnia Lwa energia i aktywność. Aktywność Lwa może się różnie przejawiać w zależności od energii planet, którymi jest obsadzony. Jeśli, dla przykładu, znajduje się w nim Merkury osoba będzie miała silny, zdeterminowany i świadomy celu umysł i będzie starać się być autorytetem. Natomiast obecność Neptuna w Lwie może dawać poczucie misji i umiejętność roztaczania opieki nad słabszymi.

Oddziaływanie tego znaku powoduje skupienie energii na świadomym celu i pełne determinacji dążenie do niego.

Cechy pozytywne związane z Lwem to koncentracja, silna wola, odwaga, dynamiczność, świadomość wytyczonych celów, dochowywanie umów i postanowień.

Cechy negatywne, które mogą się pojawić przy obsadzeniu tego znaku źle aspektowanymi planetami to dominacja, przerost ambicji, megalomania, egocentryzm, samozadowolenie i brak poszanowania innych.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.http://horoskopium.pl/astrologia/znaki-zodiaku/lew/
Małgośka
 

Re: Lew

Postautor: Antka » 17 sie 2009, 23:02

Lew celuje w wielkopańskich gestach i ekspresyjnej twórczości. Wie, jak osiągnąć najlepszy efekt. Jest mistrzem planowania i organizowania na wielką skalę. Uwielbia pławić się w blasku własnej wspaniałomyślności.

Działanie
MOCNE STRONY: organizator
Spokojne, pewne siebie, optymistyczne, zdecydowane działanie. Planuje osiągnąć wielki sukces i podejmuje ryzyko realizacji swoich zamierzeń, gdyż nie odpowiadają mu małe kroki. Traktuje życie jak scenę dla swego monodramatu. Jego wielka wiara we własne siły dodaje też odwagi i motywacji innym. Człowiek, który zawdzięcza wszystko samemu sobie. Mistrz organizacji.
SŁABOŚCI: zarozumialec
Nadęte, egoistyczne zachowanie (człowiek władczy), narcystyczny, próżny, owładnięty manią wielkości. Sprowadza innych ludzi do roli swoich wielbicieli. Uważa, że jest zbyt doskonały, żeby zajmować się codziennymi błahostkami.

Myślenie
MOCNE STRONY: człowiek, który jest przekonany, że odniesie sukces
Intuicyjnie podchodzi do sprawy w sposób globalny. Twórcza inteligencja. Myślenie zabarwione głębokimi przekonaniami, wiarą we własne siły oraz witalnym optymizmem.
SŁABOŚCI: człowiek zblazowany
W miejscach publicznych nie dostrzega różnic między poszczególnymi rzeczami. Brak zainteresowania obiektywnymi poglądami. Powierzchowny i nadęty, pozbawiony wyczucia dla subtelnych niuansów. Nie znosi krytyki i samokrytyki.

Czucie
MOCNE STRONY: człowiek pełen radości życia
Serdeczny, życzliwy, dowcipny i zawsze szczodry. Namiętny i kochający życie. Uwielbia czuć się kimś ważnym.
SŁABOŚCI: pyszałek
Uzależniony od podziwu i akceptacji innych. Zgrywa ważniaka. Szybko przemijające namiętności. Bagatelizuje uczucia i ogranicza współczucie do minimum. Miłość jest dla niego wyłącznie zwierciadłem, w którym podziwia własne odbicie.
TYPOWE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI ZAWODOWEJ: Funkcje kierownicze cieszące się dużym prestiżem, wymagające pewności siebie oraz przedsiębiorczości: menadżer, organizator, ambasador, polityk, ordynator, hurtownik, oficer, reżyser, aktor. Dziedziny ściśle związane z luksusem, takie handel złotem, biżuterią, dziełami sztuki, wyposażeniem mieszkań, tekstyliami i kosmetykami.


Anna Haebler, Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
Antka
Pleciuga
 
Posty: 871
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Lew

Postautor: jablko » 20 lis 2009, 19:39

SEKS
W seksie Lwe stra sie byc najlepszy. Powinien jednak ograniczac swoje ambicje w tym wzgledzie, bo seks nie moze byc scena, na ktorej wystepujemy po to aby sie nie osmieszyc, zblaznic czy zyskac wystarczajaco duzy aplauz. Pani Lew nie powinna zatem myslec w lozku o tym, jak ma ulozone wlosy i czy dostatecznie ponetnie wyglada- to wlasnie ujmuje jej w zyciu seksualnym atrybutow naturalnosci. Mezczyzna Lew takze nie powinien koncentrowac swojej uwagi na tym, jak wypadnie. Powinien po prostu zaufac swojej naturze. Ciagly strach przed skompromitowaniem sie moze doprowadzic Pana Lwa do nerwicy seksualnej lub tez wykreowac go na playboya. Lew mezczyzna stara sie bowiem, dowisc ze jest bardzo meski. Niepododzenia seksualne , zdarzajace sie bardzo czesto innym mezczyznom , jemu sprawiaja wyjatkowo duza przykrosc, tak duza, ze wpada w czasowe klopoty z seksem. Dlatego miedzy innymi Lew nie lubi zdradzac wyprobowanej partnerki, z ktora czuje sie dobrze w lozku. Jest wiernym partnerem wbrew pozorom , jakie stwarza ze zwyklego zarozumialstwa.

Hehe zabawne. Podam tytul tej ksiazki "Milosc i Astrologia"

ZNANE LWY
Aleksander Dumas, Bernard Shaw, Józef Ignacy Kraszewski, Henry Ford, Ignacy Domeyko, John Galsworthy, Napolen Bonaparte, Bolesław Prus, Claude Debussy, Jan III Sobieski, Benito Mussolini, Fidel Castro, Jerzy Andrzejewski, Natasza Urbańska, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Marta Żmuda Trzebiatowska, Anna Korcz, Kuba Wojewódzki, Whitney Houston, Robert De Niro,Cezary Żak.
Awatar użytkownika
jablko
Pleciuga
 
Posty: 755
Rejestracja: 21 cze 2009, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: Rafael » 08 lut 2010, 00:30

LEW 23.VII - 22.VIII
Lew promienny i zwycięski - pewny siebie, władczy, męski.
Wśród dowodów widywany - i z szacunkiem podziwiany.
Dygnitarski, patetyczny - wzniosły i egocentryczny.
Protekcyjny, nieomylny - a stronnikom swym przychylny.

LESZEK SZUMAN - WESOŁY HOROSKOP
Rafael
 
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2009, 15:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: paulav » 28 lut 2010, 22:25

Lew Pies, jestem identyczna jak w opisie.
paulav
 
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2010, 15:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: paulav » 04 mar 2010, 20:32

Rafael pisze:LEW 23.VII - 22.VIII
Lew promienny i zwycięski - pewny siebie, władczy, męski.
Wśród dowodów widywany - i z szacunkiem podziwiany.
Dygnitarski, patetyczny - wzniosły i egocentryczny.
Protekcyjny, nieomylny - a stronnikom swym przychylny.

LESZEK SZUMAN - WESOŁY HOROSKOPw takim razie chyba moja numerologiczna 11 przycmiewa tego lwa we mnie. Jestem taka schizofreniczna, bo niby poniekat pewna siebie, ale bardziej z maski, niz z tego ze taka jestem naprawdę :)
paulav
 
Posty: 17
Rejestracja: 25 lut 2010, 15:31
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Lew

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 22:57

LEW kobieta
Masz w sobie coś z królewskiej dumy, lubisz być w centrum zainteresowania i adoracji, lecz nie ma w tym megalomanii czy kabotyństwa. Twoja osobowość jest po prostu tak ciekawa, że masz duży wpływ na innych i już od dzieciństwa potrafisz narzucić otoczeniu swoją wolę. Jesteś towarzyska i sympatyczna, lecz zbyt łatwo zawierasz znajomości. W młodości cieszysz się dużym powodzeniem u płci odmiennej.
Jesteś również szczera, prawdomówna i uczciwa, dlatego przypisujesz te cechy każdemu i jesteś niemile zaskoczona, gdy doświadczysz na własnej skórze, że na tym najlepszym ze światów żyje również wielu kłamców, łobuzów i zwykłych naciągaczy. Wobec przyjaciół jesteś wierna i lojalna, wspaniałomyślna i szczodra jak prawdziwa królowa, ale jedynie dopóty, dopóki uznawana jest Twoja królewskość.
Nie masz usposobienia wojowniczego, natomiast posiadasz dużą odwagę cywilną i potrafisz wyrażać swoje poglądy bez względu na konsekwencje.
Lubisz żyć w dobrobycie, godnościach, dostojeństwie; cenisz wszystko co wzniosłe. Niestety, cieszy Cię zarówno wystawne przyjęcie, jak i uczestnictwo w uroczystym kondukcie pogrzebowym z kompanią honorową; istotne jest dla Ciebie to, byś mogła z tych okazji wystąpić w pełnej gali. Trzeba więc przyznać, że jesteś efekciarką. Dość łatwo można Cię zjednać nawet pozorami zbytku, luksusu i oddania.
Małżeństwo na ogół zgodne, a nawet szczęśliwe, zwłaszcza z Baranem, Skorpionem, Strzelcem, Wodnikiem lub Rybami.
Jesteś uosobieniem wielkiej damy. Jesteś jednocześnie wspaniała i wspaniałomyślna, piękna i olśniewająca, niestety, nie zawsze szczerze i prawdziwie.
Lubisz pieniądze, zaszczyty i stanowiska. Ambicje i marzenia sięgają często szczytów nierealnych. Jako żona, bardzo lubisz mieć męża na eksponowanym stanowisku, który jest ogólnie znany, ceniony, a najchętniej sławny -byś mogła przelicytować wszystkie przyjaciółki. Lubisz być elegancka, oryginalna, masz zmysł estetyczny i artystyczny. Po ślubie jesteś zwykle małżonką wierną niemal po grób. Niejeden mężczyzna będzie zazdrościł Twojemu mężowi tak wspaniałej żony. Czy rzeczywiście jest czego? Częściowo tak, jednak trzeba pamiętać, że nie zawsze to co się świeci, to czyste złoto. Gdyby się pokusić o zestawienie rad, jak się podobać panom urodzonym pod przyjaznymi Ci znakami, to wyglądałoby to tak:
Baran - doceni dobry humor, łagodny nastrój, nie znosi monotonii, nudy i krytycznych uwag;
Skorpion - wdzięk i nieśmiałość ujmują go przede wszystkim, nie lubi zbędnych dyskusji, sprzeczek i dąsów, ponadto kocha sport;
Strzelec - tylko partnerka o niecodziennych zaletach spodoba mu się; jest bardzo wybredny i niełatwo mu dogodzić;
Wodnik - kuchnia, dom i dzieci; te zainteresowania najbardziej ceni u kobiet, a w ogóle szuka kobiet nieskomplikowanych;
Ryby - chce być otoczony czułością, opieką, nieustanną dbałością - nieomal adoracją. Jest egoistą i lubi, by wszystko kręciło się wokół niego.
Masz więc z czego wybierać - a tak naprawdę, to życie płata niespodzianki i wychodzi się za mąż za kogoś zupełnie innego, czasem na złość mamie.
Masz skłonność do tyranizowania rodziny, jesteś uparta i samolubna. Życie seksualne jest nieskomplikowane, proste i zdrowe. W sprawach finansowych masz szeroki gest, jednak więcej szczęścia niż rozumu pozwala Ci uniknąć większych strat materialnych.
Jako szef wymagasz od podwładnych rzeczy niezwykłych, lubisz otaczać się ludźmi oryginalnymi, utalentowanymi lub choćby pracowitymi. Nic dziwnego, mierzysz bowiem wysoko; a że chcesz być zawsze lepsza od innych szefów, dbasz więc o swoich współpracowników. Jesteś pełna pomysłów, odważna i takich samych współpracowników lubisz najbardziej. Bardzo cenisz sobie zainteresowanie przełożonych, zaszczyty i honory, zaś nie lubisz rad, szczególnie nie najlepszych, ani płaskich pochlebstw.
Życzliwa planeta to Słońce, szczęśliwe dni tygodnia to wtorek, czwartek i oczywiście - niedziela, kwiaty - róże, kamienie - ametysty, granaty, diamenty i rubiny, liczby - 1, 3, 4 i 9 a kolor, to odcienie brązu. Ulubione miejsce - na tapczanie. Mocny punkt to duma, a słaby to nadmierna drażliwość.
Zwykle pierwsze miesiące roku są kłopotliwe, ale najczęściej wszystko kończy się pomyślnie. Czeka Cię wiele nowych znajomości i podróże, w czasie których w dni słoneczne musisz zachować szczególną ostrożność.
Dominujące cechy to wszechstronne uzdolnienia i towarzyskość. Temperament żółciowo-nerwowy, a charakter choleryczno-flegmatyczny.


LEW - mężczyzna
Masz w sobie coś z królewskiej dumy, lubisz być w centrum zainteresowania i adoracji, lecz nie ma w tym megalomanii czy kabotyństwa. Twoja osobowość jest po prostu tak ciekawa, że masz duży wpływ na innych i już od dzieciństwa potrafisz narzucić otoczeniu swoją wolę. Jesteś towarzyski i sympatyczny, lecz zbyt łatwo zawierasz znajomości. W młodości cieszysz się dużym powodzeniem u płci odmiennej.
Jesteś również szczery, prawdomówny i uczciwy, dlatego przypisujesz te cechy każdemu i jesteś niemile zaskoczony, gdy doświadczysz na własnej skórze, że na tym najlepszym ze światów żyje również wielu kłamców, łobuzów i zwykłych naciągaczy. Wobec przyjaciół jesteś wierny i lojalny, wspaniałomyślny i szczodry jak prawdziwy król, ale jedynie dopóty, dopóki uznawana jest Twoja królewskość. Nie masz usposobienia wojowniczego, natomiast posiadasz dużą odwagę cywilną i potrafisz wyrażać swoje poglądy bez względu na konsekwencje.
Przy możliwości wyboru między władzą i pieniędzmi, zawsze wybierzesz władzę. Lubisz żyć w dobrobycie, godnościach, dostojeństwie; cenisz wszystko co wzniosłe. Niestety, cieszy Cię zarówno wystawne przyjęcie, jak i uczestnictwo w uroczystym kondukcie pogrzebowym z kompanią honorową; istotne jest dla Ciebie to, byś mógł z tych okazji wystąpić w pełnej gali. Trzeba więc przyznać, że jesteś efekciarzem. Dość łatwo można Cię zjednać nawet pozorami zbytku, luksusu i oddania. W sprawach finansowych masz szeroki gest, jednak więcej szczęścia niż rozumu pozwala Ci uniknąć większych strat materialnych.
Masz skłonność do tyranizowania rodziny, jesteś uparty i samolubny. Współżycie z Tobą nie jest łatwe, chyba że małżonka uzna siebie za gorszą połowę swojego wspaniałego Lwa. Tak więc żona podziwiająca swego pana i władcę, może liczyć na jego łaskawość. Życie seksualne jest nieskomplikowane, proste i zdrowe. Małżeństwo na ogół zgodne, a nawet szczęśliwe, zwłaszcza z Baranem, Skorpionem, Strzelcem, Wodnikiem lub Rybami.
Jako szef wymagasz od podwładnych rzeczy niezwykłych, lubisz otaczać się ludźmi oryginalnymi, utalentowanymi lub choćby pracowitymi. Nic dziwnego, mierzysz bowiem wysoko; a że chcesz być zawsze lepszy od innych szefów, dbasz więc o swoich współpracowników. Jesteś pełen pomysłów, odważny i takich samych współpracowników lubisz najbardziej. Bardzo cenisz sobie zainteresowanie przełożonych, zaszczyty i honory, zaś nie lubisz rad, szczególnie nie najlepszych, ani płaskich pochlebstw.
Życzliwa planeta to Słońce, szczęśliwe dni tygodnia to wtorek, czwartek i oczywiście - niedziela, kwiaty - róże, kamienie -ametysty, granaty, diamenty i rubiny, liczby - 1, 3, 4 i 9 a kolor, to odcienie brązu. Ulubione miejsce - na tapczanie. Mocny punkt to duma, a słaby to nadmierna drażliwość.
Zwykle pierwsze miesiące roku są kłopotliwe, ale najczęściej wszystko kończy się pomyślnie. Czeka Cię wiele nowych znajomości i podróże, w czasie których w dni słoneczne musisz zachować szczególną ostrożność.
Dominujące cechy to wszechstronne uzdolnienia i towarzyskość. Temperament żółciowo-nerwowy, a charakter choleryczno-flegmatyczny.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie