Znaki Zodiaku - Ryby

Znaki Zodiaku - Ryby

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 12:10

RYBY


Osoby urodzone w znaku ryb są dla otoczenia dość trudne do zrozumienia i współżycia, często bowiem ich działaniem kierują przeczucia i intuicja. Większość Ryb to osoby o łagodnym charakterze, zgodne, często ustępliwe, ale w wypadku podjęcia jakiejś decyzji, oceny czy sądu, nikt ich nie jest w stanie przekonać, że nie mają racji. Ryby wówczas są uparte, nie przyjmują do wiadomości żadnej argumentacji.

Lubią spokój, kontakt z przyrodą, a szczególnie z wodą. Ale także lubią muzykę. Od lat dziecięcych marzą, a ich marzenia często w przyszłości udaje im się zrealizować. Inteligencja ryb nie należy do błyskotliwych, z czego otoczenie wyciąga mylne wnioski. Ryby są bowiem subtelne, miłe i wrażliwe, dostrzegają to, co przeciętny człowiek mija obojętnie. Cechy charakteru Ryb obojga płci niewiele się różnią. Są z natury nieśmiałe, łatwo podlegają wpływom tzw. Mocnych charakterów, jak np. Byk, Lew, Bliźnięta.

W gronie zaufanych i sprawdzonych przyjaciół Ryby są wesołe, miłe i pogodne. Nie przepadają za dużymi zbiorowiskami ludzkimi, czują się wówczas nieswojo, są speszone, a nawet onieśmielone. Wolą życie spokojne na własny rachunek, niż eksponowane stanowiska. Ryby nie stronią od dobrej kuchni.

Ryba nie jest dusigroszem, jak np. Panna. Uważa, że pieniądze są po to, by je przyjemnie wydawać. Ryba lubi wygody, komfortowo urządzone mieszkanie, wytworne przyjęcia.

Rybę łatwo urazić i sprawić jej ból. Partnerami Ryb w przyjaźni i w miłości bywają najczęściej osoby spod znaków Raka, Skorpiona, a także Byka i Koziorożca.

Ryby często czują pociąg do lekarstw, alkoholu, narkotyków. Osoby te muszą zachować szczególną ostrożność, bo niestety odporność Ryb pod tym względem jest znikoma.

Pani Ryba jest zwykle niewolnicą spraw i obowiązków domowych; może dlatego, że wszystko, co związane z domem, robi dobrze i z wielkim sercem.
Ryby obojga płci są zwykle powściągliwe w manifestowaniu swoich uczuć i przeżyć, bywają marzycielskie, skromne, nierzadko bojaźliwe.

Ryba jako szef nie znosi rygorów biurowych, ale umie doskonale przekonać współpracowników do największego wysiłku. Ma zdolności aktorskie i choć z jego charakterem niełatwo spełniać funkcje szefa, zagra swoją rolę bezbłędnie. Nie ma Ryba – szef zwyczaju karcić, czy krytykować, może i słusznie, uważa bowiem, że pochwała, czy sowa zaczęty bardziej mobilizują do działania. Przy wyborze pracowników Ryba jest skrupulatna do przesady, a mając dużo wyczucia – zwykle trafia bez pudła. Tak więc mocnym punktem Ryb jest intuicja.

Według Fr. Prengiela – Ryba ma temperament limfatyczno – sangwiniczny, a charakter flegmatyczno – sangwiniczny.Na podstawie książki Piotra Majewskiego
„CHIROMANCJA I HOROSKOPY”


http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_27.htm
Małgośka
 

Re: Ryby

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 13:08

Dane charakterystyczne - Ryby


Nazwa łacińska - PISCES
Mocny punkt - Intuicja
Słaby punkt - Nieśmiałość
Cechy dominujące - Uczuciowość, niezdecydowanie i dobroć
Znaki przyjazne - Rak i Skorpion
Przyjazna planeta - Neptun
Szczęśliwy kolor - Błękit, morska zieleń, purpura, blady fiolet
Szczęśliwe dni tygodnia - Poniedziałek, wtorek i piątek
Szczęśliwe liczby - 6 i 3
Szczęśliwy kwiat - Jaśmin, goździk i heliotrop
Szczęśliwe drzewo - Wierzba i wiąz
Szczęśliwy kamień - Topaz, szmaragd, chryzolit i jaspis
Szczęśliwy metal - Cyna
Zawód - Podróżnik, filozof, odkrywca, literat , nauczyciel i pielęgniarka
Zdrowie - Uważać na przeziębienia, gościec, wątrobę i choroby zakaźne
Miejsce odpoczynku - Na leżaku lub hamaku


Najważniejsze cechy Ryby:


Chwiejny
Niezdecydowany
Romantyczny
Życzliwy
Utalentowany
Pozbawiony ambicji
Tolerancyjny
Nieśmiały
Sympatyczny
Uczuciowy
Nerwowy
Niekonsekwentny
Często naiwny
Zarozumiały
Lubiący wygody i komforthttp://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_51.htm
Małgośka
 

Re: Ryby

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 15:47

Ryby – Twoim jawnym opiekunem jest Neptun, a wspomaga go Jowisz.

Dzięki nim jesteś ogromnie wrażliwy i masz dużą wyobraźnię. Potrafisz zaufać innym i łatwo nawiązujesz kontakty. Jesteś jednak podatny na wpływy ludzi i różnych używek. Nie opuszcza Cię romantyczny nastrój i chęć do poświęceń.


http://www.zodiakhobby.republika.pl/index.htm
Małgośka
 

Re: Ryby

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 16:44

Obrazek Ryby to znak zamykający zodiakalny cykl. Należy on do żywiołu Wody i jest znakiem o jakości zmiennej. Ryby są ofiarne i zdolne do poświęceń dla innych, choć z powodu introwertyczności niesionej przez ich planetę opiekuńczą, którą jest Neptun, nie zawsze bywają towarzyskie. Jest jeden z wielu przypadków zagadkowych sprzeczności wewnętrznych jakie wiążą się z silnym oddziaływaniem tego znaku. Innym skutkiem władania tym znakiem przez planetę Neptun jest zainteresowanie rzeczami tajemniczymi, głębią ludzkiej psychiki i podświadomości, mistycyzmem, magią i zjawiskami paranormalnymi.

Ryby wolą ogólne odczucia od szczegółowej wiedzy i kierują się raczej swoją intuicją niż intelektem. Chociaż jednocześnie obecność Merkurego w tym znaku może dawać zdolność do abstrakcyjnego myślenia. Ryby mają w sobie coś z idealisty, którego wzrok sięga poza znaną nam rzeczywistość o dobrze określonych kształtach. W świecie Ryb rzeczy są niejasne, mają rozmyte kontury, nigdy nie zostają ukończone i zmieniają się jedne w drugie. Cecha ta przy pobycie Merkurego w znaku może wskazywać na wynalazczość opartą o niekonwencjonalne zastosowanie istniejących rozwiązań.

Inaczej będzie się przejawiała energia Ryb gdy przebywa w nich Księżyc. Znamionował on wtedy będzie dar introspekcji, zmienność nastrojów, współczucie, uległość i potencjały parapsychiczne.

Cechy pozytywne tego znaku to uzdolnienia artystyczne, gotowość do poświęceń, romantyczność, ponadprzeciętna intuicja, postępowość, uduchowienie, subtelność, idealizm, empatia, inspiracja.

Cechy negatywne znaku Ryb to między innymi zmienność, apatyczność, uległość, bojaźliwość, brak logiki, niespójność rozumowania, irracjonalizm i skłonność do ulegania stresowi oraz wynikające stąd nerwice.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.
http://horoskopium.pl/astrologia/znaki-zodiaku/ryby/
Małgośka
 

Re: Ryby

Postautor: Antka » 17 sie 2009, 23:05

To znak wielkich duszpasterzy, którzy potrafią słuchać i zrozumieć, nie oceniając. Wiedzą, jak pocieszyć i zbudować człowieka, ale zazwyczaj trudno przychodzi im wykorzystanie tej wiedzy dla własnych potrzeb. Mają kłopot z wykształceniem wyraźnego poczucia własnej tożsamości, dlatego ludzie spod znaku Ryb często doświadczają swojego Ja poprzez Ascendent, a nie Słońce.

Działanie
MOCNE STRONY: człowiek wiedziony przez Najwyższego, altruista
Wyczuwanie bodźców zewnętrznych z wrażliwością sejsmografu, w stosownej chwili dostęp do wewnętrznej wiedzy. Tendencje do reagowania bardziej w sposób instynktowny i pasywny niż aktywny i konsekwentny. „Pozwala się rzeczom dziać”. Usłużny, oddany i bezinteresowny.
SŁABOŚCI: wieczna ofiara
Robi z siebie zawsze godną pożałowania ofiarę. Ucieka w chorobę i depresję. Manipuluje innymi poprzez bezradność. Uprzejma fasada, za którą może się ukrywać pełna sprzeczności osobowość, która często działa w sposób złośliwy i okrutny. Kameleonowa pozorna przystosowalność, chwiejność i podatność na zwodzenie, która graniczy z heteronomicznością. Zagrożenie nałogami.

Myślenie
MOCNE STRONY: typ intuicyjny
Subtelne wyczucie i niezawodne antycypowanie powiązań cechują bogatą, twórczą wyobraźnię, której wglądy często nie dają się racjonalnie uzasadnić. Dąży do zrozumienia i mądrości.
SŁABOŚCI: mętny typ
Nieżyciowy, mętny, chwiejny i nieszczery. Niezdolny do utrzymania klarownego, obiektywnego stanowiska. Urojenia i niejasne poglądy.

Czucie
MOCNE STRONY: człowiek subtelny
Bezinteresowna, służebna miłość i ofiarność. Bezgraniczne współczucie, wielkie oddanie i głębokie zrozumienie wszystkich problemów. Pragnienie zjednoczenia się i stopienia. Człowiek czarujący, uwodzicielski, uczuciowy, obdarzony subtelnym, psychicznym wyczuciem. Wszechogarniająca miłość.

SŁABOŚCI: człowiek, który łatwo daje się sprowadzić na złą drogę
Brak zdolności oddzielenia się od innych. Mimozowaty, podatny na zranienie i depresyjny. Może też wykształcić w sobie zewnętrzną twardość i chłód. Głęboko zakorzenione tendencje masochistyczne i pragnienie śmierci.
TYPOWE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI ZAWODOWEJ: zawody, w których do głosu dochodzi współczucie, duchowość, gotowość niesienia pomocy i ofiarność, np. duszpasterstwo lub praca charytatywna. Świat fantazji i iluzji: cyrk, teatr oraz branża filmowa. Sztuka, przede wszystkim muzyka, poezja i malarstwo. Zawody wymagające nieomylnego instynktu, operujące w sferze energii subtelnych, np. medium, uzdrowiciel, homeopata. Praca związana z wodą, żeglugą, rybołówstwem, nurkowaniem. Branża farmaceutyczna.


Anna Haebler, Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
Antka
Pleciuga
 
Posty: 871
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ryby

Postautor: jablko » 20 lis 2009, 20:48

ZNANE RYBY
Artur Boruc, Magdalena Cielecka, Krzysztof Ibisz, Agnieszka Radwańska, Andrzej Wajda, Kaja Paschalska,
Sharon Stone , Bruce Willis, Jessica Biel, Jon Bon Jovi, Eva Longoria, Jennifer Love Hewitt, Timbaland
Awatar użytkownika
jablko
Pleciuga
 
Posty: 755
Rejestracja: 21 cze 2009, 11:17
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ryby

Postautor: Rafael » 08 lut 2010, 00:26

RYBY 19.II. - 20.III
Ryba bywa muzykalna - marzycielska i medialna.
Lubi żyć w odosobnieniu - skromnie, cicho, nieco w cieniu.
Nieraz miewa przygnębienie - brak energii, zniechęcenia,
Rzadko chwyta ją ambicja - ważna cecha : intuicja.

LESZEK SZUMAN - WESOŁY HOROSKOP
Rafael
 
Posty: 76
Rejestracja: 23 gru 2009, 15:18
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Ryby

Postautor: Gina » 04 lis 2010, 23:00

RYBY - kobieta
Jesteś dla otoczenia dość trudna do zrozumienia i współżycia, często bowiem Twoim działaniem kierują przeczucia i intuicja. Na ogół jesteś zgodna, o łagodnym charakterze, często ustępliwa, ale w przypadku podjęcia jakiejś decyzji, oceny czy sądu, nikt nie jest w stanie Cię przekonać, że nie masz racji. Jesteś wówczas uparta i nie przyjmujesz do wiadomości żadnej argumentacji.
Lubisz spokój, kontakt z przyrodą, a szczególnie z wodą, ale także muzykę, nie stronisz też od uciech tego świata. Od lat dziecięcych marzysz, a Twoje marzenia często w późniejszych latach udaje się zrealizować. Twoja inteligencja nie należy do błyskotliwych, z czego otoczenie wyciąga mylne wnioski. Jesteś bowiem subtelna, czuła i wrażliwa, dostrzegasz to, co przeciętny człowiek mija obojętnie. Jesteś nieśmiała, łatwo ulegasz wpływom tzw. mocnych charakterów, np. spod znaku Byka, Lwa czy Barana. W gronie zaufanych i sprawdzonych przyjaciół jesteś wesoła, miła i pogodna. Nie przepadasz za dużymi zbiorowiskami ludzkimi, czujesz się wówczas nieswojo, jesteś speszona, a nawet onieśmielona. Wolisz życie spokojne, na własny rachunek, niż eksponowane stanowiska. Nie stronisz od dobrej kuchni. A w ogóle, jesteś bardzo uczuciowa.
W życiu seksualnym niezmiernie ważny jest dobór partnera, który winien mieć większą inicjatywę przy jednoczesnej dużej subtelności, wówczas jesteś aktywna i odwzajemniasz się szczerym uczuciem. Nie dysponujesz tym, co obecnie nazywa się siłą przebicia, nie lubisz brać się za bary z losem, wolisz ustąpić. Czasem rodzi to poczucie niedoceniania Twojej osoby, a nawet kompleksy. Nie jesteś dusigroszem, jak np. Panna. Uważasz, że pieniądze są po to, aby je przyjemnie wydawać. Lubisz wygody, dobrze i komfortowo urządzone mieszkanie, wytworne przyjęcia. Jeśli musisz zawodowo pracować, wybierzesz zazwyczaj zawód wolny, nie znosisz bowiem siedzenia na jednym miejscu. Łatwo Cię urazić i sprawić ból.
Partnerem w przyjaźni i miłości jest zazwyczaj Rak, Skorpion, Byk lub Koziorożec.
Często czujesz pociąg do lekarstw, alkoholu i narkotyków. Musisz jednak zachować szczególną ostrożność, bo niestety twoja odporność w tym względzie jest znikoma. Jesteś zwykle niewolnicą spraw i obowiązków domowych; może dlatego, że wszystko co związane z domem, robisz dobrze i z wielkim sercem.
Jesteś zwykle powściągliwa w manifestowaniu swoich uczuć i przeżyć, bywasz marzycielska, skromna, nierzadko bojaźliwa.
Jako szef nie znosisz rygorów biurowych, ale umiesz doskonale przekonać pracowników do największego wysiłku. Masz zdolności aktorskie i choć z Twoim charakterem niełatwo spełniać funkcję szefa, zagrasz swoją rolę bezbłędnie. Nie masz w zwyczaju karcić czy krytykować, może i słusznie, uważasz bowiem, że pochwała czy słowa zachęty bardziej mobilizują do działania. Przy wyborze pracowników jesteś skrupulatna do przesady, a mając dużo wyczucia - zwykle trafiasz bez pudła.
Tak więc mocny punkt to intuicja, a słaby - nieśmiałość. Cechy dominujące, to dobroć i uczuciowość.
Szczęście przynosi kolor błękitny, dni tygodnia - poniedziałek, wtorek i piątek, liczby - 2, 9 i 11, kwiat to jaśmin, a kamienie to chryzolit, topaz, jaspis i szmaragd. Gwiazdy sprzyjają Ci szczególnie wiosną, a przyjazną planetą jest Neptun.
Temperament masz limfatyczno-sangwiniczny, a charakter flegmatyczno-sangwiniczny.

RYBY - mężczyzna
Jesteś dla otoczenia dość trudny do zrozumienia i współżycia, często bowiem Twoim działaniem kierują przeczucia i intuicja. Na ogół jesteś zgodny, o łagodnym charakterze, często ustępliwy, ale w przypadku podjęcia jakiejś decyzji, oceny czy sądu, nikt nie jest w stanie Cię przekonać, że nie masz racji. Jesteś wówczas uparty i nie przyjmujesz do wiadomości żadnej argumentacji.
Lubisz spokój, kontakt z przyrodą, a szczególnie z wodą. Ale także lubisz muzykę, nie stronisz też od uciech tego świata, które określano kiedyś lapidarnie "wino, kobiety i śpiew!" Od lat dziecięcych marzysz, a Twoje marzenia często w późniejszych latach udaje się zrealizować. Twoja inteligencja nie należy do błyskotliwych, z czego otoczenie wyciąga mylne wnioski. Jesteś bowiem subtelny, czuły i wrażliwy, dostrzegasz to, co przeciętny człowiek mija obojętnie. Jesteś nieśmiały, łatwo ulegasz wpływom tzw. mocnych charakterów, np. spod znaku Byka, Lwa czy Barana. W gronie zaufanych i sprawdzonych przyjaciół jesteś wesoły, miły i pogodny. Nie przepadasz za dużymi zbiorowiskami ludzkimi, czujesz się wówczas nieswojo, jesteś speszony, a nawet onieśmielony. Wolisz życie spokojne na własny rachunek niż eksponowane stanowiska. Nie stronisz od dobrej kuchni. A w ogóle jesteś bardzo uczuciowy.
Jesteś zwykle powściągliwy w manifestowaniu swoich uczuć i przeżyć, bywasz marzycielski, skromny, nierzadko bojaźliwy. Partnerem w przyjaźni i miłości jest zazwyczaj Rak, Skorpion, Byk lub Koziorożec. W życiu seksualnym niezmiernie ważny jest dobór partnerki, która winna mieć większą inicjatywę przy jednoczesnej dużej subtelności, wówczas jesteś aktywny i odwzajemniasz się szczerym uczuciem. Nie dysponujesz tym, co obecnie nazywa się siłą przebicia, nie lubisz brać się za bary z losem, wolisz ustąpić. Czasem rodzi to poczucie niedoceniania Twojej osoby, a nawet kompleksy. Nie jesteś dusigroszem, jak np. Panna. Uważasz, że pieniądze są po to, aby je przyjemnie wydawać. Lubisz wygody, dobrze i komfortowo urządzone mieszkanie, wytworne przyjęcia. Jeśli musisz zawodowo pracować, wybierzesz zazwyczaj zawód wolny, nie znosisz bowiem siedzenia na jednym miejscu. Łatwo Cię urazić i sprawić ból.
Często czujesz pociąg do lekarstw, alkoholu i narkotyków. Musisz jednak zachować szczególną ostrożność, bo niestety Twoja odporność w tym względzie jest znikoma.
Jako szef nie znosisz rygorów biurowych, ale umiesz doskonale przekonać pracowników do największego wysiłku. Masz zdolności aktorskie i choć z Twoim charakterem niełatwo spełniać funkcję szefa, zagrasz swoją rolę bezbłędnie. Nie masz w zwyczaju karcić czy krytykować, może i słusznie, uważasz bowiem, że pochwała czy słowa zachęty bardziej mobilizują do działania. Przy wyborze pracowników jesteś skrupulatny do przesady, a mając dużo wyczucia - zwykle trafiasz bez pudła.
Tak więc mocny punkt to intuicja, a słaby - nieśmiałość. Cechy dominujące to dobroć i uczuciowość. Temperament masz limfatyczno-sangwiniczny, a charakter flegmatyczno-sangwiniczny.
Szczęście przynosi kolor błękitny, dni tygodnia - poniedziałek, wtorek i piątek, liczby - 2, 9 i 11, kwiat to jaśmin a kamienie to chryzolit, topaz, jaspis i szmaragd. Gwiazdy sprzyjają szczególnie wiosną, a przyjazną planetą jest Neptun.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Ryby

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 08:37

przeca to ogólny zarys znaku - nałóż na to ascendent a potem inne elementA :)
Jakby Fszystko siEM zgadzało, to by ludzie dzielil się na 12 typów... ino :)
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Re: Ryby

Postautor: Gina » 05 lis 2010, 09:17

:o o ja cie... 8-) :lol:
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą!
Awatar użytkownika
Gina
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 391
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:05
Lokalizacja: 3City
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 9

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie