Znaki Zodiaku - Wodnik

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Nuna » 16 cze 2009, 18:13

Mnie to interesuje Pan Wodnik :D
Awatar użytkownika
Nuna
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:11
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 12:38

WODNIK


Osoby urodzone w znaku Wodnika zdecydowanie uważają sprawy ducha za ważniejsze od spraw ciała. Żadna inna konstelacja gwiezdna nie miała wpływu na urodzenie tylu wybitnych myślicieli, poetów, wynalazców i uczonych, co znak Wodnika.

Wodnik najczęściej idzie przez życie samotnie. Działa zdecydowanie, ale nie za wszelką cenę. Mając umysł twórczy patrzy dalej i głębiej niż jego otoczenie, które nie rozumiejąc go, najczęściej uważa go za dziwaka i fantastę. Wodnik nie zwraca uwagi na obiegowe opinie krążące na jego temat, idzie konsekwentnie swoją drogą, jest bowiem nie tylko teoretykiem, ale również potrafi swoje idee wprowadzić w życie.

Wodnika pociąga wszystko, co niebanalne, lubią dobrą organizację, nowe wynalazki, fascynują go rzeczy niezwykłe, zagadkowe. Jest wrogiem rutyny, głupoty, zbędnych konwenansów, nudziarstwa, niezdecydowania, ograniczeń, przymusu. Wodnik nie stroni od ludzi, ale stwierdza, że „im lepiej poznaje ludzi, tym bardziej szanuje zwierzęta”.

Ma specyficzny styl życia, dotyczy to również pracy zawodowej: potrafi całe dnie spędzać bezczynnie, ale jest to coś w rodzaju „ładowania akumulatorów”, aby następnie w ciągu kilku dni zdziałać więcej, niż inni w ciągu miesięcy. Zdarzają się Wodniki o wyniosłym sposobie bycia, ale również o zdolnościach aktorskich; bez nich nie byłoby dobrego teatru, czy filmu.

Wodnik dąży do zdobycia przewagi we wszystkim, co dotyczy ducha. Jeśli zdarzy mu się zając wysokie stanowisko, można być pewnym, że nie przywiodła go tam chęć zdobycia władzy, lecz wyniosłe idee.

Wodnik z dużymi oporami zawiera przyjaźnie, ale osoby, które obdarzy przyjaźnią mogą na niego zawsze liczyć. Jest wówczas szczery, koleżeński i wierny

Jako mąż i ojciec jest absolutnym optymistą, bujającym w obłokach. Nie lubi zajmować się sprawami przyziemnymi, z których niestety również składa się życie. Musi to robić za niego żona, patrząca zwykle na życie trzeźwo i realnie.

Wodnik, mimo ciągot do życia w świecie fantazji, mimo licznych fanaberii, jest człowiekiem ciekawym, oryginalnym, niepodobnym do innych. Poglądy ma zdecydowanie postępowe, demokratyczne, nie ma przesądów. Pochodzenie społeczne znaczy dla niego bardzo niewiele, natomiast poziom i możliwości i intelektualne – niemal wszystko.

Nikt i nic nie jest w stanie zadziwić Wodnika; co dla innych niesamowite, cudowne, fantastyczne, dla niego jest po prostu zwyczajne.

W drobnych sprawach jest małostkowy, w poważnych ma zwykle szeroki gest. Lubi długie, samotne spacery, bezpośredni kontakt z przyrodą. Nigdy nie czuje samotności – jego myśli, pomysły, nowe idee zastępują mu najciekawsze towarzystwo.

Zdaniem R. Valentiniego, ludzie urodzeni w styczniu, to po prostu Anophelos maculipornia czyli komary, mające naturę i psychikę uczonych, rozumiejące przyrodę i jej tajniki .

Wodnik, jako przełożony występuje bardzo rzadko, nuży go biurowa monotonia, niechętnie podejmuje decyzje. Jest mimo to – a może dlatego – uważany za wzór szefa i ogólnie lubiany przez pracowników. Wynika to z faktu, że zdecydowanie wyrasta ponad biurową przeciętność, jest wrażliwy i inteligentny.

Panie spod tego znaku są kapryśne i zmienne jak pogoda w marcu. Są pod tym znakiem najmniej miłe ze wszystkich znaków Zodiaku. Nigdy nie wiadomo, co za chwilę strzeli do głowy pani Wodnik. Może dla zrekompensowania tej wady panie Wodnik są powabne, kobiece i czarujące. Panią Wodnik niełatwo zdobyć – nie trafiają do niej najżarliwsze wyznania miłości , ceni natomiast inteligencję i nieprzeciętne cechy umysłu.

Najbardziej odpowiednimi partnerami w przyjaźni i w miłości są dla Wodników Bliźnięta, Lew, Skorpion i Waga.

Według Fr. Prengiela – Wodnik to najczęściej typ żółciowo – sangwiniczny.Na podstawie książki Piotra Majewskiego
„CHIROMANCJA I HOROSKOPY”http://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_17.htm
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 14:06

Najważniejsze cechy Wodnika:


Idealista
Szlachetny
Życzliwy
Przezorny
Obdarzony intuicją
Logiczny
Pogodny
Rzetelny
Bardzo zdolny
Liberalny
Sceptyczny
Niebanalny
Dociekliwy
Krytyczny
Ogólnie ceniony, czasem lubiany
Pełen pomysłów
organizatorDane charakterystyczne - Wodnik


Nazwa łacińska - AQUARIUS
Mocny punkt - Rzeczowość
Słaby punkt - Agresywność
Cechy dominujące - Inteligencja i sceptycyzm
Znaki przyjazne - Bliźnięta i Waga
Przyjazna planeta - Uran
Szczęśliwy kolor - Szary, stalowoniebieski i stalowozielony
Szczęśliwe dni tygodnia - Środa i piątek
Szczęśliwe liczby - 2
Szczęśliwy kwiat - Mimoza, przebiśnieg
Szczęśliwe drzewo - Sosna
Szczęśliwy kamień - Szafir, beryl, diament, ametyst
Szczęśliwy metal - Platyna
Zawód - Lekarz, prawnik, aktor, psycholog, naukowiec, muzyk, elektryk
Zdrowie - Uważać na urazy kończyn
Miejsce odpoczynku - W altaniehttp://www.zodiakhobby.republika.pl/new_page_55.htm
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 15:55

Wodnik – Twoim jawnym opiekunem jest Uran, a wspomaga go Saturn

Ofiarowują Ci pogodę ducha i łatwą akceptację zmian. Jesteś bardzo komunikatywny i towarzyski. Działasz z pobudek altruistycznych. Jednak często zapominalstwo i chaotyczność przeszkadzają Ci w życiu.


http://www.zodiakhobby.republika.pl/index.htm
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 18 cze 2009, 17:05

Obrazek Chociaż współczesna nazwa Wodnika kojarzy się z Wodą jest to silny znak powietrzny o jakości ść stałej, a więc reprezentuje on żywioł Powietrza w jego całej okazałości. Świadczy to o tym, ze ma on silny związek z intelektem, rozumem i wiedzą. Silny znak Wodnika w horoskopie jest źródłem bystrości umysłu, przenikliwości i oryginalności. Dla Wodnika naturalne jest stawiać ideały i samorealizację wyżej niż dobra materialne, które przychodzą jednak jako naturalny skutek samorealizacji. Planeta Uran, która jest jednym z opiekunów Wodnika daje mu zdolności wynalazcze, chęć odkrywania i skłonności do idealistycznych porywów oraz dalekosiężność myśli i upodobań - Wodnik chce poznawać egzotyczne, nieznane krainy, podróżować i badać. Jego misją jest przekraczanie granic i barier. Dlatego też wpływ Wodnika jest źródłem tolerancji dla odmienności, która jest przedmiotem zainteresowania Wodnika. Myślenie u niego przekracza granice plemienia, państwa i religii.

Wśród znaków żywiołu Powietrza Wodnik, z powodu przynależności do jakości stałej, a więc znamionującej działanie żywiołu w jego czystej i pełnej postaci, jest znakiem najsilniej związanym z rozumem i intelektem. Dlatego Wodnik zwykle daje dobre zrozumienie otaczającego świata. Przejawia się to szczególnie silnie gdy w Wodniku przebywa Merkury.

Cechy pozytywne związane z tym znakiem to oryginalność koncepcji, odkrywczość, nietuzinkowość, tolerancyjność, obiektywizm, wynalazczość i inicjatywa w poszukiwaniu rozwiązań.

Cechy negatywne tego znaku to przede wszystkim nieprzewidywalność, nieliczenie się z realiami, ekscentryczność, niesystematyczność i narzucanie własnych zasad.

To które cechy związane z tym znakiem wystąpią zależy od rozkładu Słońca, Księżyca i planet w tym i innych znakach oraz od ich aspektów.
http://horoskopium.pl/astrologia/znaki-zodiaku/wodnik/
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Antka » 17 sie 2009, 23:00

Rewolucja Francuska, wybuchła wkrótce po odkryciu Urana (władcy tego znaku), sprawiła, że hasło „wolność, równość, braterstwo” znalazło się na ustach ogółu. Wodnik posiada wybitną zdolność myślenia abstrakcyjnego, ma skłonność do patrzenia na rzeczy z góry, jest niezwykle pomysłowy i wynalazczy.

Działanie
MOCNE STRONY: człowiek rozważny
Dąży do niezależności. Pragnie uwolnić się od wszelkich ograniczeń i zahamowań. Jego wszystkie działania wynikają z chęci wyróżnienia się z szarej masy i zaakcentowania własnej wyjątkowości. Przystępuje do pracy po dokładnym namyśle, pracuje skrupulatnie, mądrze i wytrwale.
SŁABOŚCI: człowiek pozbawiony kontaktu ze światem rzeczywistym
Słabe Ja i nieprzepracowane kompleksy mogą prowadzić do niebezpiecznego przeceniania siebie. Nieobliczalny i nieco zwariowany. Kłopoty z konsekwencją, włączeniem się w całość, a nawet podporządkowaniem się.

Myślenie
MOCNE STRONY: człowiek, który potrafi ogarnąć spojrzeniem całą sytuację
Umie „z lotu ptaka” uzyskać klarowny i obiektywny obraz sytuacji, dokonać jej prawidłowej oceny, wskazać dalekosiężne perspektywy na przyszłość i podsunąć genialne pomysły. Oryginalny, dowcipny, pomysłowy, błyskotliwy, cięty, śmieszny i obiektywny; umysł racjonalny i zdystansowany.
SŁABOŚCI: filozof kanapowy
Oderwany od ziemi, gubi się w naukowych teoriach. Ma w głowie cały świat, ale nie odczuwa potrzeby urzeczywistnienia swoich koncepcji lub zrewidowania ich pod kątem praktycznej użyteczności.

Czucie
MOCNE STRONY: kumpel
Uprzejmy, choć zdystansowany, ruchliwy, współczujący, fair, koleżeński. Ma trudności z przeżywaniem lub okazywaniem uczuć, woli raczej ukrywać je za maską uprzejmej, chłodnej powściągliwości. Samowystarczalność i umiłowanie odmiany sprawiają, że wzbrania się przed stałymi związkami.
SŁABOŚCI: dziwak, człowiek wyobcowany
Człowiek na wskroś wyjątkowy i wiecznie niezrozumiały, domagający się dla siebie specjalnych praw. Tendencje anarchistyczne. Postawa „anty” za wszelką cenę. Strach przed głębią uczuć, w której można się zatracić. Bezosobowy, zdystansowany, zimny i mający wszystko pod kontrolą, dlatego często samotny i wyobcowany.
TYPOWE OBSZARY DZIAŁALNOŚCI ZAWODOWEJ: zawody, które wymagają dużej kreatywności i gwarantują znaczną swobodę działania, zwłaszcza marketing, reklama i public relations. Dziedziny wykorzystujące najnowszą technikę, ustawicznie się rozwijające i dostarczające wynalazków. Zawody związane z przyszłością, np. futurolog i astrolog. Naukowcy podążający niezwykłymi ścieżkami lub stosujący najnowsze, trudno wytłumaczalne metody (homeopatia).

Anna Haebler, Hajo Banzhaf
Awatar użytkownika
Antka
Pleciuga
 
Posty: 871
Rejestracja: 03 mar 2009, 14:21
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Sylwia » 20 wrz 2009, 22:03

Wodniki są fajne bo ja nim jestem :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sylwia
Pismak
 
Posty: 2263
Rejestracja: 13 wrz 2009, 13:50
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 21 wrz 2009, 08:00

ja też :lol: :lol: :lol:
Małgośka
 

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: motylla » 21 wrz 2009, 09:44

i ja :) fajny znak :) ale nierówno pod sufitem ma ;D
Gonię swoje szczęście :)
Awatar użytkownika
motylla
Grafoman
 
Posty: 1044
Rejestracja: 19 mar 2009, 21:52
Lokalizacja: Centrum Szczęścia
Podziękował : 0 raz
Otrzymał podziękowań: 0 raz

Znaki Zodiaku - Wodnik

Postautor: Małgośka » 21 wrz 2009, 10:30

jak najbardziej się z tym zgadzam ;) :lol:
Małgośka
 

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie