Znaki Zodiku - Skorpion

Znaki Zodiku - Skorpion

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 12:48

Skorpion(23 10 – 21.11)
Zgłębiam, drążę, ujawniam. Moje motto to skupienie, głębia, zaborczość, wnikliwośc, intensywność.
Cechy charakteru
Skorpiony są znane ze swoich intensywnych odczuć, determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Wydaje się, że mają ogromną siłę woli, gdyż z reguły wiedzą czego chcą i potrafią nawet bardzo długo czekać na właściwy moment, by to uzyskać. Rzadko się poddają i są niezwykle wytrzymałe. Mają skłonność do popadania w skrajności i obce są im stany pośrednie. Nie lubią powierzchowności i przeciętności. Są obdarzone bardzo dużą siłą psychiczną, którą w zależności od stopnia rozwoju mogą wykorzystywać do wielkich celów lub w sposób destrukcyjny – np. gdy pozwolą, by kierowała nimi zazdrość i podejrzliwość.
Główne zalety
Skorpiony odważnie zgłębiają tajemnice i poruszają kwestie, których inni się obawiają. Są wnikliwe, analityczne i nieustepliwe. Mają ogromną zdolność psychicznej regeneracji, dzięki której potrafią podnieść się po niepowodzeniach, które innych dawno by załamały.
Główne wady
Skorpiony długo pamiętają urazy i potrafią wziąć za nie odwet nawet po bardzo długim czasie, gdy inni dawno już zapomnieli o całej sprawie. Powinny uważać, by motywacją ich działań nie stała się chęć zawładnięcia innymi i uzależnienia ich od siebie.
Kobieta
Może kojarzyć się z typem tajemniczej czarodziejki lub w negatywnym wydaniu – modliszki. Namiętna i uwodzicielska, nieco mroczna.
Mężczyzna
Tajemniczy, charyzmatyczny, nieprzenikniony. Wydaje się, że nic się przed nim nie ukryje. Jego skrajne i bezkompromisowe poglądy potrafią nieco przerażać.
Przyjazne znaki:
Rak, Ryby, Panna, Koziorożec

Tekst: Magdalena Krukowska. Opracowanie: Tomasz Stąpor
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 13:46

Skorpion w łóżku:

W całym zodiaku, jest 12 typów kochanek i kochanków. Są bardziej i mniej śmiali, bardziej i mniej romantyczni, bardziej i mniej wprawni.
Jednak całe spektrum seksualności, od delikatności piórka muskającego skórę po szaleństwo ekstazy, od miłości do nienawiści, od żądzy do obojętności zawiera w sobie tylko Skorpion. Czy to Pani czy to Pan spod tego znaku, to Skorpion jest królem seksu i mistrzem namiętności. Jego siła i potęga w tej sferze życia bierze się z niesamowitej wyobraźni, namiętności przypisanej do jego natury a także ogromnej uczuciowości i subtelności.
Mistrzowską klasę w ars amandi osiągają dzięki wrodzonej wytrwałości, determinacji czy wręcz zawziętości w dążeniu do celu, do perfekcji.
W Skorpionie najprawdziwszą prawdą i najbardziej skrywaną tajemnicą jest ich skrajność. Cokolwiek dzieje się ze Skorpionem, on robi to całym sobą angażując ciało, duszę, uczucia i umysł, i robi to niezwykle intensywnie. Dlatego seks ze Skorpionem tez jest niezwykle intensywny.
Pani Skorpionto kobieta, która jeśli spojrzy w oczy mężczyzny już zna jego duszę i myśli, a jeśli do tego odda jej pocałunek, to on powie jej prawdę o jego uczuciach. Nie musisz ani mówić jej ani pokazywać, pozwól jej działać a zobaczysz, że w 100 % spełnia twoje fantazje i potrzeby i robi to w taki sposób, o którym nawet ci się nie śniło.
Kiedy się kochacie możesz mieć poczucie, że cię w siebie wchłania, że zatracasz się w niej, rozpływa się twoje ciało, dusza, emocje i myśli. Ona faktycznie pragnie cię całego.
Pan Skorpion ma bardzo rzadki dar, tj. w każdej kobiecie, zanim ona nawet otworzy usta, widzi pełen wachlarz jej możliwości seksualnych, jej potrzeby i fantazje, prześwietla jej ciało i zmysły.
Kiedy są razem w sypialni odkrywa te niezbadane rejony, wydobywa z niej ją samą, jak rzeźbiarz ciosający bryłę marmuru i uwalniający z jej wnętrza posąg.
Kobieta po nocy ze Skorpionem, nie może dojść do siebie, bowiem spotkała się z samą sobą, ze sobą o istnieniu której nie maiła pojęcia.
Umie zaspokajać kobiety sam czerpiąc przy tym wiele przyjemności. Ma przy tym nie wyczerpane pokłady wigoru.
Strefy erogenne Skorpiona: Nie ma człowieka, który nie rozkwitałby pod namiętnym dotykiem swoich najintymniejszych części ciała, czyli genitaliów.
Jednak w przypadku Skorpionów to prawdziwa kopalnia doznań, tu bowiem ukryty jest największy skarb Skorpionów, cała ich seksualna potęga i energia, wszystkie potrzeby i cały potencjał do ofiarowania kochankowi.
To właśnie genitaliom patronuje astralny znak Skorpiona. Czy to lekki dotyk, czy zdecydowane pieszczoty dłońmi, czy miłość oralna czy sam stosunek, to właśnie przez okazywanie czułości i akceptacji genitaliom Skorpiona, tak naprawdę bierzesz rozkosz, którą Skorpion chce ci ofiarować i tak naprawdę oddajesz mu lub jej siebie. A tego Skorpion pragnie ponad wszystko!
Kochając człowieka kochamy jego uczucia, myśli, ale i ciało, kochając i akceptując jego ciało, kochamy nie tylko twarz czy dłonie, ale całe ciało człowieka, które jest dla nas darem od naszego partnera.
Miłosne amulety Skorpiona: Skorpiona nie trzeba zaczarowywać, bowiem to Skorpion jest magią seksualności w najczystszej postaci.
Ale na kolację mile widziane skorupiaki i owoce morza. A po kolacji pościel w kolorze purpury…
Anna Smolec

I po...

,,Hmmm, chyba powinnam cię rozwiązać".
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 11 cze 2014, 15:02

Powinowactwo serc:

Skorpion z Baranem
Typowe połączenie wody z ogniem lub kosy z kamieniem. Możecie pożądać siebie i spełniać oczekiwania pod względem erotycznym, lecz oboje nie możecie dominować, a żadne z was łatwo na ustępstwo się nie zgodzi. W sumie potencjał witalności i intelektu jest w was ogromny.
Skorpion z Bykiem
Możecie doskonale rozumieć się w dążeniu do celu, łatwo osiągniecie zadowolenie seksualne, ale potrzebna jest wzajemna łagodność, tolerancja i poszanowanie. W przeciwnym wypadku Byk z wielkim rykiem przepędzi skorpiona ze swego życia.
Skorpion z Bliźniakiem
Cechuje was duża inteligencja i duży popęd seksualny. Cenicie swobodę i życie towarzyskie. Skorpion jednak będzie punktował nie zawsze racjonalne poczynania partnera i jako silniejszy psychicznie narzuci swoją wolę.
Skorpion z Rakiem
Na pozór powinniście się unikać, ale gdyby Rak się ośmielił, a skorpion pohamował swoją agresywność i wybuchowość, wówczas mogłoby być z was przykładne małżeństwo. Rak zadbały o dom, a partner zatroszczyłby się zewnętrzne sprawy.
Skorpion z Lwem
Lew może zostać zauroczony wdziękami Skorpiona. Jeśli jednak będzie uległy - przegra. W przypadku przeciwstawienia się partnerowi może dochodzić do sprzeczek, czasem nawet bardzo żarliwych, ale Skorpion będzie się z nim liczył.
Skorpion z Panną
Byłaby z was idealna para, gdyż doskonale się uzupełniacie. Problem w tym, że Skorpion jest poligamiczny, a Panna może tego nie ścierpieć na dłuższą metę. Warto jednak spróbować.
Skorpion z Wagą
Będzie was łączyć wielka namiętność, życie towarzyskie i zainteresowania wieloma dziedzinami nauki lub sztuki. Waga musi być jednak wierna, bo inaczej grozi to wybuchem. Jeśli natomiast będzie ograniczać swobodę Skorpionowi, ten odejdzie.
Skorpion ze Strzelcem
Potraficie tworzyć parę świetnych przyjaciół, ale w małżeństwie naiwny nieco Strzelec szybko padłby ofiarą Skorpiona. Życie niesie ze sobą wiele konfliktów, a w każdym starciu górą byłby właśnie Skorpion.
Skorpion z Koziorożcem
Cechuje was namiętność i surowość. Początki mogą być ciężkie wskutek wzajemnej nieufności, ale później życie zmusiłoby was do otwarcia się i poszanowania partnera. Dalsze pożycie miałoby szanse być godne pozazdroszczenia.
Skorpion z Wodnikiem
Wodnik Jest zbyt zmienny, aby Skorpion poważnie go traktował. Częste konflikty są nieuniknione, a tego wrażliwa natura Wodnika by nie wytrzymała. Chociażby dla jego dobra zostańcie tylko przyjaciółmi.
Skorpion z Rybą
Dwie skomplikowane natury. Skorpion głośny i porywczy. Ryba cicha i uparta. Konflikty są nieuniknione, ale wszystko może ułożyć się pomyślnie. Warto spróbować nawet kosztem przejściowych kryzysów.

Jak zdobyć Skorpiona
ONA
Jak ją pozyskać i utrzymać?
Zbliżenie fizyczne nie jest równoznaczne w tym przypadku ze zdobyciem jej względów. Trzeba zainteresować ją swoimi walorami umysłowymi, zdolnościami praktycznymi i logiką w postępowaniu. Nie należy przyjmować pozy zbyt służalczej, a wprost przeciwnie, umieć się postawić i odpowiedzieć równie ciętym dowcipem. Łóżko też jest ważne w stałym pożyciu, ale nie najważniejsze. Aby ją utrzymać przy sobie, trzeba dać jej bezpieczeństwo materialne, zorganizować życie towarzyskie oraz tak podzielić obowiązki domowe, aby miała czas dla siebie.
Co zrobić, żeby cię porzuciła?
To jest chyba najtrudniejsze, gdyż drobnostkami jej się nie zrazi, a jawna zdrada może tragicznie zakończyć się dla partnera. Najlepiej, gdyby poznała kogoś, z kim chciałaby związać swe dalsze losy.

ON
Jak go zdobyć i utrzymać?
Wymaga to dużej taktyki. Nie można ulec jego urokowi zbyt wcześnie. Ponadto ważny jest kontakt duchowy, a przede wszystkim rozmowy na wiele tematów. Należy go czymś szczególnie zaskoczyć ale wiedza musi tu być rzetelna, gdyż Skorpion szybko się zorientuje w powierzchowności i sztucznej znajomości tematu. Wskazane jest przyznawanie mu racji, szczególnie w sprawach mniej istotnych, ale zdecydowane postawienie się w bardziej znaczących. Osoby z charakterem spotykają się z jego skrywanym uznaniem. Nie jest łatwe utrzymanie go przy sobie, gdyż nie lubi pomagać w domu i jest poligamiczny. Trudno się więc powstrzymać od robienia mu wymówek. Trzeba zachować po prostu umiar.
Co zrobić, żeby cię porzucił?
Najlepiej zacząć stopniowo przestać się zachwycać jego zaletami, krytykować w łóżku oraz obarczać obowiązkami domowymi. Jeśli znajdzie sobie inny obiekt, sam odejdzie. Porzucanie go może być niebezpieczne, gdyż jest mściwy i trudno przewidzieć, jaką zemstę wymyśli.
©Krystian All right reserved by Bruce Lee, Teresin 2007
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: skorpionek » 11 cze 2014, 16:38

Zgadzam się z charakterystyką, dodam, że skorpiona łatwo urazić. My skorpiony nosimy pancerzyk, ale w środku jesteśmy delikatne i wrażliwe.
A gdy kogoś kochamy , lub jest dla nas ważny, to potrafimy bardzo się poświęcić, niejednokrotnie przez to cierpiac.
Awatar użytkownika
skorpionek
Dopiero się rozkręcam
 
Posty: 370
Rejestracja: 30 kwie 2014, 23:15
Podziękował : 33 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy
Droga życia: 0

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Elie » 11 cze 2014, 21:30

I po...

,,Hmmm, chyba powinnam cię rozwiązać".


Najlepsze jest to stwierdzenie, padłam... i to jest cały Skorpion :mrgreen:
Odnoszę wrażenie, że Skorpion jak nikt potrafi zdobywać. Sprawa wrażenie twardziela ale w bliższym kontakcie, to taki niepoprawny romantyk, fakt, że z fantazją. Ale to inna bajka.Zdecydowanie tylko dla dorosłych a czytają nas i młodociani. Reszta niech pozostanie milczeniem.
W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić
Awatar użytkownika
Elie
Administrator
 
Posty: 30961
Rejestracja: 07 mar 2009, 03:00
Podziękował : 2067 razy
Otrzymał podziękowań: 1827 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:07

Zaborczy, podejrzliwy i okropnie zazdrosny.

Trudno poznać prawdziwe oblicze Skorpiona, bo on sam często nie wie kim jest. Tajemniczy i nieobliczalny, często sam gubi się w swoich gierkach, pozach i niedomówieniach. Do tego nieufny i podejrzliwy. Nie ufa nikomu, czas poświęca na rozmyślania o tym, czy warto i po co. Nie potrafi wykorzystać swoich zdolności, jest zbyt zmienny, leniwy i niekonsekwentny w działaniu. Zazdrosny i zaborczy chce podporządkowywać sobie wszystkich wkoło.
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 12 cze 2014, 17:51

ZNAK: Skorpion
SYMBOL: orzeł albo skorpion
POLARYZACJA: -
JAKOŚĆ: stała
ŻYWIOŁ: woda
PLANETA WŁADAJĄCA: Mars i Pluton
ZNAK PRZECIWNY: Byk
MOTTO: pożądanie
KOLOR: opale
DOM I ZNACZENIE: VIII – TWÓJ STOSUNEK DO SEKSU, A PONIEWAŻ SEKS WIĄZE SIĘ Z NARODZINAMI, A TE ZE ŚMIERCIĄ, RÓWNIEŻ Z TWOJĄ ZDOLNOŚCIĄ DO RADZENIA SOBIE Z PRZEMIJANIEM ŻYCIA.
TAROT: Śmierć, Koło Fortuny, Rycerz pucharów
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Malwa26 » 23 cze 2014, 11:19

Skorpion to wojownik. Życie jest dla niego polem bitwy. Baran też kocha walkę. Nie bez powodu oba znaki są "spowinowacone" z planetą Mars. Barana cechuje aktywna agresywność, Skorpion natomiast się broni, gdy czuje się zaatakowany. W konsekwencji u obu wychodzi prawie na to samo, lecz motywy są inne. Przeciwnikiem Skorpiona jest każdy, kto mu stanie na drodze, a nawet kto zdaje się stawać. Wówczas Skorpion rzuca się na przeciwnika i pokonuje go. Po jego trupie dąży do następnej walki. Zdaje się, że zwrot "iść po trupach" -- który oczywiście należy traktować jako przenośnię - powstał trochę z winy Skorpiona.
Nikt tak nie umie rzucić się w wir pracy jak Skorpion. Agresywność i skupienie, z jakim porywa się na jakieś zadanie, stają się niebezpieczne, gdy je skieruje przeciw jakiemuś człowiekowi, nieraz potencjalnemu wrogowi. Chce w ten sposób ubiec przeciwnika, choć często się myli w takich wypadkach. Winna temu jest jego podejrzliwość w stosunkach z ludźmi. Tę dominującą cechę spotykamy we wszystkich dziedzinach jego życia.
Warto sobie zanotować w pamięci, że Skorpion nigdy nie zapomina doznanych krzywd ł urazów, choćby je wybaczył. Ma jednak także dobrą pamięć dla wyświadczonych mu prz > sług i dobrodziejstw.
W przeciwieństwie do Barana, który na krzywdę odpowiada błyskawicznym sierpowym ciosem i niebawem zapomina o doznanej niesprawiedliwości, Skorpion może swą zemstę odłożyć "do lodówki", na dogodniejszą okazję. Nieraz po dwudziestu latach nadarzy się taka sposobność. Wówczas Skorpion odegra się na wrogu. Gotów go zniszczyć bez litości, z zimną krwią zrujnować, wdeptać w ziemię, wykończyć.
Dowcip Skorpiona jest zaprawiony gryzącą ironią i sarkazmem. Wynika to z jego mizantropii, z braku wiary w ludzi, w ich szczerą przyjaźń i w dobroć. Zdaje on sobie także sprawę z tego, iż niejeden przyzwoity człowiek nie jest łajdakiem tylko z braku odpowiedniej okazji. W razie cudzego nieszczęścia Skorpion potrafi być dla przyjaciół wspaniałą podporą. Może w tym celu zmobilizować w sobie olbrzymie rezerwy sił i wykazać bezprzykładną energię, ofiarność, bezinteresowność, jeżeli zajdzie ku temu potrzeba. Jednej rzeczy Skorpion nie umie: pocieszać. Nie jest zdolny do poklepania przyjaciela po ramieniu i do powiedzenia: uszy do góry, stary, jakoś to będzie... Przeciwnie, jest w duszy przekonany, że będzie gorzej, przygotowuje się więc na najgorsze. Z góry będzie obmyślał jak zwalczyć przyszłe, przypuszczalne trudności, których inni się w ogóle nie spodziewają.
Jeżeli Skorpion jest czymś zainteresowany, będzie walczył do ostatniego tchu, do ostatniej szansy. On pesymista i czarno widz, będzie w takich wypadkach pełen młodzieńczej werwy i optymizmu.
Skorpion mało dba o honory i zaszczyty. Lepiej niż inni zdaje sobie sprawę, że są one ułudą, że lśnią mamiącym blaskiem. Nie interesują go żadne władcze dążenia w hierachii społecznej, jak na przykład Lwa, a czasem i Łucznika. Jego ambicją będzie dokonanie czegoś. Zawsze będzie go interesował przede wszystkim problem. To jest jego wspólna cecha z większością Wodników. Skorpion będzie walczył, pracował, koncentrując wysiłek na zagadnieniu. A że w końcu tej żmudnej drogi będzie go nieraz czekało uznanie, sława, odznaczenia i stanowiska, tym lepiej. Skorpion nie odrzuci tych wyróżnień, lecz nie będzie o nich specjalnie myślał, nie będzie ich uważał za cel życia.
Tak jak Lwu jest potrzebna czereda dworaków, Bliźniętom gromada bystrych, wygadanych towarzyszy rozmów, tak Skorpionowi potrzeba przeciwników, aby miał z kim wojować, z czym się rozprawić, aby na próżno nie machał mieczem w .powietrzu, mówiąc obrazowo. Należy jednak pamiętać, że dla Skorpiona przeciwnikami bywają także problemy i zagadnienia naukowe, z którymi się rozprawia, które chce pokonać.
Wiedząc już trochę o Skorpionie, zaczynamy chwilami rozumieć takich ludzi jak Luter, Tycho de Brahe, św. Augustyn lub Maria Skłodowska Curie, urodzonych w znaku Skorpiona.
Skorpion chciałby mieć zawsze słuszność. Lubi poczucie własnej siły, przewagę, walkę, dyskusję, paradoksy, ostry dowcip, broń i jej użytek: polowanie,. Lubi także przezwyciężać trudności. Pod tym względem ma coś wspólnego z Koziorożcem. Także się cieszy, gdy ma przeciwników.
Skorpion nie lubi cudzej przewagi, wyższości (choć ją szanuje), tchórzostwa, poddańczości, lizusostwa, spokoju, braku opozycji, cudzych autorytetów. Dalej: przywilejów, uprawnień i ułatwień, jakie mają inni ludzie. Dla głupców czuje pogardę. W okresie niepowodzeń potrafi się przyczaić i przeczekać.
Ponieważ przeznaczeniem Skorpiona jest walka, ma on wrodzoną umiejętność wynajdywania słabych miejsc przeciwnika. Ta cecha pozwala mu nieraz pracować owocnie w kryminalistyce. Na najwyższym szczeblu Skorpion będzie miał powodzenie jako badacz i uczony.
Dociekliwość, instynkt do lekarstw, intuicja, trzeźwe ustosunkowanie się do cudzych chorób, chęć dopomożenia innym, to cechy Skorpiona, spotykanego często wśród internistów i wśród farmaceutów. Taki lekarz stawią instynktownie właściwą diagnozę, a aptekarz często choremu doradzi właściwie, gdy w pobliżu nie ma lekarza. Z przyjemnością będzie przebywał taki farmaceuta wśród leków, będzie lubił ich zapach.
Bystrość i spostrzegawczość Skorpiona są zdumiewające. Wystarczy mu na przykład rzucić okiem na biuro, aby się zorientować, który z pracowników jest coś wart. W pracy zawodowej trudniej go zadowolić niż Pannę. Skłonności do tyranizowania innych są nieraz przyczyną, że Skorpion bywa niesprawiedliwy, a więc i nielubiany.
Nie ma lepszego żołnierza nad Skorpiona. Odznacza się on nie tylko odwagą, którą widujemy również u osób z innych znaków, lecz także wytrwałością, zimną krwią, kamiennym spokojem, nawet wówczas, kiedy inni tracą głowę. Nad Baranem góruje Skorpion chytrością, przebiegłością i strategią, na które bardziej prostolinijny Baran nie może sobie pozwolić, na co nie potrafi się zdobyć.
Aż pięciu marszałków Napoleona (na 19-tu) miało słońce w znaku Skorpiona, żaden zaś nie miał słońca w znaku Panny lub Lwa!
Trochę nieprzyjemna jest podejrzliwość Skorpiona w stosunkach z ludźmi. Skorpion czystej wody nie wierzy nikomu i niczemu, obojętnie czy to będzie chodziło o teorie naukowe, o wierność żony, o szczerość w przyjaźni, o informacje w gazetach lub komunikatach radiowych. Jeżeli będzie on lekarzem psychiatrą, będzie dzielił ludzi na dwie kategorie: wariatów jawnych i wariatów utajonych. Ta uciążliwa dla innych osób cecha ma poniekąd dobre strony: niejeden Skorpion przyczynił się do obalenia przestarzałych, mylnych teorii, do wyjaśnienia kwestii wątpliwych w nauce.
Ze wszystkich znaków zodiaku Skorpion jest najbardziej skomplikowany, najtrudniejszy do zrozumienia, do rozgryzienia. Współżycie z nim jest na ogół niełatwe z powodu jego zaczepnego, chropowatego, wojowniczego charakteru. Najgorsze, że we wszystkich walkach, sprzeczkach, sporach i kłótniach Skorpion jest prawie zawsze górą.
Wobec bezsilnych niedołęgów i popychadeł życiowych Skorpion nie ma litości ani współczucia. Obojętnie będzie patrzył na ich ostateczny upadek i nawet nie ruszy palcem w ich obronie. Oczywiście, że spotyka się wyjątki, które tych cech nie mają podkreślonych widocznie, w głębi duszy jednak wszyscy są pod tym względem jednakowi.
Kobiety ze znaku Skorpiona stanowią specjalny typ. Mają silne charaktery. Żadna inna nie dorównuje im mentalną dynamiką i energią. One także potrafią być twarde, bezlitosne i mściwe, a ich gryzące kpiny mogą niejednego głęboko dotknąć.
Tak jak panny z Barana, tak i dziewczęta ze Skorpiona wywierają szczególnie silne wrażenie na mężczyznach o charakterach miękkich, na typach łagodnych, zniewieściałych, trochę niedołęgach. Tymczasem obie tęsknią za bohaterem, który zjawiłby się w aureoli zdobywcy i ujarzmił ich stęsknione serduszka.
Mimo licznych cech nieprzyjemnych, mimo szorstkości, ostrego języka i niewybrednego słownictwa, Skorpiony "robią wrażenie" na płci przeciwnej. Bezwiednie roztaczają jakiś szczególny sexappeal, któremu ulegają partnerzy i partnerki z innych znaków.
Życie seksualne jest dla Skorpiona bardzo ważne. W miłości jest on niezmordowany i niewyczerpany często do późnego wieku.
Skorpiona nigdy nie zjedna się, nie udobrucha i nie przekupi dobrym jedzeniem, co się udaje zrobić z wieloma jego kolegami z innych znaków.
Czego przedstawicielom różnych znaków brak nieraz do pełni życia erotycznego, zebrała przyroda razem i obdarzyła tym osoby ze Skorpiona. Sprawy seksualno-erotyczne są u nich ważnym zakulisowym motywem różnych poczynań. Ich niewyczerpany seksualizm, skierowany na inne tory, daje im energię i wytrwałość nawet do najcięższej pracy. Większość Skorpionów to potencjalni tytani pracy. Zależy to od tego, czy Skorpion potrafi się wyrzec chociaż w części swych przyziemnych przyjemności. A o to znów nie tak trudno, jeśli ma możliwość pracy w dziedzinie szczególnie go pociągającej. Ciekawe, iż ekscesy seksualne, które innych ludzi zaprowadziłyby niechybnie do szpitala, na Skorpionie nie pozostaw żadnego śladu. Jego akumulator życiowy niebawem jest znowu naładowany, jakby nic nie zaszło, jakby od lat żył wstrzemięźliwie.
W postępowaniu względem innych Skorpion kieruje się uczuciem. Może nim być miłość, nienawiść lub inny stan emocjonalny, lecz nie spotka się u niego nigdy wyrozumowanej kalkulacji.
Chociaż zbyt wczesne małżeństwa z różnych względów na ogół nie-są wskazane, w tym wypadku jest wręcz przeciwnie. Cokolwiek pani Skorpion czyni, robi to całym sercem. W tym znaku prawie nie spotyka się typów mdłych i bezbarwnych. W życiu pani Skorpion sprawy seksualne zajmują miejsce przodujące i mężowi o tym zapominać nie wolno pod żadnym pozorem.
Panna Skorpion z natury jest nastawiona na sprawy miłosne silniej, niż pozostałe jej siostry zodiaku. Jej nadmierna uczuciowość i pobudliwość seksualna zmuszają ją do rozpatrywania wszelkich zagadnień życiowych pod kątem własnego erotyzmu. Myli się jednak ten, kto przypuszcza, że zawodowe traktowanie problemów miłosnych, to dziedzina panny Skorpion. Otóż tak nie jest! Wszystkie Skorpiony swe problemy miłosne traktują bardzo poważnie i to nawet w wypadku, gdy obiekty uwielbienia będą zmieniać częściej, niż przedstawiciele innych znaków.
Kogo stać na to, aby szał jego nocy poślubnej przeszedł w stan permanentny, kto czuje się na siłach, aby być zawsze gotowym do boju, niech poszuka sobie żony wśród dziewcząt ze znaku Skorpiona. Współżycie z panią Skorpion nie jest łatwe i mąż o silniejszej indywidualności w tym związku musi prowadzić mądrą politykę matrymonialną.
Warto także zaznaczyć, że pani Skorpion nie ma zwyczaju zdradzać partnera. Ale gdy się do niego z jakiegoś powodu zrazi, opuszcza go natychmiast, beż skrupułów, wahania i zastanawiania się nad słusznością swej decyzji.
Z uznaniem należy skłonić głowę, jeżeli któryś ze Skorpionów pokonał samego siebie, zwalczył wrzące w nim namiętności i skierował je na drogę prowadzącą do osiągnięcia wyższych celów. W takich wypadkach na Skorpiona czekają najwyższe stanowiska naukowe, otwarte są przed nim szeroko wszelkie możliwości. Nie będzie mu się trudno zapisać złotymi zgłoskami w historii ludzkości. Wówczas cechy charakteru Skorpiona nabierają jakby innego zabarwienia. Jego wysublimowana agresywność nakaże mu walczyć z problemami naukowymi, z nowymi zagadnieniami interesującymi ludzkość jako całość. Wytrwałość i zacięta wojowniczość, zaprowadzą Skorpiona do celu, nawet za cenę wielu lat wyrzeczeń, trudów, kosztem zdrowia i przyjemności, jak to widzimy na przykładzie życia Marii Skłodowskiej Curie. I tak może Skorpion stać się wielkim człowiekiem, jeżeli wyrzecze się celów niskich, swego egoizmu, a swe nieprzeciętne kwalifikacje zużyje dla dobra nauki.
Skorpion zawsze będzie dążył do niezależności finansowej. W interesach ostrożny i podejrzliwy, lecz nie małostkowy. Lubi snuć szerokie plany.
Mówi się, że dobry detektyw musi mieć w sobie coś ze zbrodniarza, aby mógł zrozumieć psychikę przestępcy i skutecznie go zwalczać. Otóż Skorpion te cechy ma.
Na szczególnie niskim poziomie spotykamy w tym znaku morderców, zbrodniarzy i zbójów nie cofających się przed niczym. Ich opanowanie i niewzruszony spokój oraz perfidna przebiegłość czynią z nich szczególnie niebezpiecznych osobników.
Niejeden z czytelników, mający słońce w znaku Skorpiona, będzie zdania, iż autor tej książeczki może trochę przesadził w charakterystyce, zbyt mocno podkreślając niektóre cechy ujemne lub przykre, widywane w tym znaku. Należy więc dodać, iż nie każdy Skorpion musi mieć bezwarunkowo wszystkie wymienione tu cechy. Tak tutaj, jak i w innych rozdziałach zebrałem różne dane charakterystyczne, spotykane szczególnie w danym znaku.


Informacje ze strony: Marhan - W kręgu znaków zodiaku
marhan.pl
Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sama jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić.

,,Szukaj prawdy i dobra a znajdziesz radość"- Aldona Różanek
Malwa26
Wpadłem na chwilę
 
Posty: 286
Rejestracja: 27 lut 2014, 17:48
Podziękował : 64 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Strzelec
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Iza74 » 17 mar 2015, 06:52

RAK- SKORPION - RYBY)
Gdy w przewadze znaki wodne -
takie cechy wzmianki godne :
Marzycielskość, czułość, tkliwość -
receptywność i wrażliwość.
Wyobraźnia i wzruszenia -
także rzewność się wymienia.
A niejeden bywa skory,
okazywać złe humory.
Żałość, miękkość, łzy radości -
znaki wodne w sobie gości.
Nie jest to więc wcale dziwne -
że są one subiektywne.
(Szuman)

Czym dysponujesz?
Cechy pozytywne:
Wytrwałość, odwaga, zdolność do maksymalnego wysiłku, intuicja, szczerość, intensywność emocjonalna. koncentracja
Co utrudnia ?
Cechy negatywne:
Podejrzliwość, mściwość, bezwzględność, destruktywność, okrucienstwo, zazdrość, wybujały seksusalizm

SKORPION 23.X. - 21.XI
Skorpion w życiu postępuje -
jak uczucie mu dyktuje.
Myśl głęboka, umysł żywy -
lecz na krzywdy pamiętliwy.
Język ostry - słowa noże! -
lecz w nieszczęściu ci pomoże.
Zawsze bardzo aktualne -
są mu sprawy seksualne.
(Szuman)

SKORPION
Nasz Skorpion bywa trochę zagadkowy.
Opanowany, lecz w duszy bojowy.
Na zewnątrz cierpliwy, znany z wytrwałości
Choć go ponoszą fale namiętności.
Spojrzenie miewa ostre, przenikliwe,
Jakby badawczo - zimno - natarczywe.
Umysł w tym znaku jest analityczny,
Skory do nauk, bystry i krytyczny.
Z dolegliwości astrolog wymienia
Grożące moczowo-płciowe uszkodzenia.
Z wyglądu jakby nieco jest niezgrabny.
Braki w proporcjach, mało jest powabny.
Znak ten podziwiać można nie bez racji.,
Seks jego zdolny jest do sublimacji.
(Szuman)

SKORPION
Szorstki i fascynujący -
erotycznie zbyt gorący.
Cierpki, przykry, dociekliwy -
w pracy dzielny, uporczywy.
Konstelacja byle jaka
łatwo może dać pijaka
(Szuman)SKORPION
Nieraz kpi się ze świętości -
co powodem czyjejś złości.
Umysł jasny, dialektyczny -
bystry, ścisły i krytyczny.
(Szuman)


SKORPION
Miłość bywa tu męcząca -
jako zbyt wymagająca.
Zaspokaja swe pragnienia -
aż partnerom brak wytchnienia.
(Szuman)

SKORPION
Mars jest bardzo dynamiczny -
wytrwały i energiczny.
Nieraz i po trupach chodzi -
choć tak robić się nie godzi.
(Szuman)

SKORPION
Wszystko, co problematyczne - jest szczególnie sympatyczne.
Zagadnienie, które mamy -
skrupulatnie roztrząsamy.
(Szuman)

SKORPION
Bez oporów i bez złości - przezwycięża się trudności.
Gdy aspekty dokuczają -
partner, zdrowie nawalają.
(Szuman)

Obrazek :wink:
Liczby doskonałe, jak doskonałych [ ludzi ] spotyka się rzadko... ( Kartezjusz)
Awatar użytkownika
Iza74
Pismak
 
Posty: 1861
Rejestracja: 09 sie 2014, 19:19
Podziękował : 110 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 8

Re: Skorpion- podstawowe informacje

Postautor: Ankol18 » 26 lip 2015, 19:50

Główne cechy pozytywne:
przenikliwość, zaangażowanie, wytrzymałość, determinacja, odwaga.

Główne cechy negatywne:
podejrzliwość, zazdrość, manipulacja, obsesyjność, kontrolowanie innych.
Najpiękniejsze chwile w życiu - nie można ich zaplanować, przychodzą same.
Awatar użytkownika
Ankol18
Forumowicz do entej
 
Posty: 3667
Rejestracja: 01 sie 2013, 16:41
Podziękował : 318 razy
Otrzymał podziękowań: 460 razy
Płeć: Kobieta
Znak zodiaku: Panna
Droga życia: 9

Następna

Wróć do Znaki zodiaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

serwis laptopów serwis komputerowy informatyk Acer Apple Asus Dell Fujitsu HP, Compaq Lenovo MSI Packard Bell Prestigio Samsung Sony Toshiba LG eMachines naprawa tabletów Augustów Bielsk Podlaski Siemiatycze Hajnówka Suwałki Łapy Łomża Wasilków Wysokie Mazowieckie