Żywość bezglutenowa

Re: Żywość bezglutenowa

Postautor: Gosik » 20 wrz 2015, 19:06

gdyby nie moje choróbsko sama bym od czasu do czasu zjadała coś glutenowego, może bym nie szalała, ale nie wyeliminowała go całkowicie, ale warto zwrócić na niego uwagę i zobaczyć jak się reaguje
Gosik

Podziękował : 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Droga życia: 0

Postautor: Nut » 21 wrz 2015, 10:41

Zanim zastosuje się dietę bezglutenową, należałoby się przebadać. Jeśli nasze zdrowie tego wymaga, wtedy bezwzględnie przestrzegać. Na zapas, profilaktycznie, dieta bezglutenowa jest bezzasadna.
Nigdy nie marnuj czasu próbując wytłumaczyć kim jesteś ludziom, którzy postanowili Cię nie zrozumieć. - Dream Hampton
NIGDY NIE KŁAM KOMUŚ, KTO CI UFA I NIGDY NIE UFAJ KOMUŚ, KTO CIĘ OKŁAMAŁ

Awatar użytkownika
Nut
Moderator

Podziękował : 512 razy
Otrzymał podziękowań: 407 razy

Postautor: Avena » 21 wrz 2015, 10:45

Nut pisze:Zanim zastosuje się dietę bezglutenową, należałoby się przebadać. Jeśli nasze zdrowie tego wymaga, wtedy bezwzględnie przestrzegać. Na zapas, profilaktycznie, dieta bezglutenowa jest bezzasadna.

Dokładnie :)

Warto pamiętać, że co jest dobre i sprawdza się u jednej osoby, u drugiej może się nie sprawdzać i nie działać... najlepszym rozwiązaniem jest rozmaitość produktów w diecie, oraz unikanie wysoko przetworzonej żywności jeśli tylko się da, a jak mamy dostęp do domowych produktów (własna jabłonka, czy marchewka) to tylko korzystać. :)

Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. C.G.Jung

Awatar użytkownika
Avena
Dopiero się rozkręcam

Podziękował : 45 razy
Otrzymał podziękowań: 83 razy
Znak zodiaku: Lew
Droga życia: 7

Postautor: Gosik » 21 wrz 2015, 18:03

niestety jeśli chodzi o badania nie mamy w PL dobrych, nie zawsze wykryją to co trzeba, u mnie była tak widoczna poprawa po odrzuceniu glutenu, że jestem pewna, że źle go znoszę, wcześniej robiłam sobie 1 badanie na nietolerancje i wyszło negatywne, i wtedy należało zbadać jeszcze drugi marker do kompletu, ale się okazało, ze w laboratorium nawet takiego nie badają... ale też jestem za nierafinowanym jedzeniem i najlepiej własnym ogródkiem tak też zresztą staram się jadać :)

Gosik

Postautor: Elie » 22 wrz 2015, 00:05

niestety jeśli chodzi o badania nie mamy w PL dobrych, nie zawsze wykryją to co trzeba

Z tym się absolutnie zgadzam. Znam dziecko autystyczne, któremu u nas w Polsce robiono wszystkie badania i nie wykryto żadnych przeciwwskazań, żadnych uczuleń. Dopiero badania w Niemczech wykazały uczulenia na bardzo wiele składników pokarmowych.
W przypadku dzieci z autyzmem, restrykcyjna dieta poprawia stan zdrowia dziecka, potrafi nawet wyleczyć z autyzmu.
https://www.youtube.com/watch?v=iOxzG3j ... ture=share

W życiu wszystko ma swoja cenę, musisz tylko rozważyć czy chcesz ją zapłacić.

Najważniejsze w życiu nie jest to,  co zdobędziesz,  ale to, w jaki sposób zdobywanie tego zmieniło i zbudowało ciebie.
Awatar użytkownika
Elie
Administrator

Podziękował : 2149 razy
Otrzymał podziękowań: 2100 razy
Znak zodiaku: Rak
Droga życia: 1

Postautor: Gosik » 22 wrz 2015, 10:20

tak, mam nawet na ten temat książkę "autyzm jako choroba metabolizmu", jak ktoś ma taki problem to warto przeczytać
Gosik

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o medycynie naturalnej